@cnrsgr Konunun şahıs olmadığının farkındayım hocam ben 😊 Ama şurada duralım. Benim attığım post sonrası olay şahısa döndü ve sizde bana şahıs yüzünden firmaları ya da kampanyaları yargılamamak gerektiğini söylediniz. Ben şahsım adına reklamda oynayan kişiyle buyutulmeyecek bir münakaşaya girdim ve hem karakteriyle ilgili analizimi hemde şahsın yaptıklarını yeterince vizyonunun olmadığını üstü kapalı bir şekilde belirttim. Firma Kötü ya da yaptığı işe saygısızlık yapmadım öyle değil mi? 😊 Yazdiklarimda reklam fikrine değinmedim bile. Bununla birlikte Şahsın özel yaşantısı ile ilgili değilde populeritesiyle seçim yapıldığını belirttiniz öyle değil mi? Bende diyorum ki iş populeritesine kaldıysa bu bana göre o şahıs olmamalı. Bende bu görüşünüze katılmıyorum çünkü ekran projelerinde sadece populeriteye ya da yeteneğe bakılmaz. Hem maddi hemde manevi olarak layık görülen ilgili projeyi en iyi yansitacak kişiler varsa oynatılır. Kamu spotu reklamları biraz daha farklı diyebiliriz. Reklam ajansı neyi düşünerek bu adamı oynattı ya da layık gördü ben onun peşindeyim. Öyle düşünüyorum ki bu reklamda latif doğan oynasaydı reklam daha fazla sempati kazanabilirdi. Buda benim düşüncem. Herhangi bir firma yada markayı tanıtacak reklam yüzü olacak vasfı olmayan bir insan olarak görüyorsam, ki sadece ben ya da benim gibi düşünenler degil, TV kanalları bile yeterince programlara konuk olarak almiyorsa reklamı yapilan o firmanın seçiminden vizyonundan şüphe ederim. Benim görüşüm nettir. Bu durumu elestiririm, kullanmam hatta çevreme de kullandirmamaya özen gösteririm. Postlarimda da belirttim zaten. Ben bir izleyiciyim ve yaptığı işleri, bulunduğu projeleri , kişiliğini sevmediğim, gündemde kalmak için şaklabanlık yapan, başarılı olduğunu dusunmedigim bir insanı izlemem ya da destek olmam. Reklam bilinç altını tetiklemek için yazılır ve hazırlanır. Ben sevmediğim bir insan oynadığı için izleyip buna müsade etmem. Reklamı yapilan firmayı tanımaya incelemeye çalışmam anlayacağınız. Buda benim açımdan kötü bir reklam fikridir. 😊