lostyazilim

Bir Soru Sorduk, Trip Yedik

52 Mesajlar 7.993 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Belli bir yerden sonra batıyor bu tür işler. Kişi warez kullanım düşüncesi ile yazmış zaten ve arkadaşın olayında warez kullanan kişiler tarafından sorulan bir durum. Kaldıki herhangi bir hakaret yok. Üslup konusunda kimseyi yargılayamazsınız. Ben herhangi bir sıkıntı görmüyorum. Aksine burada böyle linç edilmesi yanlış.

Üslup konusunda kimseyi yargılayamamız niye? Burda durduk yere size saçma sapan konuşma desem beni mi savunacaktınız? Evet durduk yere çünkü bu destek elemanın yaptığı da tamamen durduk yere sorun çıkarmak. Kişiyi çalıntı ürün kullanmakla suçlamak resmen bir hakaret değil mi pekala? Evet yukardaki arkadaş müşterisinin çalıntı ihtimali olan yazıcısı kurmak istemeyebilir ama direk bu yazıcıyı çalmışsın sen demek açık net dava nedenidir. Destek elemanının iş tanımı müşterilere yardımcı olmak olmadı hiç bir zaman. Hatta daha çok potansiyel müşterileri müşteri haline getirmek onların birincil görevi. Arkadaş zaten ss’te gördüğünüz üzere temalarınız güzel diye girerek potansiyel müşteri olduğunu göstermiş. Destek personelimiz ise forum muyuz diye gereksiz sert bir tavırla geri çeviriyor :). Üslüp yargılanmaya açık bir şeydir, hele ki bu üslup o gördüğümüz şekildeyse linçi dahi haklıdır.

Firma sahibi memnuniyete önem veren birisiyse bu konuşmayı görmesi arkadaşın işini sonlandırma nedeni olabilir. En azından benim destek elemanım böyle yapsa kesinlikle bir saniye dahi devam etmezdim çalışmaya.

.
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu uslupla yazan kişi nedeni ile firma olmadıklarını açıkça görüyoruz aslında.

Ben olsam bana bu şekilde yazan birine asla kibar cevap vermezdim. O zaman ne olacaktı? Durduk yere (elemancığın uslubu nedeni ile) iş büyüyecekti.

Kimse savunmasın bu tarz kişi / firmaları.

Şikayet var gibi yerlere direkt bildirin ferzileyto bu yazıyı aynen koyarak. Millet görsün bence. İsim vermeyerek insanlık yapmış olmuyorsun kesinlikle.

Her şeyden önce hırsızlıkla itham edilmek ne demek? Kibarca yazarsın lisanssız kullanımlarda hata çıkabiliyor, lisanslı ise de aldığınız yere sorun lütfen biz yardımcı olamıyoruz diyerek, bu kadar basit. Kim ki bu şahıs bu şekilde yazmaya cesaret edebiliyor?

Uzatmaya gerek yok falan demeyin arkadaşlar. Böyle tipler afişe edilmelidir her zaman.

Adamın/kadının ilk yazısı ''yani?''

Neyse, bu şahıs yüzünden ban yerim şimdi gereksiz yere.

tevfikkavil tevfikkavil Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 7 / 138
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşın rencide edildiği firma www.birtema.com sanırım. Hocam bana bu şekilde bir suçlama yapılsaydı şahsım adına söylüyorum firma sahibinin e-mail bilgilerine ulaşıp şikayet ederdim. Daha sonra da sikayetvar.com a şikayet ederdim. O çalışan sizi nasıl rencide ediyorsa sizde onu rencide edin ki ileride biri tema satın aldığında bu tarz lakayıt yorumlara mağruz kalmasın.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

xLyra xLyra Göründüğü gibi değil.. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 63 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam karşı tarafta bir problem yok, ama üslup... ÖM olarak firmanın adını öğrenebilir miyim?

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Konu dışı fakat anlamadığım bir şey var aga :D bu adamlar "wordpress temaları üreten bir ajans" ise neden kendi sitelerinde başkasının yaptığı ve ücretli sattığı bir temayı kullanıyorlar. Terzi harbiden kendi söküğünü dikemiyor. :D

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Bir çok arkadaş konuyu yardım talebi veya warez tema şüphesi olarak yorumlamış. Buradaki mesela insanlık. "Üzgünüz birtema temaları dışında her hangi bir tema için destek veremiyoruz." veya "Üzgünüz, bu konu hakkında yardımcı olamayız." demek var.

"Yani? Höö hadi ya forum muyuz ulan biz. Yapma ya niye aldığın yere sormadın hırsız seni. " vb.

Bir şey demek var. Bu tamamen karakter meselesi. Hakaret olarak algılamayın ama bu karaktersizliktir. Şimdi biri der ki arkadaşın o anki ruh halini bilemeyiz belki asabi bir anına denk geldi vs. Bırakalım bu işleri arkadaşlar. İş hayatında asabi olma lüksünüz yok. Bu anlayışa tamamen karşıyım kimse sizin özel hayatınızdaki yüklerin ameleligini yapamaz.

Benim düşüncem arkadaşın hiç bir haklı yanı olmadığı yönündedir. Karaktersizce üslub takınan biri benim gözümde hiç bir konuda haklı değildir.

Ek olarak:

Arkadaşların temalarını inceleme fırsatı bulamamıştım. Bir inceleyeyim dedim. Şunu söylemek istiyorum gerçekten bu kadar güzel tasarımlar sahip bu kadar profesyonel duran temalar üreten bir firmanın bu tavrı takınması beni üzdü. Dünyaya açılacak derecede profesyonel işler çıkartmışlar ama insan olamamışlar..
Tevfik PNR yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3625
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Bu sitenin bir teması çok hoşuma gidiyordu. 2 arkadaş alalım dedik sitelerimize, fakat bu konuşmadan sonra kesinlikle almam.

Bakın ben ticaretin merkezinde yaşıyorum. Birçok kişi Kayseri'nin esnafını sevmez, fakat müşteriyle ilgilenme şekline bir bakın; afedersiniz ama müşteriyi yalar yutar.

Açık konuşmak gerekirse konuyu açan arkadaş çok sakin ve kibar kalmış, birçok kişi bu derece sakin kalamayabilirdi. Destek istediği kişi haklı olabilir, fakat bu konuşma tavrı yüzünden tamamen haksız duruma düştü.

Konuşma tarzında ne var ki diyen arkadaşlar, normal karşıladığınıza göre sizler de böyle konuşuyorsunuz sanırım?
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)
Üslup tartışılır ama size yardım etmek zorunda değil, böyle bir konuyu hoş bulmadım.

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Birtema bu arkadaslar satis konularini *** ya da wm de gormustum.

https://discord.gg/S6mByw8

Codesign Codesign Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek #Security Researcher
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1045
  • Beğeniler 423 / 263
  • Ticaret 12, (%100)
Müşteriye bu şekilde davranış hoş değildir. Bu hareket O firmanın ne derece kaliteli olduğunu yansıtır.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al