ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Sıfırdan oluşturursanız yazının yayınlanma tarihi farklı olacak google gözünde spama düşebilirsiniz.

Hocam ben bizzat tecrübe ettim taşırsanız birkaç günde hemen eski konumuza dönebilirsiniz. Ayrıca yorumlarınızı ve sayfalarınızı hatta taslak olan içeriklerinizi kaybetmemiş olursunuz. Ben taşıma işlemiyle 8 günde eski sıralamama geldim hatta link değişikliği yapmama rağmen :)

Bu cevap konuyu gelecekte okuyacaklar içindir. Lütfen muhalefet ettiğimi düşünüp üstüne alınma :)

Sıfırdan oluşturulursa spam'e düşme ihtimali koca bi sıfır. Site tabanı değişiyor. Sadece google değil yandex ve bing bile, önceki sonraki site tabanının hangi sistem üzerinde kurulduğunu baz alarak işlem yapıyor. Siteyi sıfırdan yeni bir sisteme taşıdın diye arama motoru spam'e almaz, alamaz. Emir gibi tek şart; dns ayarları düzgün yapılmış olmak zorunda. (örnek https://domain.com kullanılacak ise, diğer tüm olasılıklar bu alan adına 301 yönlendirilmiş olması şart)

Blogger silinmeden taşınacak olursa evet çok kısa sürede indeks almaya başlıyor. Wp bu konuda efso. Ancak görseller dahil 1 günden fazla keşlemeyin (cache) wpnizi.

Ve eğer wp kullanacaksanız, cloudflare mutlaka ama mutlaka düşünün.
Cloudflare Ssl + DNSSEC :cool: Sanki wp için en iyisini hak eden insanlar için üretilmiş gibi.