wmaraci reklam
lidertakipci

Türk Telekom Tekel'likten çıkarılmalı !!! (DESTEK)

19 Mesajlar 1.843 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Daha ne olsun ki hocam. Kampanyayı da ben başlatmadım ayrıca. Sadece destek oluyorum.

Devlet veya servis sağlayıcılar bizleri kullanarak neler yapıyorlar.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
burda boş boş konuşan sensin biz değil şehirlere şehirler arası döşenen kablo ile amerikaya döşenen kablo aynı özellikte değil teknik bilgin yok gereksiz konuşuyorsun. Türk *******da çalışan bir teknikerim. senden mi öğrenecem çalışma prensibini :) çalıştığım içinde savunmuyorum he yanlış anlaşılmasın. Diğer firmalar Türk *******u kötülemekten vazgeçip ne zaman kendi yatırım yapacak o zaman tekellik kalkar hazıra kondukları sürece. asla

şimdi sen aynı sektörde çalıştığın rakibine kendi malını verirmisin :D vermezsin onlarda vermiyor. bu en doğal hakları

toplayacağın imzala mı Türk ******* tekel olmaktan çıkacak.

PealonTeor PealonTeor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 43 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
simao Bende tam çalışanımı acaba diye düşünüyodum söylemişsiniz sağolun :D CEOsu bu kadar savunmazdı be hocam, sırf teknikersiniz diye **************lığı ve haksız kazancı savunacak kadar düşmeyin.
Korkmaz LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ne kadar gereksiz bir düşünce yapın var. Babasının şirketiymiş gibi savunuyor. İmza kampanyasında kullanıcıların zararına bir madde yok. Ülke adına daha iyi olması için bir imza kampanyası.

Gereksiz para harcamaktansa daha ileriye gitmek için para harcanması taraftarıyım. Sana laf anlatamam.

Hadi iyi forumlar.

ADSL de 3 mbps hız alan diğer üyeler sizlerde bu tüpler yüzünden 3 mbps hız almaya devam edeceksiniz.

Zamanında toplanıp protesto ederek bir takım şeyleri düzelttirdik. Faydasınıda bu arkadaşlar bir güzel kullanıyor.

Yine aynısı olacak bizler gerekenin yapılması için yine toplanıcaz. Bazı şeyler yine düzeltilecek. Faydasını gene bu tipler kullanacak.
PealonTeor

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

PealonTeor adlı üyeden alıntı

simao Bende tam çalışanımı acaba diye düşünüyodum söylemişsiniz sağolun :D CEOsu bu kadar savunmazdı be hocam, sırf teknikersiniz diye **************lığı ve haksız kazancı savunacak kadar düşmeyin.

Bunun aynısını İphone Vs Samsung cularda yapıyor :D
PealonTeor

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Ben Turk *******dan turknete geçtim. 35 mb hızım var. Ayrıca herhangi bir akk olmaması bana yetiyor. İşin garibi bana bu hizmeti veren firma ************ altyapısını kullanarak veriyor. E sormazlar mı Turk*******a e be kardeşim o zaman sen niye vermiyorsun.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Kafanızdakileri gidereyim. Türkiyenin aktif internet çıkış kapasitesi 524+ Gbit (AKN kalktığında), bazı kişiler AKN kalksın diye direttiği için trafik ücretleri düşsün diye daha ucuz route noktaları seçildi.(hat kapasite bazlı ücretlendirme var her geçen data bazında değil) Bu yüzden pinglerde artış görebilirsiniz.

Bulgaristandan direk çıkışımız yok telia dan veya telcom üzerinden yönleniyor. Trafik içerde 2 kez dolaşıyor falan. 30 ms kayıp var tüm türkiyenin internetinde

Datacenterların direk erişimlerinde ping kayıpları ve sıkıntılar var trafik iç networke düşse bile boğuluyor.

Benim öngörüme gelecek olursak 2019 da AKN'nin kaldırılmaması gerekiyor. Kaldırılacaksa fiyatlar arttırılmalı yaklaşık 20 TL kadar

Dost acı söyler. İnternet ortadoğuda bir lüxtür.(Malesef)
Vedatpolat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Mrtcn Abi sen sabaha kadar anlat dinlerim. :D

cagdaskorkmaz.com.tr

ahmetozer ahmetozer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sunucu Yönetimi & Geliştirici
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 12 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle belirteyim 540 Gigabit gibi bir rakamda tabiki hizmet vermiyorlar. Amsterdam ile istanbul arasında sadece 1 hattın hızı bile 4 Terabit .
Türk *******u ben de pek sevmiyorum ama onlarda cidden ülkeden bıktılar. Hatta çoğu servis sağlayıcısı diyebilirim.
Bir hat çekmeye kalktıklarında belediyeler çok fazla para istiyor. Yurtdışında ise tam tersine teşvik var.
Türkcell zaten yatırım alanında çok fazla ilerlemiyor hatta yatırımdan ziyade tt den servis kiralamak daha kolaylarına geliyor.
Kısacası TT diğer servis sağlayıcıları kötü çocuk gibi gösterseler de tt az da olsa belediye zorluklarına karşı yatırım yapmaya çalışıyorlar diğerleri zorluk var diyip hiç uğraşmıyorlar.
Şimdi ülkemizde internet hizmeti ne amaçla kullanıldığına da bakılmak lazım. Genelde trafiğin büyük kısmı sosyal medya ve mobil hat kullanılıyor. Böyle bir durumda servis sağlayıcılar eve gelen hatta yatırım yapmak yerine mobil şebekeye yatırım daha çok hoşlarına gidiyor.

Şahsen Türknetten umutluydum fakat onlarda backbone altyapısı hazırlayacağına son kulanıcıya yönelik yatırım yaptılar. Altyapı yetmeyince TT den kiraladılar . TT de geçen sene zam yaptı şimdi artık ne yaparlar belli değil.

TT yatırımlarında belediyelerden sonra en çok devlet ile problem yaşıyor. Maalesef devletin ilgili kurumlarında bu işten çok iyi anlamayan kişiler bulunuyor ve buda yatırımda olumsuz etki yapıyor.

Yukarıda firmaların yaşadığı zorluktan bahsettik fakat bunların hiçbiri ülke içi trafiğin bu kadar pahalı olması için sebep değil. Fiyatlar 2000 yıllarında kalmış gibi.
Bu fiyatlar konusunda cidden bir adım atılması lazım.

Twitter da paylaşılan haberde http bağlantıda exe üzerine virüs yerleştirme herkese yönelik değil hedefli olması lazım. Zaten hedefli olmasa bu firmaya baya bir yük getirir. Testler yaptığımızda dosyalarda bir değişikliğe rastlamadık zaten.

Şimdi ülkemize gelmeyi planlayan firmalar var yurtdışından . Umarız ki bu firmalar ülkemize gelirler ve hizmet seviyesi veri merkezi yönünde bir artış gösterir hemde oluşan yurtdışı trafiğin maliyeti azalır ve biz yurtdışından trafik satın alacağımıza tam tersine satan taraf görevi görebiliriz.
Bir örnek Cloudflare Dec-IX geldi fakat oradaki trafik çok düşük8 başka planları da var diye duydum.
He.net istanbula pop yerleştirmeyi planlıyor. Kendilerine sorduğumda onlarda planladığını onayladı.

Linux Server,Network(ipv4+ipv6) https://ahmetozer.org https://github.com/ahmetozer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al