wmaraci reklam
lidertakipci

Sürücü Kursu Sınava Gireceğimi bildirmemiş

13 Mesajlar 1.359 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Bundan yaklaşık 2 Ay önce Sürücü kursuna yazıldım. Yazılı sınav zamanı ücretini ödemiş sınava girmiştim ve yazılıdan geçtim. Ancak kursa herhangi bir kurs ücreti ödememiştim daha önce.

1-1.5 Hafta önce direksiyon sınav ücretleri yatırılmaya başlanıyordu. Bende Ziraat mobilden ödeyeyim dedim ve ziraat mobilden ödemeye çalışırken “Hiçbir borç bilgisi bulunamamaktadır” Uyarısı aldım bende kendimce demek ki sürücü kursu ödemiş diye düşündüm işlerimden dolayıda üstüne düşmedim arayıp sormadım.

Şehir Dışında olduğum için Bugün bir arkadaşıma kurs ücretinin “500” lirasını yolladim kursa vermesi için o da vermiş.

Şimdi ben bunları aradım ve bana direksiyon sınav ücretini ödemediğim için yarın ki direksiyon sınavına giremeyeceğimi söylediler. Bende cevap olarak internetten hala ödenebiliyor gözüküyor ancak ödemeye çalışırken borç bulunmamaktadır yazıyor, Kurs ücretini ödemediğim için benim evraklarımı hazırlamayıp sınava gireceğimi bildirmediniz mi diye sordum. Evet kurs ücretini ödemediğin için bende evraklarını hazırlamadım cevabını aldım.

28 Temmuzda bidahaki sınava girebilirsin dediler. Bende öğrenci olduğum için 28 Temmuzda burda bulunmayacağımı söyledim. Onlarda Sınava gelirsin dediler.

Şimdi benim sinir olduğum kısım hiç kurs ücretini ödemedim diye benim evraklarımı hazırlamayıp sınava gireceğimi bildirmemeleri oldu. Sanki kaçıyoruz, Halbuki bildirmiş olsalar ben ziraatten (sınav yarın olmasına rağmen) hemen şuan ödeyebiliyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?

wmaraci
reklam

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Biraz senin takipsizligin var hocam. Arayıp borç yok diyor neden diye sormamissin. Sınav ne zaman diye sormamissin.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
TheAnalyzer Evet hocam o konuda öyle benim takipsizliğim sonucunda oldu bunlar bunu inkar etmiyorum. Benim sinirlerimi bozan şey ben bu sürücü kursuna yazılmışım yazılıya girmişim, Direksiyonada giricem elbet. Benim sinir olduğum nokta bunlar üzerlerine düşeni yapıp benim evraklarımı hazırlayıp sınava gireceğimi bildirse ( Sınav ücretini öderse girer ödemezse giremez bizi ilgilendirmez biz evraklarını hazırlayıp bildirelim diyip) ben ücreti şuan bile ödeyip girebiliyordum. Bunlar kurs parasından daha hiç vermedim diye evraklarımı hazırlamamışlar ne denli böyle bir hakları var onu merak ediyorum

PCMuhendisi PCMuhendisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Borç bilgisi yoktur yazdığı anda kursu arayıp bilgi almalıydın işlemleri takip etmeliydin. Belki o anda bankanın sonucunda yoğunluk vardı ve bu hatayı verdi. Kursunda hatası yok demiyorum onlarda arayıp bilgi vermeliydi ancak şimdi yapman gereken bi sonraki sınav tarihini beklemek.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Sonuçta direksiyon sınav ücretini ödemeyip giremezsem ben giremicem. Bunlar evraklarımı hazırlayıp bildirselerdi şuan ben ücreti ödeyip sınava girebiliyor olacaktım. Devlet bile bana bugüne kadar ödeyebilmem için süre veriyorsa bunlar ne hakla kurs ücretinden daha hiç ödemedim diye kafalarına göre evraklarımı hazırlamayıp benim sınava giriş hakkımı elimden alıyorlar bunu merak ediyorum

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)

PCMühendisi adlı üyeden alıntı

Borç bilgisi yoktur yazdığı anda kursu arayıp bilgi almalıydın işlemleri takip etmeliydin. Belki o anda bankanın sonucunda yoğunluk vardı ve bu hatayı verdi. Kursunda hatası yok demiyorum onlarda arayıp bilgi vermeliydi ancak şimdi yapman gereken bi sonraki sınav tarihini beklemek.

Beni aramışlar ama ulaşamamışlar öyle diyorlar.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Senin takipsizliğinden ötürü olmuş bu sürücü kursu seni aramak zorunda değil lakin mesaj atmak zorunda ben 5 yıl önce aldım ehliyeti mesaj atmışlardı arayan soran yoktu. Senin yerine sürücü kursu bu işlemleri takip etmez çünkü yatıracağın sınav ücreti devlet ile senin aranda o parayı sürücü kursu almıyor devlet alıyor. Bu yüzden takipsizliğinden ötürü böyle olmuş.

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Fou hocam bende diyorum ki şuan bile internetten bu ücret ödenebiliyor. Ben takipsizliğimi inkar etmiyorum. Sinir olduğum nokta bunlar kurs ücretinden hiç ödemedim diye evraklarımı hazırlayıp bu kişi sınava girecek diye bildirmemişler. Yoksa onu bildirseler şuan ben direksiyon sınav ücretini internetten kendim ödeyip girebiliyorum. Benim evraklarımı hazırlamayıp bildirmeyerek benim direksiyon sınavı ücretini bankaya yatırabilme hakkımı elimden aldılar buna sinir oluyorum

• Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Yani devlet bile bana son güne kadar bu ücreti banka aracılığıyla ödeyebilme hakkı sunmuşken bunlar kurs ücretinden hiç ödemedi diyerek benim o ücreti devlete ödeyebilme hakkımı elimden aldılar.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Heisenberg0133 benim zamanımda önce parayı yatırırdın ardından gider giriş evraklarını alırdın. yani dediğin gibi bir sistem mi var şuan bilmiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al