wmaraci reklam

Neden İyi Bir Şey Yapamıyoruz?

41 Mesajlar 4.512 Okunma
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Bu soru yaklaşık 2 yıldır benim kafamda fakat bir yanıt bulamadım sizlere danışmak istedim. Neden iyi bir şey yapamıyoruz(genel olarak) Niye Elon Musk gibi yada Mark Zuckerberg gibi bir fikrimiz yok. Foruma ne zaman girsem bir fikir önerisi yada arayışı var. Bende çok fikir aradım fakat bulamadım. Bizler vizyon sahibi insanlar değilmiyiz? Neden bir site kurup ayda 200 lira ile gelen adsense bel bağlıyoruz yada neden adsense almaya çalışıyoruz. Daha iyi fikirler bulup çok üst düzey işler yapabiliriz. Niye yapamıyoruz?
webisyo TrFirmaNet Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Bu mesele hayal kurma meselesidir. Bir proje hakkında hayal kuran biri varsa zaten oda bu forumda paylaşmaz. Ondan dolayı forumda gördüğünüz konular ya hayal kuramayanların yada kurupta söylemeyenlerin konusudur :)

Kısacası ortada yapamadığımız bir şey yok. Söyleyemediğimiz bir şey var :)

• Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
ASametYildirim Belkide ama ülkemiz bu alanda çok müthiş başarılarımızın olmadığını düşünüyorum sadece bu alan değil bir otomobil veya her hangi bir üretimde de bu şekilde. (şahsi görüşüm)

KralKim KralKim WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 20 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Çünkü çalışmıyorsun, uretmiyorsun, yeterince bilmiyorsun, bilmek için gayret sarfetmiyorsun.
umutali burakcansrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
birkaç sebebi var:

1-) elon musk, mark zuckerberg, bill gates, steve jobs dediğin adamlardan dünyada toplam kaç kişi var? milyarlarca nüfustan kaç?

2-) dikkat edersen bu tarz adamlar hep aynı yerlerden çıkıyor. aynı ülkeyi geçtim aynı üniversiteler, aynı şehirlerden. neden? çünkü bir insan elbette kendi kendini yetiştirebilir ama çocukluktan aldığı eğitim, doğduğu dünya, çevresindeki dünya görüşü, zihinsel bakış açısı vs. vs.

daha gider bu böyle.
XGSpirit Vedatpolat VICAXN

kişi bu mesajı beğendi.

Kings Kings Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
Tebrik ederim çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Kimse kimseye yardım etmek istemiyor.
Ona fikir verirsem belki başarır korkusu. Ayrıca dediğin gibi o isimler bizim ülkemizden hayatta çıkmaz vede çıkmayacak. Bu konuyu benzer bir konu açmıştım birbirimize yardımcı olmak adına
aklıma gelen güzel domainleri burada paylaşıyordum insanlar alıp projelendirir diye ücret beklemeksizin. Son olarak bir şey üretmek, icat etmek istiyorsan sana tavsiyem insanlarla bunu paylaşma emin ol ya engel olacaktırlar yada olumsuz konuşup hevesini kıracaklar ve aralarından biri projeni çalacak :) Aile şirketimiz var 30 yıldır ithalat yapıyoruz kimle aramız iyi olsa beraber yemek içip güldüğümüz insanlar 1 yıl içersin de adam hediyelik eşya satıyorsa biz ne ithal ediyorsa k aynı ürünlerini tıpa tıp getiriyor ülke insanının vizyonu bu en samimi olduğun adamı takip etmek taklik etmek fikir üretememek hep başkasının fikrini çalmak onun için çok zor. Vizyonumuz SIFIR
Şimdi birileri çıkacak efendim sen kendi adına konuş veya bilmem ne diyecekler.

Böyle bir konu açmışsın vizyonunu bilmiyorum ama öz eleştiri yapabilen bir insan üretmeye bence en yakın insandır. Başarılar
umutali

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Kings bu güzel yorumun için teşekkür ederim.
Kings

kişi bu mesajı beğendi.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Çünkü çoğu kişi taklit etmeyi seviyor ve fikir üretmekten bile üşeniyor.

Bkz: Onedio çıktıktan beri kaç kişi aynı konseptte site açtı.

Bkz: letgo. Sayıları git gide artmaya başladı.

Bkz: ekşi sözlük. Sayamazsınız taklit siteleri.
vs.

Bir de hemen işleri büyütmek isterler kodlama veya yatırım yok.Ücretsiz script ararlar. Hani taklit ediyorsun bari fark yarat. :)
webisyo ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)
sorunuzun cevabı çok basit girimci ruh yok. ayrıca yeni bir şey açacaklara herkes destek olacağına köstek oluyor. ne düşünürse düşünsün anında onu eleştiren onlarca kişi karşısında görüyor. Eğer türk insanına para kazandıracak bir sistem kurmazsanız sizi tınlamıyor.
Ya da somut şeyler göstermelisiniz eğer soyut bir şey gösteriyorsanız kesinlikle tutmaz.
dediğim gibi destek yok. küçücük bir blog açtığın zaman bile yüzlerce eleştiri alırsın.
Şahsen tam 4 aydır bir blogla uğraşıyorum destek gördüğüm tek yer wmaraci :D bu yüzden wmaracini seviyorum diğer şekil kendi etrafımda bana hep bir muhalefet var.
Oda sadece bir bolg olmasına rağmen düşünsenize siz bir proje yapacaksınız aklınızda müthiş bir fikir ama kime anlatırsanız gerizekalı mısın o kadar para ile internet sitesi açıp batarsın. Bi deböyle bir fikir olsaydı daha önce yaparlardı tek akılı sen misin? gelde bundan sonra yeni fikir düşün :D

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel soru sordun. Doğru soruları soranlar, doğru cevaba en yakın olanlardır.

Elon Musk Afrika'da doğuyor. Kanada'ya göç ediyor. Kimsenin çalışmayacağı işlerde çalışıyor. Amacı var, hayalleri var. Güzel bir projeden, çok iyi paralar kazanıyor ama devam ediyor.

Tesla, Boring Company ve Space X'e bütün kazancını yatırıyor. Çünkü inanıyor. Eğer bu projeler tutmasaydı beş kuruşsuz kalacaktı. Ama diyorum ya, adam inanıyor.

İnsanın bir şey başarmasında en büyük engel bazen rahatlıktır. Zor koşullar bazen insanın bir şeyleri başarmasında en büyük motivasyon olur. Musk'ın durumu biraz da böyleydi.

Buradaki çoğunluk yaş olarak daha çok genç. Adsense ile uğraşmaları kötü bir şey değil. Kazanılan tecrübe ve para ile hayallerinin peşinden giderlerse her zaman başarılı olurlar. Deneyip yanılacaklar, öylelikle ilerleyecekler.
umutali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al