wmaraci reklam

Bilişim İle Geçim..?

11 Mesajlar 1.536 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uykusuzkaptan uykusuzkaptan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Arkadaşlar merhaba,forumu çok fazla kullanmaktayım ve genellikle yeni işler yeni fikirleri takip etmekteyim.Şuanda açık lise web tasarım lise mezunuyum.Ancak bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyordum.Mühendislikte olabilir ancak size sorulaım olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1- Öncelikle şunu belirtmeliyim ki.. Bilgisizliğimden açık liseye kayıt olmadım şartlar onu gerektirdiği için açık liseye girdim.22 yaşındayım hatta martta 23'e giricem.Ben web tasarım ve mobil uygulama konusunda kendini geliştirmeye baktım hep.Bu yüzden bu meslek ile ilerlemek istiyorum.Bana önerebileceğiniz şeyler nedir bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

2-Kendime küçük ofis açıp bu işlerle ileyebilirmiyim ? Ayrıca Bir blog sahibiyim küçük çapta kazanıyorum ancak geliştirmeyi düşünüyorum.aylık 2 binlere gelene kadar..Başka biyerde değilde kendime ofis açmalımıyım ?

3-Ayrıca makale yazarlığı da yapmaktayım küçük bir ekip kurup makale işinede bir yandan girsem nasıl olur? En azından evin ve ya ofisin giderleri için ? Kendime her 3 ayda bir uygulama ya da oyun yazmayı planlıyorum bu uygulamalar ya da oyunlar tutarsa geçimimde nasıl bir rol oynar ? Ayrıca başkalarınada web tasarım ve uygulama konusunda çalışacağım.

4-2 3 sene sonra evlenmeyi planlıyorum sizce bu yöntemler ile bir ev geçindirebilirmiyim ? Yoksa başka şeylerde yapmalımıyım ?

Bu uzun yazıyı okuyupta cevaplayanlara minnettarım emin olun benim için çok önemli bir konu bir büyüğüm bir abim ya da ablam bana yol gösterici olursa şu kardeşinizi oldukça sevindirirsiniz.

Şimdiden teşekkür eder hepinize saygılarımı sunarım..

wmaraci
reklam

my98 my98 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Ben şahsi düşüncelerimi ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.
Okul okumakla biryerlere varıldığını sanmıyorum. Okul sadece sizinle aynı konulara ilgi duyan insanlarla tanışmanıza fırsat verir. Yetenek kişinin kendisinde biter.
Ofis açma meselesi çok fazla uzatılabilir. Önce kendine sorman gereken bir soru var, neden ofis açmak zorundayım? ofis açmadan bu işleri yapamazmıyım? Benide zamanında çok büyük sıkıntılara soktu ofis açıp açmamak arasında kalmak.
Şöyle birşey var, ben müşteriyle yüzyüze bir iletişim kurmuyorum, müşteri ayağıma gelmiyor, müşteri olarak yanıma gelicek insanlar "webmaster" kavramını iyi biliyor ve homeoffice şeklinde çalışmamı asla yadırgamazlar.
Muhtemelen sen psikolojik olarakda iş yaptığını hissetmek için ofis kurmak istiyorsun eğer bu şekildeyse asla önermiyorum çok fazla masrafı var o masrafları işlerini geliştirmek için harcayabilirsin.

Boş vaktin varsa makale ekibini kurup ordanda para kazanmaya devam etmen mantıklı olur. En azından evlenene kadar bu şekilde para biriktirebilirsin.

Ev geçindirme konusuna gelirsek, ne derece bir lüx yaşantıya sahip olacağına göre değişir. Orta halli, kimseye para konusunda muhtaç olmayan, istediği şeyi çalışarak alabilecek bir aile diyorsan fazlası bile olur. Daha ilerisi için büyük işler yapman gerekir.
Ben üniversite 1.sınıfta okulu bıraktım ve şuanda ailedeki doktorlardan mühendislerden belkide daha çok kazanıyorum.

Bilişim sektöründe ekmeği kapmak tamamen senin elinde.

Hayatında başarılar.

beyuzman beyuzman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster - Mühendis
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad I** I**
  • Mesajlar 1391
  • Beğeniler 515 / 228
  • Ticaret 67, (%99)
Gurup kurup makale yazmak en iyisi ofise gerek yok bence de herkes okul okuyacak diye bir şey yok inanın Şuan en çok kazananların çoğu okumamış bir şeye merakın varsa öğrenme çabasındaysan kazanırsın

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)

my98 adlı üyeden alıntı

Ben şahsi düşüncelerimi ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.
Okul okumakla biryerlere varıldığını sanmıyorum. Okul sadece sizinle aynı konulara ilgi duyan insanlarla tanışmanıza fırsat verir. Yetenek kişinin kendisinde biter.
Ofis açma meselesi çok fazla uzatılabilir. Önce kendine sorman gereken bir soru var, neden ofis açmak zorundayım? ofis açmadan bu işleri yapamazmıyım? Benide zamanında çok büyük sıkıntılara soktu ofis açıp açmamak arasında kalmak.
Şöyle birşey var, ben müşteriyle yüzyüze bir iletişim kurmuyorum, müşteri ayağıma gelmiyor, müşteri olarak yanıma gelicek insanlar "webmaster" kavramını iyi biliyor ve homeoffice şeklinde çalışmamı asla yadırgamazlar.
Muhtemelen sen psikolojik olarakda iş yaptığını hissetmek için ofis kurmak istiyorsun eğer bu şekildeyse asla önermiyorum çok fazla masrafı var o masrafları işlerini geliştirmek için harcayabilirsin.

Boş vaktin varsa makale ekibini kurup ordanda para kazanmaya devam etmen mantıklı olur. En azından evlenene kadar bu şekilde para biriktirebilirsin.

Ev geçindirme konusuna gelirsek, ne derece bir lüx yaşantıya sahip olacağına göre değişir. Orta halli, kimseye para konusunda muhtaç olmayan, istediği şeyi çalışarak alabilecek bir aile diyorsan fazlası bile olur. Daha ilerisi için büyük işler yapman gerekir.
Ben üniversite 1.sınıfta okulu bıraktım ve şuanda ailedeki doktorlardan mühendislerden belkide daha çok kazanıyorum.

Bilişim sektöründe ekmeği kapmak tamamen senin elinde.

Hayatında başarılar.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Okul için bende öyle düşünüyorum en azından bilişim sektörü için dedikleriniz geçerli.Yeterki öğrenmek ise ve azimli ol.Geri gelir zaten.Açıkcası ofis işini neden düşünüyorum hem dediğiniz gibi işe gider gibi gitmek ve sigorta tarzı şeyler.Bende farkındayım baya masrafları var bu işlerin.Ancak sigorta olmadan da aile kurmak biraz sorun yaşatır gibi geliyor bana.Blogumdan belki 2 binden fazla kazanacagım belki uygulamalarım tutacak fazla para kazanıcam bunlar ileride görebileceğimiz şeyler.Fakat bilişim sekteründe öğrendim diyemezsin.Her gün yeni şeyler çıkıyor yeni şeyler öğreniyoruz.Benim tek sıkıntım ileride 'pişman oldum'dememek..Aile geçindirmek ve o aileye iyi bakmak benim sorumluluğumda olacağı için ilersini aşırı derecede düşünen biri oldum.Umarım iyi şeyler yaparız.
Makale ekibi en kısa zamanda kurmayı hedefliyorum en azından ek gelir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)

beyuzman adlı üyeden alıntı

Gurup kurup makale yazmak en iyisi ofise gerek yok bence de herkes okul okuyacak diye bir şey yok inanın Şuan en çok kazananların çoğu okumamış bir şeye merakın varsa öğrenme çabasındaysan kazanırsın

Çok haklısınız hocam okul biyere kadar iş kendinde bitiyor bence.
Bu arada ofisi sırf sigortalı görünmek için istiyorum homeoffice çalışarak bunu gösterebilirmiyim bilmiyorum hiç araştırmadım.

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Şahsi görüşüm, eğer kendinize "hadi uyan mesai başladı" diyip "hadi bırak artık mesai bitti" diyebilirseniz tabiki fazla fazla geçinebilirsiniz ancak akşama kadar uyuyup sabaha kadar oyun oynanan vb bir durum var ise geçim hayal olacaktır. Özellikle "hadi bırak artık mesai bitti" kısmı çok önemlidir bu durum kendinizi rahat hissettirecek ve mesai saatleri içinde verimli çalışmanızı sağlayacaktır ayrıca iş dışında aklınız işte kalmamış olacaktır.

Tabi bu yorumun aşağısındaki yorumda çok doğrudur. Sizi neden tercih etsinler? siz ne kadar aktif olursanız olun bir projeniz amacınız yok ise ne kadar çalışsanız da boşadır. Bu amaçsızlık ileride de başınıza bela olabilir hiçbir işe girmeye cesaret edemezsiniz. Aman dikkat olun.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
iyi güzelde müşteriler kapında beklemeyecek.
o nedenle bir sistem proje yada devamlılığı olan kazanclarin yoksa 6 aya sıfırı tüketirsin

gerçekten web işlerine hakim değilsen bu işlere bulaşma

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)
Hocam aynen bende öyle düşünüyorum..Müşterileri ben bulucam ve kapımda bekleymiycekler.Bu nedenle aklım hep karışık durumda.Bende o yüzden sordum kendime 3 4 ayda bir uygulama yapsam ve blog dan gelen para ile geçim sağlanırmı aslında onu öğrenmek istemiştim..mobil ve web reklamlarından aldığım para ile geçim sağlanır mı ? önemli olan soru o aslında.

Tabii ki birde birde makale işi var en az günlük 100 tl gibi bir kazanç olsa aylık olarak 3000 tl ye tekambül eder.Bu bile geçim konusunda sıkıntıları aşar gibi geliyor..Bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

• Üyelik 28.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editör
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 11, (%55)

HesapMedya adlı üyeden alıntı

Şahsi görüşüm, eğer kendinize "hadi uyan mesai başladı" diyip "hadi bırak artık mesai bitti" diyebilirseniz tabiki fazla fazla geçinebilirsiniz ancak akşama kadar uyuyup sabaha kadar oyun oynanan vb bir durum var ise geçim hayal olacaktır. Özellikle "hadi bırak artık mesai bitti" kısmı çok önemlidir bu durum kendinizi rahat hissettirecek ve mesai saatleri içinde verimli çalışmanızı sağlayacaktır ayrıca iş dışında aklınız işte kalmamış olacaktır.

Tabi bu yorumun aşağısındaki yorumda çok doğrudur. Sizi neden tercih etsinler? siz ne kadar aktif olursanız olun bir projeniz amacınız yok ise ne kadar çalışsanız da boşadır. Bu amaçsızlık ileride de başınıza bela olabilir hiçbir işe girmeye cesaret edemezsiniz. Aman dikkat olun.

Hocam çok haklısınız bu konuda biraz sorunlar yaşadım geçmiş zamanlarda zaten..Belirtmiş olduğunuz beyfendi gerçekten güzel açıklamış ancak bende belirttim web mobil ve makale ile kendi başıma geçinebiliriyim en önemli soruda o dur aslında.

ghots ghots WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
hocam artık sektör farklı bir boyuta gelmiş örneğin ben bir e-ticaret sitesi açıcam kreatif.net adlı bir ajans var web tasarımından markalaşmaya kadar ürün çekimine kadar hatta ürünleri satarken ki kullanılacak süslü cümlelere kadar hazırlıyorlar destek veriyorlar
ben birine gidip bi tane tema tasarlatıp başlasam baştan bitecek biliyorum. bu ajans gibi bir ekip kurun gerçekten harika işler yapacağınızı umuyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al