wmaraci reklam
lidertakipci

Kosgeb Desteği Hakkında

28 Mesajlar 2.409 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

alemburda adlı üyeden alıntı

2 destek aynı anda alınabilir mu? Ayrıca kosgep aralık veya ocak ayında kayıtları kapatmıştı. Hala veriyor mu? Bir firma için başvurmuştuk Ocak ayı sonunda açıklanacağı söylendi.

hiçbir bilgim yok açıkçası

wmaraci
reklam

shngndgd shngndgd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

vuslatim adlı üyeden alıntı

öncelikle çok teşekkür ederim, peki siz sertifika aldınız mı? bununla ilgili nasıl bir yol izlediniz. Yukarıdaki değerli arkadaşımız sertifika alınması gerek demişti..

ben daha önce sertifika aldım. sertifikayı almak için ek bir şey yapmaya gerek olmuyor. projenizi sunduktan sonra kabul edilirseniz eğitime katılıyorsunuz. basit bir eğitim oluyor ve eğitimin sonunda sertifika veriliyor.
o sertifikayı da içine ekleyip asıl proje dosyasını yapıyorsunuz ve onunla asıl başvurunuzu yapıyorsunuz.

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
asıl proje dosyası derken acaba nasıl hazırlanıyor çok zor mu? teferruatlı bir dosyamı oluyor..

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

shngndgd adlı üyeden alıntı

ben daha önce sertifika aldım. sertifikayı almak için ek bir şey yapmaya gerek olmuyor. projenizi sunduktan sonra kabul edilirseniz eğitime katılıyorsunuz. basit bir eğitim oluyor ve eğitimin sonunda sertifika veriliyor.
o sertifikayı da içine ekleyip asıl proje dosyasını yapıyorsunuz ve onunla asıl başvurunuzu yapıyorsunuz.

asıl proje dosyası derken acaba nasıl hazırlanıyor çok zor mu? teferruatlı bir dosyamı oluyor..

wmaraci
wmaraci

shngndgd shngndgd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
o aşamada profesyonel firmalar var. daha önce de dediğim gibi belirli bir komisyon ile proje dosyasını hazırlıyorlar.
bu dosya içinde edinmeyi amaçladığınız gelir yolları , yapacağınız istihdam oranları , reklam giderleri v.b gibi projenin detaylarını istiyorlar.

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

o aşamada profesyonel firmalar var. daha önce de dediğim gibi belirli bir komisyon ile proje dosyasını hazırlıyorlar.
bu dosya içinde edinmeyi amaçladığınız gelir yolları , yapacağınız istihdam oranları , reklam giderleri v.b gibi projenin detaylarını istiyorlar.

aslında firmaya gerek yok mantığını anladıktan sonra hangi evrak hangi dosya vs kendimizde halledebiliriz diye düşünüyorum.. bir eğitimi alayım zaten çözerim inş.
shngndgd

kişi bu mesajı beğendi.

Hostidex Hostidex Innovative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 139 / 138
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar beyefendi,
Yatırımlarımızı KOSGEB desteğiyle ve %100 Türk sermayesi ile gerçekleştiren bir firma olarak konunuza açıklık getirmek isterim.

• Öncelikle KOSGEB haritasında kaçıncı bölgede sayıldığınızı göz önünde bulundurarak yüzdelik hiğbe durumunuzu kontrol etmenizi öneririm.

• Daha sonrasında yapacağınız işe ve alacağınız desteğe göre uygun bir NACE kodu seçmelisiniz ki iş planınızın kabul edilmesindeki en önemli etkenlerden biri de budur.

Size biraz Kosgeb süreçlerinden bahsetmek isterim.

• 4 günlük KOSGEB kursunuzu tamamladıktan sonra projenizi veya işinizi açmanız ve tüm harcamalarınızı şirkete ait hesabınızdan gerçekleştirip, hem fatura hem de banka üzerindeki işlem dekontunuzu saklamanız gerekmektedir.

• Dosya onay numaranız çıktıktan sonra işplanınızı hazırlamanız ve iş planınızın onay sürecini beklemeniz gerekir (Yaklaşık 4 ay sürer)

• İş planınızın onayından sonra, ödeme talep formunu doldurarak tekrar hem sistem üzerinden hem de belgelerle kosgebe teslim süreciniz başlar (4 ay sürer). Yani yaklaşık olarak 8 ay sonra hiğbenizi alırsınız.

• Hiğbeniz, yapacağınız ödemelerin %60 ı 50.000 TL ye denk gelecek şekildedir.(yüzdelik oranı bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir.)Bu durum çok karıştırılır. 50.000 TL ödeme yapıp %60 ını değil, yaptığınız ödemenin %60 ı 50.000 TL ye denk gelecek şekilde hiğbelendirilirsiniz.

• KOSGEB' in çok ince bir sınır çizgisi var.Örneğin web yazılım hizmeti diye kesilen bir faturayı desteklerken, web tasarım diye kestirdiğiniz faturada size destek sağlamaz.

• 100.000 TL ye kadar 3 yıl sonra 3 aylık periyodlarla ödeyeceğiniz faizsiz kredi çekebilirsiniz.Fakat bu kredi de size direkt ödenmez.

mimarcan vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)

bir firma ile görüştüm adamlar %20 komisyon istiyorlar... Anlamadığım şey demek ki bu durumda artık ticarete dökülmüş. Ayrıntısı da şöyleymiş önceden onaydan geçen dosyayı kopyalayacaklar ki benimki de geçsin..
shngndgd

kişi bu mesajı beğendi.

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
Bu işle uğraşıyoruz. Kosgeb danışmanlığı yapıyoruz. Websitemiz deki bu konu size yardımcı olacaktır. tık
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

⭐ mobil uzman⭐

Gizemli040 Gizemli040 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski joh
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 9, (%100)
hocam yazilim sirketi kuracagimi ve hatta projelerimi bile sundum 1.5 senedir daha bekliyorum hala bekliyorum o yuzden cok umitlenmemeni tavsiye ederim projerlimi begendiler ayakta alkisladilar eyv ama destege gelince donus yok daha
vuslatim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al