lostyazilim

3 aylık çalışmamın sonucu

11 Mesajlar 2.209 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba değer verdiğim bir kelime üzerine 3 aydır çalışıyorum. Seo'cu falan da değilim. Doğru ya da yanlış bildiğim kadarıyla yaptıklarımı söylüyorum.

Neler yaptım?

Sitemi hızlandırdım
-js ve css dosyalarını optimize ettim.
-resimleri sıkıştırdım.
-.htaccess dosyama belirli başlı internetten bulduğum faydası olacağını düşündüğüm kodlar ekledim.

Baştan aşağı düzenleme yaptım.
-Kategorilerime açıklamalar ve anahtar kelimeler girdim.
-Yazılarıma "ben olsam bu içeriğe nasıl ulaşırdım, bu içeriği google'da nasıl arardım" mantığından yola çıkarak anahtar kelimeler ekledim.
-Tırmanmak istediğim kelimeye alakalı yazılarımda "bold,renkli, h tagları vererek" dikkat çektim.
-20 adet bu forumdan bir arkadaşımıza makale yazdırdım. Bu makaleleri her gün aynı saatte siteme girdim. Her bir makale 400 kelime olarak yazıldı. Bu süreçte kendimde 5-6 makale yazdım ve her gün aynı saatte ekledim.
-Sitemde sürekli bazı sitelere link vermem gerekiyor satış sitesi olduğundan. Bu link çıkışlarının tamamını nofollow yaptım.
-Rakiplerimin title ve anahtar kelimelerini inceledim en kafada olan sitenin title description ve keylerinden azcık kopya çektim.
-Wmaracı'nın site tanıtım kategorisinde sürekli açılan "rehber,dizin" tarzı sitelere sitemi ekledim.

Bu yaptıklarımı yapın demiyorum elbet ama çoğu zaten bilinen ve ispatlanmış şeyler belki bazıları kesinlikle yapılmaması gereken işlemlerdir. Her neyse sonuç aşağıda arkadaşlar.
Mehteran takımı gibi iki ileri bir geri giden istatistiğin nedenini bende bilmiyorum ancak genel olarak tırmanmaya devam ediyorum.

linksiz adem15

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılı ve örnek bir çalışma yapmışsınız, tebrikler... sıralamada sürekli yükselir ve birinci sayfayı da görürsünüz kısmetse.

bir noktada takılıp kalırsanız, ileride ilk sayfa için önerilerim olabilir

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılı bir çalışma takdire şayan.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
200 sıra yükselmişsiniz bence bu gayet başarılı.
BayAnil

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
wmaraci

aOktemer aOktemer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Worker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 78 / 56
  • Ticaret 3, (%100)
Başarılarınızın devamını dilerim hocam, ilk sayfayı görmeniz temennisiyle.

indirimkuponlari.site

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
Güzel çalışma hocam.Dış link verirken site büyük bir site ise dofollow yapsanız daha iyi olur zannımca.

olayını biraz açıklarmısınz nasıl oluyor anlamadım :) Hiç yapmadım :)

Ayrıca benimde bi sitem var hangi kelimelerde çalışayım bir türlü karar veremiyorum.Sizin anahtar kelimelerde kriterleriniz veya nasıl seçtiğinizi size zahmet detaylı verirmisiniz :)

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)

guven5 adlı üyeden alıntı

Başarılı ve örnek bir çalışma yapmışsınız, tebrikler... sıralamada sürekli yükselir ve birinci sayfayı da görürsünüz kısmetse.

bir noktada takılıp kalırsanız, ileride ilk sayfa için önerilerim olabilir

Çok teşekkür ederim.

myKnow adlı üyeden alıntı

Başarılı bir çalışma takdire şayan.

Teşekkürler.

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

200 sıra yükselmişsiniz bence bu gayet başarılı.

Teşekkürler.

aOktemer adlı üyeden alıntı

Başarılarınızın devamını dilerim hocam, ilk sayfayı görmeniz temennisiyle.

İlk sayfanın ilk üç bağlantısı ve son üç bağlantısı reklam, arada reklamsız organik kendi çıkanlarda var inşallah çıkarız.

linksiz adlı üyeden alıntı

Güzel çalışma hocam.Dış link verirken site büyük bir site ise dofollow yapsanız daha iyi olur zannımca.

olayını biraz açıklarmısınz nasıl oluyor anlamadım :) Hiç yapmadım :)

Ayrıca benimde bi sitem var hangi kelimelerde çalışayım bir türlü karar veremiyorum.Sizin anahtar kelimelerde kriterleriniz veya nasıl seçtiğinizi size zahmet detaylı verirmisiniz :)

-Link çıkışı olan siteler arasında çap olarak küçük siteler de vardı, veya sosyal medya bağlantıları da vardı ben tamamnı nofollow yaptım.

-Kategoriler için wordpress de oluşturduğunuz kategori için de description ve key girebiliyorsunuz. Bu kısım genelde herkeste boş olur üşenilir.

Kelimeyi şu şekilde belirliyorum.
- En önemlisi kendimi müşteri yerine koyup, empati yapıyorum benim böyle bir şeye ihtiyacım olsa google'da nasıl arardım?
-Birden fazla ürün satıyorsam örneğin testere yerine nalbur gibi daha genel isimler seçmeye çalışıyorum.
-Daha sonra bu kelimenin aranabilirliğini kontrol ediyorum adwords key planer aracı kullanarak.
-Belirlediğim kelimede google'da bolca reklam verilmişse ilk sayfada tamam diyorum bu benim kelimem sonra saldırmaya başlıyorum.
-Bu kelimede üst sıralara çıkmaya başladığımda webmaster toos'ta kendiliğinden 3., 5. sıraya yükselen bazı kelimelerim de kendiliğinden yükselmeye devam ediyor.

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Kelime ne merak ettim? Eğer çok önemli değilse PM atabilir misiniz?

loadmaster loadmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek devlet memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 25 / 67
  • Ticaret 15, (%100)
çok iyi başarı yakalamışsınız tebrikler, do follow linkleri google yavaş yavaş pop up reklamlar gibi algıladığı için no follow yaparak kullanıcı tercihine bırakmak doğru karar. Çok iyi olmadıkça no follow tercih edilmeli.
Birde gelen ziyaretçilerin mobil üzerinden gelmeye başlaması (genel için) %60 lara çıkmasıyla
mobil içinde kafa yormanız ve iyileştirmeler yapmanız daha da ileri gitmek için faydanıza olacaktır
VipTema

kişi bu mesajı beğendi.

dnzbgd dnzbgd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 10 / 36
  • Ticaret 16, (%100)
Bu aralar muthis bir dangalama var benim de anahtar kelimelerimde. Tam dediginiz gibi mehteran takımından farksız. Google search console'un altyapisi degistigi icin bu sorunlar oldu diyenler var google isi zorlastiriyor diyenler de var. Net olarak neyin döndügünü bilmiyoruz ama zaten bu yaptiklariniz normal yapilmasi gerekenler bu yuzden zaman gectikce iyi yerlere gelinecektir illaki.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al