wmaraci reklam
lidertakipci

20 Bin TL Bütçe ile Web Girişimi Yapmak, Fikirlerinizi Bekliyorum....

39 Mesajlar 4.189 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Ben sizin yerinizde olsaydım ekonomiyi yakından takip ettiğimden canlı olarak coin alıp satar bunuda youtube gibi portallarda da heyecanlı bir şekilde sunum yapabilirdim. Tabiki sizi sizden daha iyi tanıyamam benimki sadece şahsi görüşüm.

Merhaba, değerli yorumunuz için teşekkürler... Youtube açıp ekran karşısına geçmek açıkcası bana göre bir iş değil, yaptığım işi en iyi şekilde yapmak isterim. Sunuculuk biraz zor. Ancak ekipman, studio ve sunucu alıp yapmak gerekir, o zamanda video içeriği oluşturmak ciddi bir maliyet. Getirisinden çok gideri olacağı kanaatindeyim.

Archer adlı üyeden alıntı

Hakim olduğunuz konuda iyi blog açabilirsiniz. Yabancı bloglardan ve ekonomi sitelerinden güzel yazılar tercüme edilebilir. Bence ekonomi alanında çok kalıplaşmış içerikler mevcut. Yani açık bence çok büyük. Ama Türkçe site ne kadar kazandırır onu bilemem.

20 bin lirayı yatırmayı düşünürseniz bence İngilizce site yönünde değerlendirin. Yanlış hatırlamıyorsam Türkçe tbm gelirlerinden şikayet eden biri www.insidermonkey.com 'u açtı ve site iyi tuttu. Sonuçta olay 20 bin lira ile değil. Kazandıkça daha da büyütebilirsiniz işinizi.

Ben zerohedge tarzında bir blog açmayı düşünüyorum.

Merhaba; evet bu saatten sonra içerik üreteceksem bunu Türkçe yapmak istemem, bunun iki sebebi var. 1. Türkiye'de marketing gelirlerinin düşüklüğü, 2. Türkiye'de web yasalarının çok hızlı değişkenlik göstermesi. Uzun soluklu bir projeye girmeye korkuyorsunuz. Misal şu an çok sağlam bir coin sitesi kurabilirim ama ya 3 ay sonra devlet hepsini kapatma kararı alırsa? Ki bu kuvvetle muhtemeldir.

WebdeSiz adlı üyeden alıntı

Kendimden anlatayım ;
5Bin TL bütçeyle kendi ilgi alanım olan bir kategoride web sitesi açmıştım. Sosyal medya hesaplarından tutun reklamına, seosuna, makalesine kadar kendim ilgilendim. (Temayı ve diğer grafik ihtiyaçlarını satın aldım sadece).
Site herşeyiyle kodlama dahil tamamen özgün bir siteydi 5 bin TL olan bütçem 3. ayın başında tükenmişti. Sitemin 4. ayda geliri 1243 TL idi. Bu gelir sadece adsense değil. Tanıtım yazıları ve özel reklam alanlarıda buna dahildi.
Sonrasında ise bu siteyi satarak bütçemi genişlettim ve 5 adet site kurdum. Bu sitelerin 4ünü 1. ayında toplu olarak sattım ve elimde kalan son siteyle devam ediyorum bu sefer 6. ay hedefim günlük 20k hit almak. Şuan 5. gündeyim ve beklediğimden iyi gidiyor.
Kısacası doğru yoldasınız diyebilirim eğer bu işlerin tüm ince detayından anlıyorsanız. Eğer anlamıyorsanız üzülerek söylüyorum başarı yakalanamayacağını düşünüyorum.

Hocam değerli yorumunuz için teşekkürler. Birçok farklı nish sektöre site açıp satmak açıkcası pek bana göre değil ve bildiğim işte değil, zaten bir sitenin işiyle uğraşmak insanın tüm vaktini alıyor. Küçük 10 site ile uğraşmak yerine tüm focusumu tek bir projeye vermeyi tercih ederim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

ermaneray adlı üyeden alıntı

site açmak ayrı start-up ayrı kavramlardır
herkes site açabilir ama start-up işini herkesin yapamaz katma değer getiren fikri olmaz

sizde hedef nedir masa başından idare edilen bir iş mi yoksa koşuşturmalı bir iş mi istiyorsunuz.

20.000 tl alt yapı ve start-up başvuruları için yeterli bir miktardır

hlsbhr adlı üyeden alıntı

Bitcoin alım satımı yapardım. Gece geç saatlerde düşen bitcoini alıp gündüz satardım

Benim zaten hali hazırda gelir modelim var. Bu geliri internetten değil kendi mesleğimden sağlıyorum. Start-up demem aslında firmadan ziyade zaten aktif olan şahıs firmam üzerinden sıfırdan önce freelance arkadaşlarla başlayıp sonra ofisleştirebileceğim bir iş alanı...

Snotrau adlı üyeden alıntı

İstatistikden anlıyorsunuz, web işlerinden anlıyorsunuz bu bağlamda yapabileceğiniz işler daralıyor ve istatistik bazlı işler yapabilirsiniz ve bunu çeşitlendirebilirsiniz metinsel olarak içerik ve görsel olarak içerik video içerik gibi ve bunu siteniz üzerinden yapabilirsiniz gelecek dönemlerde aşırı popüler olacak sanal para sistemlerinde yer alabilirsiniz onun dışında emtialar hakkında grafik paylaşımları yapabilir bunları yorumladığınız videolar çekebilirsiniz önemli gelişmeler ile ilgili metinsel içerik girebilirsiniz bir blog açmanızı kesinlikle tavsiye etmem madem elinizde bir miktar finansal güç var bunu iyi değerlendirmelisiniz, düşünsenize sizin gibi yeteneklere sahip kaç kişinin imkanı yok ? veya bunları değerlendirecek bir platform arıyor ? Ekonomistlerin buluşacağı ve bireysel olarak emtia veya coin bazlı veya başka bir şeylerin grafiklerini okuyup değerlendirdikleri ve bunları sayfalarında paylaştıkları bir site düşünün ? ve bu ekonomistler istedikleri paylaşımını ücretlendire bilmeleri ? mesela ben bitcoin hakkında ufak bir yorum yaptım bu kullanıcılar için faydalı bir yorum bunu ücretsiz olarak paylaştım çünkü kendimi kanıtlama isteğim var kendimi kanıtlama konusunda başarılı olduğumda bellir bir ücret karşılığında diğer yorumlarımı görebilirler veya bunu üyelik sistemine dökersek misafir üyeler bir kaç yorumu detaysız fakat faydalı bir yorumu görebilir ama kesinlikle sizden böyle bir hizmet almak istiyorsa üyeliğini yükseltmesi gerekebilir bunları düşündükce iş planı daha çok evrenselleşebilir ve neden olmasın dünyaca ünlü bir ekonomi sitesi olabilirsiniz. Bunlar şuanda aklıma gelen şeyler tabi ki sizinde ne iş yapmak istediğiniz çok önemli sevdiğiniz işi yapmalısınız her zaman.

Çok güzel fikirleriniz için teşekkür ederim. Bu noktada çekincelerimi yukarıda belirttim. Coin'ler benimde çok ilgimi çekiyor. Açıkcası herkesten çok. Ancak ülkemizde henüz bu alanda bir yasa olmaması çok ürkütüyor, bildiğiniz gibi devletimiz önce yasaklayıp sonra denetimli serbestlik yapıyor. Unutmayın youtube 2 yıl kapalı kaldı bu ülkede, şimdi devlet destek veriyor youtuber olun diye, çünkü işsizlik aldı başını gitti :) wikipedia hala kapalı, dünyanın en büyük yatırım piyasası forex işlem yapılamaz durumda. Bu nedenle coin sistemleri üzerine bir projeden çekiniyorum ama en çokta bu alanda iş yapmak istiyorum.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.
wmaraci
reklam

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)

umutali adlı üyeden alıntı

Benim düşüncelerim ise şöyle bildiğin işi yapmaktır. Buna gidip coin alıp satmak değil yada coin alıp satılabilecek bir site değil. Ekonomi borsa gibi blog siteleri hatta bunlar hakkında haber sitesi açıp zirveye oturursanız forez şirketlerinden hunharca reklam alıp para kazanbilirsin. Fakat önemli bir nokta var istediğini yapmak. Sırf ben makineciyim diye makine sitesi açmak zorunda değilim içimdends gelmiyor diyelimki açtım istemediğim için ilgi olmayacak bu hataya çok kişi düşüyor. Sevdiğiniz işi yapın.

Aşağıda bir arkadaşında da dediği gibi, forex piyasasına şubat 2017'de gelen tebliğden sonra piyasa ülkemizde neredeyse hiç işlem yapılmaz duruma geldi. Hemen tüm forex firmaları kepenk indirdi, binlerce kişi işsiz kaldı. Artık o alanda site açmak kazanç getirmez. Tabi forex firmaları bankalarla da rekabet ediyordu, doğal olarak bankalarda tıklama başı maliyetleri düşürdü rekabet ortamı kalkınca. Yani finans - ekonomi sektörü artık eskisi gibi kazançlı değil :)

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Konunuzda start-up başlatmak istediğinizden bahsederek en doğru kararı aradığınızı net bir şekilde ifade etmişsiniz. Bu bağlamda biz her ne kadar fikir beyan etsek de analiz yeteneği kuvvetli olan yine sizsiniz. :) İlk etapta bahsi geçen bütçenin tek seferlik yerine 6 aya bölünmüş versiyonunu kullanmak, her start-up için önemlidir. Açılış maliyeti olarak yüzde 40 kullanıp, geriye kalan yüzde 60lığı da yüzde 10ar olmak üzere aylara bölmeniz, ilerleme aşamasında sizi rahatlatacaktır. Bu bağlamda başlangıç bütçeniz 8.000tl, yükseltme bütçeniz de aylık 2.000 tl olacaktır.

8.000tl ile yapacağınız bir başlangıç için platformun wp temelli olup, geliştiriciler ve toollar ile şekillendirilmesi gerekir inancındayım. Sıfırdan bir IT departmanı oluşturmak için çok küçük bir bütçe çünkü. Aynı zamanda devam eden süreçte tek bir ekibe ya da kişiye bağlı olmamak start-up arayüzü için oldukça önemli olacaktır.

Devam eden süreçte tavsiyem aylık ve yıllık ekonomi trendlerinden bir anahtar havuzu oluşturmak olacaktır. Bu anahtar kelime havuzunda seçeceğiniz kelimeleri dışarı sunabileceğiniz dağarcığınız ve ilginize göre sıfırdan 10 kadar puanlandırırsanız, start-up projenizin de anahtar takımı ve izleyeceği yol şekillenecektir
Bu aşamadan sonra bizim tavsiyelerimize ihtiyacınız da kalmadan ilerleyebilirsiniz zaten. :)

Selamlar / Yazım hataları varsa kusura bakmayın mobilim. :)

Çok güzel yazmışsınız, gerçekten forumların internetin temeli bana göre, hiçbir sosyal ağ veya başka bir platformda bu denli beyin fırtınaları yapılamaz. fikirleriniz değerli, vakit bulduğumuzda sohbet etmek isterim, tecrübelerinizden yararlanmak adına.

myk61 adlı üyeden alıntı

20 bin TL'yi forex'de değerlendiremez misiniz ?

Şu an fx piyasasında uygulanan regülasyonda işlem yapmak hiç ama hiç karlı değil, altın - dolar alıp yastık altına atmak daha karlı :)

impjix adlı üyeden alıntı

Başlığı açan arkadaşı yüzyüze tanışmasak da forumdan ve açtığı bloglardan tanıyorum. Borsanasiloynanir sitesi ile uzun süre google da kafaya oynadı ve merak etmeyin hunharca fx şirketlerinden iyi para kazandı ref ile. Piyasayı takip etmeden bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum. Fx hakkında yakın zaman önce spk tarafından bir düzenleme getirildi. Kaldıraç oranları ve minimum giriş miktarları değiştirildi. Artık öyle 100 dolar yatır, 100 kaldıraç yok türk fx firmalarında. O eski hunharca karlar kalmadı. Arkadaş ta oradan parayı kazandı zaten fakat şuan sektörü tr de düşüşte oldugu için forumda trendleri yokluyor. Zaten kendisi de doğru yolda coin ler üzerine yoğunlaşsa hem sektörden uzaklaşmamış olur hem de en azından önümüdeki birkaç senesi parlak bir sektör coin işi.

Merhaba;

Açıkcası başlıkta bir art niyetim yok. Dedikleriniz kısmen doğru. Forex piyasasında hemen tüm firmalar kepenk indirdi ve artık piyasa yok olma durumuna geldi. Yeni bir iş yapacağım ve bu konuda wm aracı üyeleriyle istişare yapmak istedim. Belki gelecek güzel fikirler veya ortaklıklar doğabilir diye....

Yinede yaptığınız yorum için teşekkürler.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)

cooper adlı üyeden alıntı

Ben 9500 TL bütçe ile bir web sitesi aldım ve tam 2 ay oldu. Oldukça iyi gidiyoruz. Bazı şeylere sıfırdan başlamak yerine güzel var olan bir projeyi almakta mantıklı. Mühim olan aslında potansiyel ve marka olabilirlik.

Merhaba açıkcası bu benimde aklıma geliyor ancak ilandaki sitelere baktığımda çoğu çer çöp siteler, eğer mahsuru yoksa aldığınız siteyi atabilir misiniz özelden veya satılık olan bildiğiniz kaliteli siteler var mı?

Mosoko adlı üyeden alıntı

Hocam şu an ana işiniz ne?

Merhaba, analistim.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Coinlere güvenmeyin. Gün gelince fişi çekilecek coinlerden zarar eden paraları hiç olan milyonlarca insanın haberlerini duyunca neden güvenmeyin dediğimi anlarsınız.

Start-up için katma değerli fikriniz var mı yoksa start-up için fikir ve ilerleme konusunda çalışabiliriz.

wmaraci
wmaraci

atiryaqi atiryaqi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 17 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

WebdeSiz adlı üyeden alıntı

Kendimden anlatayım ;
5Bin TL bütçeyle kendi ilgi alanım olan bir kategoride web sitesi açmıştım. Sosyal medya hesaplarından tutun reklamına, seosuna, makalesine kadar kendim ilgilendim. (Temayı ve diğer grafik ihtiyaçlarını satın aldım sadece).
Site herşeyiyle kodlama dahil tamamen özgün bir siteydi 5 bin TL olan bütçem 3. ayın başında tükenmişti. Sitemin 4. ayda geliri 1243 TL idi. Bu gelir sadece adsense değil. Tanıtım yazıları ve özel reklam alanlarıda buna dahildi.
Sonrasında ise bu siteyi satarak bütçemi genişlettim ve 5 adet site kurdum. Bu sitelerin 4ünü 1. ayında toplu olarak sattım ve elimde kalan son siteyle devam ediyorum bu sefer 6. ay hedefim günlük 20k hit almak. Şuan 5. gündeyim ve beklediğimden iyi gidiyor.
Kısacası doğru yoldasınız diyebilirim eğer bu işlerin tüm ince detayından anlıyorsanız. Eğer anlamıyorsanız üzülerek söylüyorum başarı yakalanamayacağını düşünüyorum.

Hocam kolay gelsin acaba bütçenizin ne kadarını taanıtım yazısına ayırdınız ve düzenli tanıtım yazısı almanın organik hite faydası olduğunu düşünüyor musunuz?

Makaleleriniz hazırlanır, wordpress kurulum işleriniz yapılır. Sanal kart sağlanır.

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
Aşırı kaliteli sitelerden yazı aldım ayda 200TL harcama yaptım tanıtım yazılarına ve yararı var. Linkimde bu yazılarda geçtiğinden bir nevi doğal yolla kazanılmış backlink havası veriyor

MakaleAkademisi MakaleAkademisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 171 / 72
  • Ticaret 8, (%100)
uzmanlık alanınızda,bana göre 2 siteye 17-18 bin tl verip,kalan 2-3 bin tl de siteye yatırım yapıp kazancınızı arttırmak...

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Merhaba hocam bende muhasebeciyim seninle güzel projeler yapabiliriz.İlgilenirseniz pm atabilirsiniz. Aynı zamanda seo uzmanı olarak şirketlere çalışmaktayım.

Deneme

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

altaybilgin adlı üyeden alıntı

Çok güzel yazmışsınız, gerçekten forumların internetin temeli bana göre, hiçbir sosyal ağ veya başka bir platformda bu denli beyin fırtınaları yapılamaz. fikirleriniz değerli, vakit bulduğumuzda sohbet etmek isterim, tecrübelerinizden yararlanmak adına.

Çok teşekkürler, onurlandırdınız beni. Ne zaman isterseniz, sizinle muhabbet etmek oldukça keyifli olacaktır. :)

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
altaybilgin Bende 1 adet site diye yola çıkmıştım açıkçası bir ekibe sahip olduğumdan ve yeterli bütçeyi harcadığımdan dolayı herşey çok iyi gitti. Tek site yönetmek istiyorsanız ve ince detay bilgileri tecrübe etmişseniz bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. Hobi olarak başladığınız şey asıl mesleğinizden daha fazla kazandırabilir. Burada asıl mesele harcadığınız parayı ne kadar sürede amorti ettiğinizdir. Web sitesinin her aşamasında takıldığınız yerde bana özel mesajla veya skype adresimden sorular sorabilirsiniz cevaplamaktan zevk duyarım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al