freelance iş ilanları

Teşekkürler Adsense (!)

25 Mesajlar 2.794 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SerdarCR SerdarCR SicParvisMagna Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Anladım hacom cnrsgr

wmaraci
reklam

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
Google ın hiç mi suçu yok ?

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam rekabete göre belirleniyor reklam fiyatları. Ancak neden bir alman, bir amerikalı ile aynı oranda ücret almıyoruz. Burası benim canımı sıkıyor. Çünkü dediğim gibi, çok kişinin adsense aldıktan birkaç ay sonra sitesini kapatıp tası tarağı toplayıp gittiğini gördüm. AzX66

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

SerdarCR adlı üyeden alıntı

Hocam rekabete göre belirleniyor reklam fiyatları. Ancak neden bir alman, bir amerikalı ile aynı oranda ücret almıyoruz. Burası benim canımı sıkıyor. Çünkü dediğim gibi, çok kişinin adsense aldıktan birkaç ay sonra sitesini kapatıp tası tarağı toplayıp gittiğini gördüm. AzX66

Eğer "Neden bir Amerika, Almanya gibi TBM"miz yok diye en başta sorsaydınız, (belki de ben yanlış anladım) bu sorunun cevabına da "TL'nin güçsüzlüğü" olarak yanıt verirdim. Almanya'da TBM'ler TR'den çok yüksek değil, ama TL'den çok yüksek. :) Bize 0,20 TL gelirken, Almanya'da 0,50 Euro geliyor. Bu da 0,90 TL'ye tekabül ediyor. Almanya'ya göre düşükken, Türkiye'ye göre yüksek oluyor. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam, aslında soru o zaten. Yani Türkiye'de TBM'ler yerlerde (finans hariç onlar gene kazanıyor bişeyler) bizim sektörde ne yapmak gerekli ki karşılığını alalım emeğimizin. Almanya ve Amerikanın piyasasının onlara göre çok düşük olduğunu sanmıyorum. Eğer konunun Türkiye parasının güçsüzlüğü ise bunun Ülke içinde belirlenmesi gerekiyor. Sözün özü şunu demek istiyorum. Eğer ücretler 2 ise rekabet 1'ken, bu her yerde 2 olmalı. Bana bu Almanya'da 3 Amerika'da 4 gibi geliyor. Hatta bazı kelimelerde çok daha fazla. Youtube'da bazı videolar var adam adwords keyword planner'da gösteriyor. Bazı kelimeler dudak uçuklatacak düzeyde. Bizim 1 aylık kazançtan fazla :) cnrsgr

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al