freelance iş ilanları

Anahtar Kelime ve Açıklama Nasıl Gireceğiz?

8 Mesajlar 881 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kepler Kepler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar yazacağım konu wordpress konusu olduğu kadar genel olarak webmaster konusu olarak da değerlendirilebilir. Yoast Seo eklentisini kullanmak istedim. Kurulumu yaptım gereken ayarlar için birkaç video izledim. Sitenin genel anahtar kelime ve açıklamasını gireceğimiz bölümü bulamadım. Bir arkadaş sitemizin genel anahtar kelimesini ve yazı anahtar kelimelerini belirlemek için yoast seonun paralı versiyonuna sahip olmamız gerektiğini belirtti. Yoastı silip All In one eklentisini kursak dediğim şeyleri yapabiliyor muyum? Yoastı kullanmaya devam mı etmeliyim?

Daha fazla konuyu dağıtmadan şu soruyu da sorayım:
Site genel anahtar kelime ve açıklamamızı kendimiz manuel yazsak olur mu? Hangi .php sayfasına yazmalıyız?

wmaraci
reklam

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Ben kesinlikle size All in One SEO Pack'i öneririm. Kurduktan sonra bahsettiğiniz başlık, açıklama ve anahtar kelimleri yazınızın hemen altından All in One SEO Pack ile kendiniz yazabilirsiniz. (Önerim de bu şekilde).

Ayrıca All in One SEO Pack ayarlarını en iyi şekilde ayarlamak için şu yazımı takip edebilirsiniz; All in One SEO Ayarları – En İyi şekilde!

İyi çalışmalar :)

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Peki hocam önceki sitemden hatırlıyorum istenmeyen sayfalar index almıştı. Page/6 page/7 gibi bunları nasıl engelleri? Hatta şurada adam belirtmiş. All in one seo ayarıyla mı olacak yoksa başka bir ayar mı lazım? Önemli bir konu gerçekten... URL: https://www.seosozluk.com/all-in-one-mi-wordpress-seo-mu/

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

Gopher adlı üyeden alıntı

Ben kesinlikle size All in One SEO Pack'i öneririm. Kurduktan sonra bahsettiğiniz başlık, açıklama ve anahtar kelimleri yazınızın hemen altından All in One SEO Pack ile kendiniz yazabilirsiniz. (Önerim de bu şekilde).

Ayrıca All in One SEO Pack ayarlarını en iyi şekilde ayarlamak için şu yazımı takip edebilirsiniz; All in One SEO Ayarları – En İyi şekilde!

İyi çalışmalar :)

Peki hocam önceki sitemden hatırlıyorum istenmeyen sayfalar index almıştı. Page/6 page/7 gibi bunları nasıl engellenir? Hatta şurada adam belirtmiş. All in one seo ayarıyla mı olacak yoksa başka bir ayar mı lazım? Önemli bir konu gerçekten... URL: https://www.seosozluk.com/all-in-one...dpress-seo-mu/

wmaraci
wmaraci

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)

Kepler adlı üyeden alıntı

Peki hocam önceki sitemden hatırlıyorum istenmeyen sayfalar index almıştı. Page/6 page/7 gibi bunları nasıl engelleri? Hatta şurada adam belirtmiş. All in one seo ayarıyla mı olacak yoksa başka bir ayar mı lazım? Önemli bir konu gerçekten... URL: https://www.seosozluk.com/all-in-one-mi-wordpress-seo-mu/

header.php ye aşağıdaki kodu eklerseniz page 1 dışındakilerin indexlenmesini engellersiniz.

1 ){ echo '';
} ?>

Onunla birlikte etiketleri de engelleyim derseniz:

1 || is_tag()){ echo '';
} ?>

Bu kodları etiketinden önce ekleyin.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Yoast Seo rakiplerinden bir adım daha önde. Belirlediği kriterler sizi arama motorlarında daha iyi konumlara getirir. All in seo eklentisini uzun süre kullanıp Yoast Seo eklentisine geçmiş biri olarak söylüyorum.
Diğer konuya gelince sitenin ana başlığını, metalarını ve anahtar kelimelerini öne çıkarılmış sayfan üzerinden belirlemen gerekir. Örnekle açıklayacak olursam;
Anasayfa adlı sayfa oluşturup sitenin indexi olarak ayarladığında, Anasayfa için sayfa düzenlemesi alanına girip Yoast Seo sekmesinden sitenin başlığını, anahtar kelimesini (veya kelimelerini) ve meta etiketini ekleyebilirsin. Yoast Seo eklentisi son zamanlarda önemli güncellemeler sunmuştur.
Eski sistem ile anahtar-kelime1,anahtar-kelime2,anahtar-kelime3... şeklinde ard arda girdiğiniz kelimeler yerine her anahtar kelime için ayrı ayrı bakım yapmanız gerekiyor.

Anahtar kelimeleri arka arkaya sıralayınca o sorgular girildiğinde sitenizin gösterilmesi beklenemez. Yıllardır yapılan yanlışların başında gelen bu teknik son güncellemeler ile düzeltilmiş.
Sitenizde telefon fiyatları şeklinde bir anahtar kelime bulunmuyorken anahtar kelimelerinize bunu yazmanız size birşey kazandırmayacaktır. Eğer anahtar kelimeler kısmına telefon fiyatları eklerseniz size ilgili sayfa içerisinde bu kelime ile ilgili yapmanız gerekenleri en doğru şekilde söyleyecektir. Seo konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişilerin bile bu uyarıları dikkate alarak oluşturduğu içerikler son derece tatmin edici seviyelere geldi.
Kepler

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.Yoast birkaç gün önce güncelleme almış ve birçok özellik premium olmuş. Bilginiz var mı

• Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)

ahmetp adlı üyeden alıntı

header.php ye aşağıdaki kodu eklerseniz page 1 dışındakilerin indexlenmesini engellersiniz.

1 ){ echo '';
} ?>

Onunla birlikte etiketleri de engelleyim derseniz:

1 || is_tag()){ echo '';
} ?>

Bu kodları etiketinden önce ekleyin.

Hocam dediklerinizi not alıyorum ekleyecem inşallah. Çok sağolun Allah razı olsun

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al