wmaraci reklam
lidertakipci

İnternetten Para Kazananların VERGİ ÖDEME ZORUNLULUĞU!

51 Mesajlar 11.013 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
İçtiğimiz sudan ................ (boşluğu siz doldurun) kadar vergi ödüyoruz. Hem öyle böyle oranlar değil. Buna da pek şaşırmamalı.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MKG MKG Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 21 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
İş çığrından çıkıyor artık.
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)
Devlet sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor bu görgüsüzlüktür.Devletin böyle mafya vari hareketler sergilemesi hiç hoş değil mafya mı lan bu devlet!
mimarcan aykutakdemir ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar adsense geliri kesip kazanç yansıtıyor ve Eğer yıllık gelir 24 bin tl üstüne çıkınca ekstra vergi verilmesi gerek diye biliyorum. Çoğu ödeme sitesi de böyle bildiğim kadarıyla ama daha iyi araştırmak lazım. Dolayısıyla yüksek gelirler elde etmedikçe ve direk ödeme (banka veya elden, vergi kesilmeyen yollar) alınmadığı sürece dert etmeye gerek yok.

wmaraci
wmaraci

mimarcan mimarcan Mimar Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 663
  • Beğeniler 1244 / 182
  • Ticaret 2, (%50)
Değerli arkadaşlar hiic şikayet etmeyin.

Aglamayin ve zirlamayin.

Siz oy vermediyseniz, ben oy vermediysem, kim oy verdi?

Şimdi aynı konu başlığında anket yapsak eminim yine ayni hükümet ve parti kazanır.
Karikaturname 53456 ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)

serhatwxe adlı üyeden alıntı

Youtube olayına gelince. Arkadaş zaten 'tbm' oranları diplerdeyken, burada x kazanan adam yurtdışında 10x kazanıyorken vergi almak etik değil.
Alacaksanız üst tabakadan alın. O kendilerini 'fenomen' diye gösteren şahıslardan alın.
Emek verip bir kaç kuruş kazananlardan ne istiyorsunuz anlamıyorum.

Ayrıca geçen internetten 3d model satarak 188 tl kazandım (pek kazandım sayılmaz.)
Bunun 30 doları (an itibariyle 124,295658 tl'si) senelik olarak payoneer kartına gitti.
Abd vergi alıyor. 9 dolar kazandıysan, 6 dolar'ı Turbosquid'e gidiyor.
Sana 188 tl den 64 tl kalıyor.
Atm'den para çekince Payoneer 3 dolar kesinti yapıyor. (12,4 tl)
Geriye kaldı 52 tl

188 tl den 52 tl geriye kalıyorken, üstüne bir de vergi almanın neresi doğru?
Emek isteyen bir konu bu. millet babasının hayrına kazanmıyor o kazançları.
Bu vergi alt tabakadan alınmamalı.

O 52 tl zengin bir ailenin çocuğunun tuvalet kağıdı parası.
(bkz: faruk sabancı'nın 60 bin dolarlık montu)

Ne alakası var etik değil? Sokakta simit satan adam nasıl vergisini veriyorsa bir işten kazanç sağlayan kişi de vergisini verecek. O adam çıkıp "Simit sarayı 10x kazanıyor benim vergi vermem etik değil!" mi desin?

Zengin çocuğunun tuvalet kağıdı konusuna girersek zengin olanı sorgulamak gerekir. Senin de milyar dolarlık holdingin olsa sen de çocuğunun karnını simit çayla doyurmayacaksın. Kimse kendini kandırmasın.

Devletin vergileri fazla alma konusuna gelirsek. Evet, devlet absürt çok vergi alıyor hele de araba alırken, burada da devlet fazla vergi alıyor ben vergi vermem demek yerine devletin fazla vergi almasını önleyecek şeyler yapmak gerekir. Devletin, ABD nin de vs bir sürü vergiler aldığı bir işi kimse bize zorla yapın demiyor. Kimse boğazımıza çöküp illa bu işi yapacaksın demiyor. Memnun değilsek başka iş yaparız.

Devletin haksız vergi almasını vergi vermeyerek değil, devlette bir yerlere gelip, kademe elde edip kuralları baştan yazarak yapılır. Nasıl ki simitini satan adam, ayakkabı boyayan adam işgaliyesini, vergisini ödüyorsa biz de ödemek zorundayız.
Emrecany sterk brkmrtks

kişi bu mesajı beğendi.

serhatwxe serhatwxe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek 3D Modelleme / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Lions adlı üyeden alıntı

Ne alakası var etik değil? Sokakta simit satan adam nasıl vergisini veriyorsa bir işten kazanç sağlayan kişi de vergisini verecek. O adam çıkıp "Simit sarayı 10x kazanıyor benim vergi vermem etik değil!" mi desin?

Zengin çocuğunun tuvalet kağıdı konusuna girersek zengin olanı sorgulamak gerekir. Senin de milyar dolarlık holdingin olsa sen de çocuğunun karnını simit çayla doyurmayacaksın. Kimse kendini kandırmasın.

Devletin vergileri fazla alma konusuna gelirsek. Evet, devlet absürt çok vergi alıyor hele de araba alırken, burada da devlet fazla vergi alıyor ben vergi vermem demek yerine devletin fazla vergi almasını önleyecek şeyler yapmak gerekir. Devletin, ABD nin de vs bir sürü vergiler aldığı bir işi kimse bize zorla yapın demiyor. Kimse boğazımıza çöküp illa bu işi yapacaksın demiyor. Memnun değilsek başka iş yaparız.

Devletin haksız vergi almasını vergi vermeyerek değil, devlette bir yerlere gelip, kademe elde edip kuralları baştan yazarak yapılır. Nasıl ki simitini satan adam, ayakkabı boyayan adam işgaliyesini, vergisini ödüyorsa biz de ödemek zorundayız.

Vergi vermeyin demedim. Bu konuda alt tabakadan vergi alınması doğru değil dedim. İyi oku. Celladına aşık köle gibi olmuşsunuz anasını satayım.
Emekçinin hakkını savunmadığınız sürece, ağzınız da ki lokma alınınca bazı şeylerin farkına varacaksınız.

Bir kere de sesinizi Yatlara yapılan %8 oranındaki ÖTV'nin herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın % Sıfıra indirilmesine, daha önce yat ve kotra alımları üzerinden ödenen %18 KDV'nin %1’e indirilmesine çıksın.
Anca simitçi vergi ödeyecek diye bağırırsınız. Bağırsana kardeşim. Senin aylarca çalışılıp kazandığın parayı 1 günde harcayan şahıslar vergisini ödeyecek diye!
ntka 53456 aykutakdemir

kişi bu mesajı beğendi.

burakcansrn burakcansrn OSMANLI TORUNU Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 36 / 93
  • Ticaret 9, (%78)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Biraz önce beingin yazısı okudum ve oradaki bir hocama şöyle bir cevap yazdım burayada eklemek istiyorum.

Hocam alıntınıza ek olarak şunu sorayım.

Yazdığınız mantıklı birşey fakat hatalı.
Şöyle ki; Suriyeliler vergi vermiyor diye ayaklanabiliyor insanlar fakat uzun zamandır sokakta saat satan Afrikalı vatandaşlar veya Moğolistanlı vatandaşlar vergi ödemezken onlara niye zamanında bu kadar tepki göstermediniz ? Çünkü onlar sığınmacı ve mülteci değil mi? Amacım siyasi parti savunmak değil. Fakat yaklaşık 2008 yılından beri moğol ve afrikalılar ülkemizde olmasına vergi ödememesine rağmen ses çıkarmayıp suriyelilerin vergisini yaygaraya getirmek saçma olur.
mexnet lastpavel brkmrtks

kişi bu mesajı beğendi.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Vergi oranlarında düzenlemeye gidilirse bu problemler ortadan kalkar.
Bu vesileyle vergi kaçakçılığı da büyük ölçüde azalır.

- Sence gidilir mi?
- Hiç sanmıyorum!

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

mimarcan adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşlar hiic şikayet etmeyin.

Aglamayin ve zirlamayin.

Siz oy vermediyseniz, ben oy vermediysem, kim oy verdi?

Şimdi aynı konu başlığında anket yapsak eminim yine ayni hükümet ve parti kazanır.

kk getirelim o bizden vergi almaz :) partiyle ne alakası var avrupa abd ye bir bak bakalım vergiler nasıl.

AkLımın İpLerini SaLdım !
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al