Kardeşim internette indirdiklerine dikkat edersen hiçbirşey olmaz bak ben bilgisayarcıyım zamanında 7 güvenlik duvarı 3 antivirüs kullandigim oldu pc den virüs eksik olmuyordu su an hiçbirşey kullanmiyorum pc ye 3 yil format atmadım ve okadar program indirip kaldırıyorum mesleğimden dolayi.tamamen kendi kurdukları düzende takılıyorlar zaten uzman biri virüs yazmışsa kaçarın yok onu incdleteceklerde veri tabanına işlenecekte sen antiviruse guncelleme yapacaksinda ölme eşeğim ölme senin antivirüs onu bulana kadar adam dosyalarını çeker windows 10 kullanıyorsan kesinlikle yükleme bisi hic gerek yok dahili defender var gayette başarılı he diyosan yok ben kullanacam kaspersky vs hikaye boşuna pc ni yorma bitdefender kardeşim aç bak 2016 dan beri 1. Seçildi.Ben2009 dan beri kullanırım orjinal lisansı 20 tl pc ne format at geri kur lisansı sen girmeden algılar okadar kıyak. onun dışında aylık tarama yapman daha güzel olur onun için sana hitman pro öneririm bütün antivirüslerin veri tabaninda tarar dosyaları çoooooooooook başarılı herkez bilmez kurulumu bile yok çok küçük boyutu ama yaptığı isleri bilseniz keske :)