wmaraci reklam
lidertakipci

Yoast Hatası ? İçerik ve h2 tag görülmüyor ?

9 Mesajlar 7.907 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
selamun aleykum ilgili konunun resmi paylaşmak daha etkili olur sanırım varmı bu sorunu yaşayan arkadaşlar.

Kötü SEO puanıMetniniz 71 kelime içeriyor. Bu çok az ve mutlaka arttırmalısınız.
Kötü SEO puanıOdak anahtar kelime, kopyanın ilk paragrafında görünmüyor. İlk fırsatta konunun ne olduğunu netleştirin.
Cevap : Aslında ilk paragrafta odak anahtar kelime var.
Kötü SEO puanıMevcut kopyanızda anahtar kelime / cümle öbeklerini herhangi bir alt başlıkta (H2 vb.) kullanmamışsınız
Cevap : Buda h2 başıkta eklidir.Görmüyor nedense ?
Kötü SEO puanıAnahtar kelime yoğunluğu %%0, ki bu düşük bir değer. Anahtar kelime 0 kere bulundu.
CEVAP : Anahtar kelimede kullanıldı.

Var mı bu sorunu yaşayan arkadaşlar veya çözümü nasıl olmalı

wmaraci
reklam

reklamnehiri reklamnehiri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek seo
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
resim paylaşmanıza gerek yok , ben size ayrıntılı anlatabilirim ...

a ) Kötü SEO puanıMetniniz 71 kelime içeriyor. Bu çok az ve mutlaka arttırmalısınız.

bir özgün içeriğiniz varsa google sizi sever, ağırlıklı olarak 300 -500 kelime arası içerikle sıklıkla tercih edilir. İçeriğiniz bu limitin altında kalıyor. Mümkün olduğunca artırmaya özen gösterin.

b ) Kötü SEO puanıOdak anahtar kelime, kopyanın ilk paragrafında görünmüyor. İlk fırsatta konunun ne olduğunu netleştirin.

Web Tasarım konusunda bir içerik yazdığınızı kabul edelim. Odak Kelimeniz "web tasarım" olsun ... İlk satırında (Web tasarım, Web Tasarım, WEB TASARIM) diye yazmayın , yoast bunu kabul etmez. Odak anahtar kelime olarak ne tanımladıysanız aynı karakterlerle başlasın içerik

c) Kötü SEO puanıMevcut kopyanızda anahtar kelime / cümle öbeklerini herhangi bir alt başlıkta (H2 vb.) kullanmamışsınız

H2 ister sayfa başlığı ister alt başlık olarak düşünülsün, mutlaka kullanılmalı ... Bir içerik yazarken 1 H2 ile 3-5 H3 fazla fazla iş görüyor ..

d ) Kötü SEO puanıAnahtar kelime yoğunluğu %%0, ki bu düşük bir değer. Anahtar kelime 0 kere bulundu.

b cevabında anlatmıştım ... odak kelime ile yazdığınız içerikde ki kelime birbirini tutmadığı için bu hatayı alıyorsunuz ... örnek olarak anahtar kelimeye "web tasarım" demiştim. içerikte Web tasarım olarak yazmayın ... web tasarım olararak yazarsanız bu hatayla karşılaşmasınız ...

Bonus : odak anahtar kelime içerik içerisinde kaç tane yazarsınız bilmiyorum ama 1-2 tanesini koyulaştırın ... arama motorları sever böyle egzantrik şeyleri ...

bonus2 : rich snippet ne işe yarar öğrenin ... faydasını göreceksiniz ...
Siberdanismanlik coskun25251

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
teşekkür ederim güzel bir yaklaşım fakat bu dediklerini yapıyorum örnek olarak size içerik paylaşıyorum.

Konu Başlığı : Kuaför koltuğu Xl-1017

İçerik

h1 burası : Kuaför koltuğu Xl-1017

Kuaför koltuğu Xl-1017 Genel Özellikler

GENİŞLİK: 61cm
DERİNLİK: 103cm
YÜKSEKLİK: 95cm
Fiber gövde
Sünger üzeri suni deri kaplama koltuk
Sünger üzeri suni deri kaplama kolçak
Seramik lavabo
Açma kapama bataryası ve duş

Kuaför koltuğu Xl-1017 Lüks , Şık tasarım salonda göze batacak ve kaliteli dekorasyonunuz ile iyi uyum sağlayacaktır. Yıkama fonksiyon baskılı kolay kullanıla bilen tasarımı kullanım kolaylığı sunar. Parmağınızı hisseden ve müşteriyi rahatlatan bir yapıya ve kaliteye sahiptir. Ürünlerin gelişmesi ve bir çok firmanın kullandığı bu şık yıkama setine sizlerde sahip olabilirsiniz. Bu kaliteli Bayan saç yıkama seti DS-3031 Hakkında detaylı bilgi için bizlere iletişim adresinden ulaşa bilirsiniz. xxx.com Keyifli alışverişler diler.

odak kelime : Kuaför koltuğu Xl-1017

reklamnehiri reklamnehiri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek seo
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Kuaför koltuğu Xl-1017 olarak yazmayın ...

odak kelime kuaför koltuğu Xl-1017 şeklinde yazılsın ve içerikte de aynı şekilde olsun ... Büyük küçük harf ayrımı yapıyor yoast

----------------------------------------------------------------------------------

BONUS :

içeriğinize karışacak değilim ama ufak bir araştırma yapıp google'da kaç çeşit kuaför koltuğu araması yapılmış merak ettim ...

insanlar 86 farklı şekilde "kuaför koltuğu" diye aratmışlar google'da .... ilginçtir ilk beş sıralama şöyle ;

kuaför koltuğu fiyatları
kuaför koltuğu sahibinden
kuaför koltuğu 2.el
kuaför koltuğu bursa
kuaför koltuğu izmir
kuaför koltuğu ölçüleri

tabi bu sıralama sizi manüple edip başka yere yönlendirmesin ... siteyi yaparken ve içeriği yazarken biraz müşteri kafasıyla düşünmekte fayda var zannediyorum ...

örneğin bayan kuaförü koltuğu ise tasarımda ki fuşya rengi bile fark yaratabiliyor ...

İçeriğiniz eril dil yapısına sahip, ağırlık bayan kuaförü ise biraz daha feminen bir anlatım tarzı gerekir ...

ama yok iki cinsede hitap ediyorsa bu ürün, biraz daha nötr anlatımda fayda var ...
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Maalesef ürün çok olunca yazmak zorunda kalıyorum ikinci başlıkta ise bayan koltuğu yada lüks bayan kuaför koltuğu yapıyorum ürünleri kodunu yazmak zorundayım yoksa müşteri hangi ürünü seçti bilinmiyor.

ama bu hata sürekli olmuyor farklı ürünleride aynı şekilde tanıtıyorumama bazılarıda olmuyor bazılarda oluyor

Ek Olarak:

reklamnehiri adlı üyeden alıntı

Kuaför koltuğu Xl-1017 olarak yazmayın ...

odak kelime kuaför koltuğu Xl-1017 şeklinde yazılsın ve içerikte de aynı şekilde olsun ... Büyük küçük harf ayrımı yapıyor yoast

----------------------------------------------------------------------------------

BONUS :

içeriğinize karışacak değilim ama ufak bir araştırma yapıp google'da kaç çeşit kuaför koltuğu araması yapılmış merak ettim ...

insanlar 86 farklı şekilde "kuaför koltuğu" diye aratmışlar google'da .... ilginçtir ilk beş sıralama şöyle ;

kuaför koltuğu fiyatları
kuaför koltuğu sahibinden
kuaför koltuğu 2.el
kuaför koltuğu bursa
kuaför koltuğu izmir
kuaför koltuğu ölçüleri

tabi bu sıralama sizi manüple edip başka yere yönlendirmesin ... siteyi yaparken ve içeriği yazarken biraz müşteri kafasıyla düşünmekte fayda var zannediyorum ...

örneğin bayan kuaförü koltuğu ise tasarımda ki fuşya rengi bile fark yaratabiliyor ...

İçeriğiniz eril dil yapısına sahip, ağırlık bayan kuaförü ise biraz daha feminen bir anlatım tarzı gerekir ...

ama yok iki cinsede hitap ediyorsa bu ürün, biraz daha nötr anlatımda fayda var ...

Yok kardeşim sorun çözülmedi

Ek Olarak: Hatayı çözdüm tşkler herkese farklı bir nedenden dolayı oluyormuş yoast ta konuyu bildirdim. sorun çözüldü.

hilmicekic hilmicekic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam madem çözdün sorunu cevabını neden yazmıyorsun. Belki bi faydalanan olur. İnsanlara sorup da kendi öğrendiğini yazmamak da nedir?

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Aynen bizde aynı sorunu yaşıyoruz.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Yazıyı taslağa çevir ve tekrar yayınla düzelecektir.;)

ugraslan ugraslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tıp Bilimi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğin şekildede denendi ama olmuyor.. Taslak ve sonrası yayınlamada işe yaramadı..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al