freelance iş ilanları

Sanal dünyanın yeni belası: Flame

12 Mesajlar 1.744 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)

Rus güvenlik firması Kaspersky, İsrail ve İran'ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeden gizli verilerin toplanmasına yarayan bir virüsün Ağustos 2010'dan bu yana dolaşımda bulunduğunu açıkladı. Flame adı verilen virüsün bugüne kadar keşfedilen en karmaşık sanal tehlikelerden biri olduğunu kaydeden firma, virüsün kaynağının henüz tespit edilemediğini, ancak bir devlet tarafından hazırlandığına inanıldığını belirtti. Şimdiye kadar Wiper, Stuxnet ve Duqu gibi bazı virüsler özellikle Ortadoğu ve Asya ülkelerini hedef almıştı.

Kaynak: SABAH

wmaraci
reklam

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Virüsten korkmuyoruz. :D

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)

test9 adlı üyeden alıntı

Virüsten korkmuyoruz. :D

Macbook Pro'm sağolsun! Bende korkmuyorum :D

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Win & Ubuntu & Leopard , Akar :D Kralı gelsin :D

1337
wmaraci
wmaraci

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Virüs programı kullanmıyorum.Nasıl bulaşabilir ki gezdiğim siteler ve indirdiğim araçların yerleri belli :)

Not : 666. Mesajım mış :D

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Orkun adlı üyeden alıntı

Virüs programı kullanmıyorum.Nasıl bulaşabilir ki gezdiğim siteler ve indirdiğim araçların yerleri belli :)

aynen bende kullanmıyorum. En iyi antivirüs beyindir. Ayrıca korkanlar için de tavsiye: en güvenli sistem fişi çekili sistemdir...
3525

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
WinXP-Win7 kullanıyorum. Antivirüs programıdır falandır filandır da kullanmıyorum. Şu ana kadar bir kere bile virüs bulaşmadı. :D Önemli olan ne işletim sistemi olduğu değil o işletim sistemini nasıl kullandığındır. Çok mu felsefi oldu ya. Finallerden dolayı kafa gitti kusura bakmayın. :D

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

WinXP-Win7 kullanıyorum. Antivirüs programıdır falandır filandır da kullanmıyorum. Şu ana kadar bir kere bile virüs bulaşmadı. :D Önemli olan ne işletim sistemi olduğu değil o işletim sistemini nasıl kullandığındır. Çok mu felsefi oldu ya. Finallerden dolayı kafa gitti kusura bakmayın. :D

Bakmam ama haklısınız.

Ben linuxu severim.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

Sessiz Sessiz unknown Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek unknown
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 1 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Orkun adlı üyeden alıntı

Ghost adlı üyeden alıntı

aynen bende kullanmıyorum. En iyi antivirüs beyindir. Ayrıca korkanlar için de tavsiye: en güvenli sistem fişi çekili sistemdir...

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Virüsler hakkında ne biliyorsunuz veya bu konu hakkında ne kadar bilgilisiniz bilmiyorum. Ama bilinen bişey varsa antivirüs kullanmamanız sizin için bir dezavantajdır. Virüs sadece indirilen bir program yoluyla bulaşmıyor malesef. Siz farkında olmasanızda girmiş olduğunuz herhangi bir site üzerinden gizli olarak bilgisayarınıza inebilir ve çalışabilir. Mesela şuan günümüzde antivirüs programlarıda basit bir şekilde aşılabiliyor onada dikkat etmenizi öneririm. Tavsiye olarakta size söyleyeceğim bilgisayarınızda rutin olarak virüs taraması yapmanız.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Sessiz adlı üyeden alıntı

Virüsler hakkında ne biliyorsunuz veya bu konu hakkında ne kadar bilgilisiniz bilmiyorum. Ama bilinen bişey varsa antivirüs kullanmamanız sizin için bir dezavantajdır. Virüs sadece indirilen bir program yoluyla bulaşmıyor malesef. Siz farkında olmasanızda girmiş olduğunuz herhangi bir site üzerinden gizli olarak bilgisayarınıza inebilir ve çalışabilir. Mesela şuan günümüzde antivirüs programlarıda basit bir şekilde aşılabiliyor onada dikkat etmenizi öneririm. Tavsiye olarakta size söyleyeceğim bilgisayarınızda rutin olarak virüs taraması yapmanız.

Valla virüs var mıdır yok mudur bilmiyorum. Ama şu kadarını söyleyebilirim, antivirüslü sistemden en az 10 kat daha verimli kullanıyorum sistemi. Güvenlik işlerine gelince hiçbir siteye zaten doğrudan şifre girmem. Böylelikle keylogger gibi şeylerle de şifremi çalma olasılıkları yok. Sürekli olarak da windowsu detayına kadar incelerim, canım sıkıldıkça hangi dosya ne işe yarar gibi araştırmalar yaparım. En önemlisi de aşırı derecede saçma sitelere hiç girmem. Girdiğim siteler genelde çok bilinen siteler olur.

Dediğim gibi antivirüs kullanmıyorum, bilgisayarda şu an virüs varsa böyle virüs dost başına. Performans canavarı gibi. Tek bir engel yok. :o Şifrelerimi de şu ana kadar kimse öğrenemedi. Öğrense de zaten hemen hemen her sitedeki şifremi haftalık değiştirir, bir yere noteder ve oradan kopyala-yapıştır methoduyla girerim.

Zaten bulaşacak virüs her türlü bulaşır. :D
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al