wmaraci reklam
lidertakipci

Neden İyi Bir Şey Yapamıyoruz?

41 Mesajlar 4.531 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
fikir parayla satın alınmaz öncelikle bir hayal gücü olmalı ve bunu gerçekleştirecek kişiler alması gerekiyor. Bu kişilere destek verilmeli.

Çanakkale
wmaraci
reklam

kaanst kaanst Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 435 / 160
  • Ticaret 31, (%94)
Ülkemiz bu kafada devam ederse elbette hiçbir şey yapamaz. Bakın gençliğin haline, sürünüyor resmen. Liseler berbat, öğrenci profili giderek düşüyor. Dinden imandan uzaklaşıyor gençler. Düşünmüyorlar, kendilerine kapanıyorlar, hiç akıllarını kullanarak doğruyu bulmaya çalışmıyorlar ki en büyük sorun bu zaten. Üzülerek söylüyorum ki eğer ülkemiz bu kafa yapısıyla devam ederse geleceğinin olduğuna inanmıyoru.
MertUslu webisyo ulas

kişi bu mesajı beğendi.

stroncow stroncow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 414
  • Beğeniler 186 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
İdol olarak benimsediğiniz insanların arkasında birileri var, hayalleri o birileri tarafından empoze ediliyor. Neyse anlatsam da çoğu kişi anlamak istemez. Bildiğiniz gibi takılın.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Fark ettiyseniz her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, herkes farklı bir fikir sunuyor, hepsinin de kendince ayrı düşünceleri var hepsinin de haklı yönleri var. Şimdi açıklayacaklarım da benim doğrularım.

1. Bilmek Kavramı Yok açın instagram'ı, açın twitter'ı 1 tane mantıklı bir şey bulun. Yok. Birinde küfürler, yıkık aşk hikayeleri, saçma sapan kısa videolar, diğerinde ise sanki devleti yönetse süper güç haline getirecek birkaç klavye delikanlısı ve sempatizanın kavgaları..
Kimse kendine yarar sağlamıyor, sokakta gördüğüm teyzeden çocuğa kadar herkes 1-2 dakika mantıklı konuşmanın ardından yavaştan devlete ve siyasete konuyu bağlıyor. Kimse kişisel gelişime, alan bazlı öğrenmeye değinmiyor, herkes birilerini ezme peşinde, çünkü hepimiz az sonra altta bahsedeceğim diğer maddelere mahkumuz.

2. Çizilen bir plan var ve herkes buna uymak zorunda Yıllardır, bilmiyorum osmanlı yada eski dönemlerde de böylemiydi ama en azından "Türkiye" şartlarında çizilmiş bir plan var, çocuk doğup oksijen almaya başladıktan birkaç yıl sonra OKUL adı verilen yere yazdırılıyor ve üst maddede bahsettiğim tipler tarafından (Gelecek geçmişin ellerinde şekillenir.) yetiştiriliyor. 12 Sene eğitim adı altında işe gider gibi her gün zorlana zorlana okula gitmek zorunda bırakılıyor, kimseye bir şey vaad edilmiyor, kimseye heveslendirici bir şey verilmiyor, kimseye "eğer okursan şu olacaksın ve herşey rahatlayacak" denmiyor, "sen oku, istersen 30 sene oku iş bulamaz yada bulduğun işlerden memnun olamazsan o 30 senelik okumayla marketlerde kasiyer bile olabilirsin" diye düşünüyor insan... Çünkü verilen bilgiler insan yaşamına 5 kuruş değer katmıyor, fizik, kimya, biyoloji, bunlardan hiçbiri bir ahlak dersi kadar, bir felsefe dersi kadar, bir dil, edebiyat dersi kadar, belki karşı çıkabilirsiniz ama bir din dersi kadar bir şey katmıyor kimseye çünkü "DÜNYA"'da yaşıyoruz. Yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor, önce yaşamayı. Dizilere bağımlı bir ülkeyiz, çünkü örnek alınacak bir çok şey görüyoruz. "TÜRK GİBİ BAŞLAMAK" diye bir şey duydunuz mu hiç, herşeye büyük bir hevesle başlıyor, 5 dakika içerisinde gayelerimizden ödün veriyoruz.
Hayatımızın 4/3'ü belki okula, belki işe, belki saçma sapan şeylere gidiyor. İnsan ilişkilerimiz zayıf ve kimse başkaları için bir şeyler üretmek istemiyor. Kimse de buna yardım etmek istemiyor.

Elon Musk? bir gayesi var, bir hayali var, bir ekibi ve bir sermayesi var, ama gözlerini yumduğunda hayal edebileceği bir uzay kenti var, ve her uyandığında sanki o kentteymiş gibi hayal ederek kendini motive edebiliyor, ama siz? ya ben? ne hayal edeceğiz? Nasıl memur olurum mu? Nasıl para kazanırım mı? onlar gayelerini hayal ederken biz daha bu soruları cevaplandıramıyoruz.

İnsan ilişkileriniz nasıl? Çevrenizde kaç çeşit insan var? hangisiyle düzgün geçinebiliyorsunuz? en yakın arkadaşınızdan dahi bazı zamanlar kuşku ve kaygı duyduğunuz oluyor mu? Empati yapmayı biliyor musunuz? yoksa tek yaptığınız sempatizanlık mı? İnsanları aşağılayarak, ezerek, kin duyarak mı onlardan üstün olmaya çalışıyoruz. Medya, sosyal medya yada çevreniz, insanların yanlış olanları neden doğruları suçlu yapıyor.

Ne olduğum gayet açık, müslümanım ve hayat gayem sadece cenneti kazanmak üzere, ama onu kazanmak için bile önce bu dünyayı kazanmalıyım, peki bunu kazanmak için bana benden başka yardım eden var mı? hayır. İnsanlar ben kendi fikirlerimi sunduğumda, yada Allahı anlattığımda, hatırlattığımda, küfür kullanmamama rağmen, "arabistana git" gibi şeyler yazıyorlar, kendi kandaşını, vatandaşını, candaşını kovan bir insan, neden benim için bir şey yapmak istesin? yada müslümanım diye geçinip karıya kıza kötü gözle bakan, şeytanın çomağı olmuş ama Allah'ın aslanı ayaklarına yatan insanlar neden dini anlamaya çalışan, kafasında soruları olup da bunları sorduğunda "cehenneme git" yazan müslüman görünümlü düzenbazlara faydalı olsun?

Her şeyden önce birlik, empati ve saygı gerekiyor, herkesin herşeyi doğruca öğrenmesi ve en önemlisi, biliyorum olmayacak ama alçak gönüllü olmak gerekiyor, nalet olsun ki her aklıma geldiğinde sinirleniyorum ama bu ülkede herkes kendini KRAL zannediyor. Hiçbir şey değilsiniz, hiçbir şey değilim. Yanlızca yaşayacağız tanıyanlarımız tarafından yaptıklarımızla anılacağız, kendimizi överek, büyüterek bir yerlere varamayız, mütevazi olmalı, herşeyin doğrusunu araştırmalı, ahlak ve adap üzerine yaşamalı, ve hem kendimize hem çevremize örnek olmalıyız.
"O'dur ki, O yüce Allah'tır ki bütün göklerde ve bütün arzlarda (hayat olan âlemlerde yarattığı) her şeyi katından sizlerin (insanların) emrine musahhar kıldı. Muhakkak ki bunda düşünen bir kavim için âyetler vardır." (Casiye, 45/13)

Son olarak iyi bir şeyler yapmaya gelince, insanlara zarar vermediğiniz, onların hakkını yemediğiniz sürece herşeyi yapabilirsiniz, sadece sabırsız olmayın, bir plan yapın ve zamana bırakın, hiçbir şey bir günde, bir ayda yada bir yılda olmaz. Tek yapmanız gereken inanmak, bağlı olduğunuz değerlere ve planınıza yapışmak.
Uzaya mı çıkmak istiyorsunuz? marsa mı gitmek istiyorsunuz? şimdi bir ajanda açın ve ilk sayfasına şunları yazın.
Gün 1: Marsa gideceğim.

Teşekkür ederim :)
webisyo FurkanCanoz umutali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Fark ettiyseniz her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, herkes farklı bir fikir sunuyor, hepsinin de kendince ayrı düşünceleri var hepsinin de haklı yönleri var. Şimdi açıklayacaklarım da benim doğrularım.

1. Bilmek Kavramı Yok açın instagram'ı, açın twitter'ı 1 tane mantıklı bir şey bulun. Yok. Birinde küfürler, yıkık aşk hikayeleri, saçma sapan kısa videolar, diğerinde ise sanki devleti yönetse süper güç haline getirecek birkaç klavye delikanlısı ve sempatizanın kavgaları..
Kimse kendine yarar sağlamıyor, sokakta gördüğüm teyzeden çocuğa kadar herkes 1-2 dakika mantıklı konuşmanın ardından yavaştan devlete ve siyasete konuyu bağlıyor. Kimse kişisel gelişime, alan bazlı öğrenmeye değinmiyor, herkes birilerini ezme peşinde, çünkü hepimiz az sonra altta bahsedeceğim diğer maddelere mahkumuz.

2. Çizilen bir plan var ve herkes buna uymak zorunda Yıllardır, bilmiyorum osmanlı yada eski dönemlerde de böylemiydi ama en azından "Türkiye" şartlarında çizilmiş bir plan var, çocuk doğup oksijen almaya başladıktan birkaç yıl sonra OKUL adı verilen yere yazdırılıyor ve üst maddede bahsettiğim tipler tarafından (Gelecek geçmişin ellerinde şekillenir.) yetiştiriliyor. 12 Sene eğitim adı altında işe gider gibi her gün zorlana zorlana okula gitmek zorunda bırakılıyor, kimseye bir şey vaad edilmiyor, kimseye heveslendirici bir şey verilmiyor, kimseye "eğer okursan şu olacaksın ve herşey rahatlayacak" denmiyor, "sen oku, istersen 30 sene oku iş bulamaz yada bulduğun işlerden memnun olamazsan o 30 senelik okumayla marketlerde kasiyer bile olabilirsin" diye düşünüyor insan... Çünkü verilen bilgiler insan yaşamına 5 kuruş değer katmıyor, fizik, kimya, biyoloji, bunlardan hiçbiri bir ahlak dersi kadar, bir felsefe dersi kadar, bir dil, edebiyat dersi kadar, belki karşı çıkabilirsiniz ama bir din dersi kadar bir şey katmıyor kimseye çünkü "DÜNYA"'da yaşıyoruz. Yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor, önce yaşamayı. Dizilere bağımlı bir ülkeyiz, çünkü örnek alınacak bir çok şey görüyoruz. "TÜRK GİBİ BAŞLAMAK" diye bir şey duydunuz mu hiç, herşeye büyük bir hevesle başlıyor, 5 dakika içerisinde gayelerimizden ödün veriyoruz.
Hayatımızın 4/3'ü belki okula, belki işe, belki saçma sapan şeylere gidiyor. İnsan ilişkilerimiz zayıf ve kimse başkaları için bir şeyler üretmek istemiyor. Kimse de buna yardım etmek istemiyor.

Elon Musk? bir gayesi var, bir hayali var, bir ekibi ve bir sermayesi var, ama gözlerini yumduğunda hayal edebileceği bir uzay kenti var, ve her uyandığında sanki o kentteymiş gibi hayal ederek kendini motive edebiliyor, ama siz? ya ben? ne hayal edeceğiz? Nasıl memur olurum mu? Nasıl para kazanırım mı? onlar gayelerini hayal ederken biz daha bu soruları cevaplandıramıyoruz.

İnsan ilişkileriniz nasıl? Çevrenizde kaç çeşit insan var? hangisiyle düzgün geçinebiliyorsunuz? en yakın arkadaşınızdan dahi bazı zamanlar kuşku ve kaygı duyduğunuz oluyor mu? Empati yapmayı biliyor musunuz? yoksa tek yaptığınız sempatizanlık mı? İnsanları aşağılayarak, ezerek, kin duyarak mı onlardan üstün olmaya çalışıyoruz. Medya, sosyal medya yada çevreniz, insanların yanlış olanları neden doğruları suçlu yapıyor.

Ne olduğum gayet açık, müslümanım ve hayat gayem sadece cenneti kazanmak üzere, ama onu kazanmak için bile önce bu dünyayı kazanmalıyım, peki bunu kazanmak için bana benden başka yardım eden var mı? hayır. İnsanlar ben kendi fikirlerimi sunduğumda, yada Allahı anlattığımda, hatırlattığımda, küfür kullanmamama rağmen, "arabistana git" gibi şeyler yazıyorlar, kendi kandaşını, vatandaşını, candaşını kovan bir insan, neden benim için bir şey yapmak istesin? yada müslümanım diye geçinip karıya kıza kötü gözle bakan, şeytanın çomağı olmuş ama Allah'ın aslanı ayaklarına yatan insanlar neden dini anlamaya çalışan, kafasında soruları olup da bunları sorduğunda "cehenneme git" yazan müslüman görünümlü düzenbazlara faydalı olsun?

Her şeyden önce birlik, empati ve saygı gerekiyor, herkesin herşeyi doğruca öğrenmesi ve en önemlisi, biliyorum olmayacak ama alçak gönüllü olmak gerekiyor, nalet olsun ki her aklıma geldiğinde sinirleniyorum ama bu ülkede herkes kendini KRAL zannediyor. Hiçbir şey değilsiniz, hiçbir şey değilim. Yanlızca yaşayacağız tanıyanlarımız tarafından yaptıklarımızla anılacağız, kendimizi överek, büyüterek bir yerlere varamayız, mütevazi olmalı, herşeyin doğrusunu araştırmalı, ahlak ve adap üzerine yaşamalı, ve hem kendimize hem çevremize örnek olmalıyız.
"O'dur ki, O yüce Allah'tır ki bütün göklerde ve bütün arzlarda (hayat olan âlemlerde yarattığı) her şeyi katından sizlerin (insanların) emrine musahhar kıldı. Muhakkak ki bunda düşünen bir kavim için âyetler vardır." (Casiye, 45/13)

Son olarak iyi bir şeyler yapmaya gelince, insanlara zarar vermediğiniz, onların hakkını yemediğiniz sürece herşeyi yapabilirsiniz, sadece sabırsız olmayın, bir plan yapın ve zamana bırakın, hiçbir şey bir günde, bir ayda yada bir yılda olmaz. Tek yapmanız gereken inanmak, bağlı olduğunuz değerlere ve planınıza yapışmak.
Uzaya mı çıkmak istiyorsunuz? marsa mı gitmek istiyorsunuz? şimdi bir ajanda açın ve ilk sayfasına şunları yazın.
Gün 1: Marsa gideceğim.

Teşekkür ederim :)

Fizik dersi din dersi kadar insana birşey katmaz düşünceniz dışındakilere katılıyorum.

Eğer birgün fizik dersi sayesinde sınırsız enerji bulunursa o zaman sende ne demek istediğimi anlayacaksın. :)
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
MertUslu elinize sağlık...
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Yaratıcılık zeka bilgi birikimi yoksa ortaya muazzam şeyler çikmaz bu ülkede yaraticilik baskilaniyor okullar üniversiteler sadece baskılama kurumu oldu. Sokak desen cehalet dolu insanlarla dolu bak en basiti ciftlikbank örnegi beleş para kazanmanin oturdugu yerden parayi katlamanin derdinde insanlar.

Bu yüzden üniversiteyi yurtdişinda okumaya bu ülkeden gitmeye karar verdim. Karanlik icinde aydinlik olursan cok göze batıyorsun. Ya takdir edilmiyorsun ya da yerle bir edilmek isteniyorsun.

Elon Musk benim de severek takip ettigim birisi lakin emin ol benim kafamdakilerin %50sini gerceklestiremedi. Yaraticilik ve hayal gucumu hep saklı tuttum ve kat be kat gelistirmeye calistim proje para vs.. geliyor zaten. Milletin senelerini verdigi bir isi 3 4 ayda kavrayip daha iyi yapabiliyorum cunku hayat ve işler geometri gibidir bir sorunun birden cok cözümü vardir bizim insanimiz formullere takilip kalmiş en basit ve sade yolu seciyor oysa soruyu farkli yollardan cözmek sadece cevabi bulmani degil ayni zaman da başka şeyleri de görmeni sagliyor.

Ondandir ki geometri görme işi derler. O göz bizim insanimiz da yok işte. İmam hatip tayfadan bir Mark bir Elon cikmasini mi bekliyorsun??? Yazilim bilmez hayal gucu sifir sorgulamaz vs..

EĞİTİM pozitif yondeyse cok sey katar negatif yöndeyse cok sey götürür. Bu ülkenin egitim sistemi cok sey götürmek uzerine kurulu.

Velhassıl yapay zeka robotik iot vs.. gibi alanlarda asla ama asla ilk 3 e giremeyecegiz.

HEP ŞUNU DERİM.

SADECE GÖZLERİNİN GÖREBİLDİĞI KADARINI GÖREN İNSAN GÖZLERİNİN GÖREBİLDİĞİNİN ÖTESİNDEKİ ŞEYLERİN GÜZELLİKLERIN ASLA AMA ASLA FARKINA VARMAYACAK GÖREMEYECEKTİR.

ATATÜRK bunu bu millete gösterdi 30 40 sene iyi de gitti lakin sonra bu millet yine gözlerinin gördüğü kadarini görmeyi tercih etti.

Siyaseti kariştirma vs.. diyecekler hiç boş yapmasin. Bu ülkede basit bir futbol maçi bile siyasetin içindedir artik. O derece dibe batmiş durumdayiz.

Farkindaliklara saygi yok. Guzele takdir yok. Zaten beyni çalısan yaratici ne kadar insan varsa %90ni avrupaya vs.. göc etti kalan %10 da caresizlikten kaldi.

TÜRK insani aptal değil lakin aptallaştirıldi basit düşünen beyni ve cepleri boş lakin suratı gülen sorgulamayan insanlara dönüştürüldü.

Zombi istilası gibi yayıldi ülkeye panzehir ise cok basit. Aydınlıga bilgiye sorgulamaya öğrenmeye gelişmeye dönmek bu kadar. Lakin ne insanlarin ne yönetenlerin buna niyeti yok.

SON OLARAK

SİTTİN SENE BU ÜLKEDEN BU KAFAYLA BIR ELON CIKMAYACAK.(NOKTA)
ugurcx

kişi bu mesajı beğendi.

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Çünkü "okumayı" sevmiyoruz. Gözümüzü ileriye değil, ayak parmak uçlarımıza odaklıyoruz. Pantolonumuzun paçasında çamur var, ama biz halen montumuz kirlenmesin diye uğraşıyoruz. Başarının yolunda bilmek, bilgi edinmek vardır. Başarıya ulaşabilmek için göğsümüzü bilgiye yapıştırmamız, sürünmemiz gerekir. Ama biz; sırtımızı dayayacak bir mermer arıyoruz. Elimizdekiyle yetinmiyor, elimizdekini ilerletebilecek için enerji toplamıyoruz.

İnsan doğası taklit etmekten geçer. Şu an hastanede yatan babaannem alzheimer hastası. Hiçbirşeyi hatırlamıyor. Biz su içince, susadığını söylüyor. Biz tuvaletten çıkınca, tuvalete girmek istiyor. Konuşurken bizim kullandığımız kelimeleri aralara serpiştirerek, anlamlarını bilmediği cümleler kuruyor. Yani doğası gereği gördüklerini taklit ediyor. Ama biz, taklit etmeyi de bir suç olarak kabul ediyoruz. Çünkü taklit etmenin rekabete ters olduğuna inanıyoruz. Ama bence, bu oldukça yanlış bir inanç. Eğer bugün benimsediğiniz, ortaya attığınız bir fikri 10 yıl sonra da aynı şekilde benimsiyorsanız; ortada çok büyük bir sorun vardır. 10 yılda kendinizi hiç geliştiremediğinizi, bir arpa boyu dahi yol kaydedemediğinizi gösterir. Yaşadıkça, okudukça, tanıdıkça, gördükçe kendimizi geliştirmemiz; istemimiz dışında gerçekleşen bir beyin refleksidir. İnsanın kendisini geliştirmesi, gördüğünün üzerine bildiğini katması, üzerine bir de bunu pazarlaması gerekir. Bu mekanizmaların herhangi bir tanesinde hata olması ise sistemin tamamen çökmesine sebep olur. Biz, asıl hatayı bu mekanizmada yapıyoruz; taklit etmekte değil.

"Türkiye'de imkânsız" konusuna gelecek olursak da, biz artık Türkiye'de yaşamıyor. Hiçkimse artık kendi ülkesinde yaşamıyor. İnternetin evlere girmeye başladığı günde itibariyle Dünya'daki ülke sınırları çoktan kalktı. Önemli olan kapıları aralayabilmek. Halen daha bir hata komutunun hangi sebeple ortaya çıktığını Google'da aratırken "Sadece Türkçe sayfaları göster" seçeneğini seçiyorsak veya girdiğimiz bir internet sitesindeki anlatımların İngilizce ya da Almanca olduğunu farkettiğimizde mouse hemen geri tuşuna geliyorsa, imkânsızlığı orada, kendi kendimize başlatıyoruz demektir.

Elon Musk'un, Mark Zuckerberg'in, Steve Jobs'ın tek bir hayali yoktu. Dünya'da yaşayan, yaşamış olan ve yaşayacak olan herkesin de farklı hayalleri olmadı. "İnsanlar cebine bir cihaz koysun, bu cihazda da yüzlerce dakikalık müzik olsun" diyerek iPod'u ortaya çıkartan Steve Jobs, bunu ilk hayal eden kişi değildi. Bunun için ilk adım atan kişiydi. Elon Musk PayPal'ı sattığında Miami'de dubleks bir ev, spor bir araba alarak bir mankenle evlenip, Ali Ağaoğlu gibi ortalarda gezebilirdi. Ama o, kendi yaptığı arabayı uzaya gönderebilmek için tüm parasını harcamayı seçti ve bir adım attı.

Bir insanın başarı elde edebilmesi için sahip olması gereken şey paradır. Çünkü para; bilinmeyenin öğrenilmesi, yapılamayanın yapılabilmesi için gerekli en kestirme yoldur.
Para için sahip olması gereken şey cesarettir.
Cesaret için sahip olması gereken şey bilgidir.
Bilgi için sahip olması gereken şey sabırdır.
Sabır için sahip olması gereken şey inançtır.
İnanç için sahip olması gereken şey plandır.

Doğru bir plan, tünelin ucunda tren olup olmadığını her zaman gösterir. Plan sahibi olunması halinde inanç, sabır, bilgi, cesaret ve para beraberinde geleceği için, başarı da kaçınılmaz bir varış noktası olacaktır.

Hastane bekleme salonundan yazdığım için yazım hataları, anlatım bozuklukları ve yazı genelinde bir tutarsızlık olabilir, kusura bakmayın.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)

Gopher adlı üyeden alıntı

Çünkü çoğu kişi taklit etmeyi seviyor ve fikir üretmekten bile üşeniyor.

Bkz: Onedio çıktıktan beri kaç kişi aynı konseptte site açtı.

Bkz: letgo. Sayıları git gide artmaya başladı.

Bkz: ekşi sözlük. Sayamazsınız taklit siteleri.
vs.

Bir de hemen işleri büyütmek isterler kodlama veya yatırım yok.Ücretsiz script ararlar. Hani taklit ediyorsun bari fark yarat. :)

Aylık 300k ziyaretçisi olabilecek bir projem için sponsor hosting arıyorum! :laugh::laugh:
ugurcx Gopher

kişi bu mesajı beğendi.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Phantaso Aynen son zamanlar da şu sponsor meselesi bayağı popüler oldu. Dediğin gibi mesajlar ile sponsorlar isteniyor. Adam bir umutla bir site açmak istiyor ama çöp olabileceği ihtimalini göz önüne alınca parasına kıyamıyor :D

Bence ref linkler nasıl forumda yasaklandıysa, şu sponsorluk olayına da bir yasak veya düzenleme getirilmeli diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al