wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun Hilesi Satışı Yasal mı?

32 Mesajlar 5.658 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ictaysi ictaysi taysiweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** C**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, oyun hilesi satışı işine girmek istiyorum. CSGO üzerine hile satışı yapacağım. Bilemiyorum belki hile değil de oyuncu yardımcısı gibi bir yazılım da yapabilirim. Yani oyunlar üzerine eklenti satacağım bir web sitem olacak. Wolfteam üzerine geçen aylarda 3 tane hile sitesine ceza gelmişti. Fakat CSGO nun türkiye de wolfteam gibi hakları var mıdır? Birde ödeme yöntemleri vergi kaçırmamak için şahıs şirketi açmak istiyorum. Bilgisayar ve yazılım üzerine liseden kalma iş yeri açma belgem var. Bu belge sayesinde şahıs şirketi açma sırasında herhangi bir ücret indirimi falan olur mu? Zaten hile satışı yasal değilse şirkette kurmamın mantığı yok.

Birde şunu eklemek istiyorum. Şuan CS:GO üzerine hile satışı yapan firmaların (googlede ilk sıralarda çıkan firmalar) kendi isimleri üzerine vergi levhaları bulunuyormuş. Eğer ilk paragrafıma hayır yasal değil cevabı verirseniz bu şirketler nasıl satış yapabiliyor ve şirketlerini hile üzerine nasıl açmışlar? (şirketlerden çoğu 5 yılı aşkın süredir aktif)

wmaraci
reklam

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
ictaysi haberi okumanı tavsiye ederim.

Haber başlığı : Oyun hilesi yayımlayana 200 bin TL ceza!
Haber tarihi : 27.07.2017 - 21:29, Son Güncelleme: 27.07.2017 - 22:08
Haber : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/oyun-hilesi-yayimlayana-200-bin-tl-ceza-40532914

• Üyelik 05.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** C**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Evet postumda ondan bahsettim. Wolfteam TR de avukatları mı artık bilemicem bişeylerleri olduğu için hile yayınlayan bloglara bile uyarı gönderiyor. Aynı şeyin csgo için geçerli olup olmadığını sormuştum

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Bir şey yasak ise yasaktır, yasak değil ise yasak değildir.. Sonuçta o oyun bu oyun farketmez.. Global dünyada yaşıyoruz.. CS Go nun bir sürü Türk kullanıcısı var onlarından bir yaptırım gücü elbet vardır.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
wmaraci

webemrah webemrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Müşteri temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 57 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Euphrates in dediği gibi ictaysi

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Hile satışının legal olabileceği kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değildir. CS GO Türkçe oynayabiliyorsan eğer Türkiye üzerinde de mutlaka ofis vesaire bir şeyleri vardır. Yasal işlem mutlaka başlatılır.

Bonus yorum: her gün kulağın çınlar ban yiyen tarafından da rakip oyuncular tarafından da. Şahsen hile yüzünden çok sağlam rank düşüşü yaşadığım için küfür eden rakip oyuncu tayfasında benden de +1 olur açık konuşmak gerekirse.

Bırakın kolay yoldan para kazanmayı hocam bilgin varsa bilgine yatırım yap. Bir güncelleme gelir kilit olursun.

• Üyelik 05.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** C**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Euphrates yaptırım gücü vardır elbet anlıyorum fakat yine postumda bahsettiğim üzre 5,6 yaşında olan hile siteleri var. Onlara o kadar zaman boyunca yaptırım uygulanmamış ve satış yaptıkları sitedeki isimleri üzerine vergi levhalı bir şekilde satış gerçekleştirebiliyorlar. İnsan yasal olmasa bu zamana kadar neden sapasağlam ayakta dursun diye düşünmüyor değil.

• Üyelik 05.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** C**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
aydnaydn59 yaptırım gücü vardır elbet anlıyorum fakat yine postumda bahsettiğim üzre 5,6 yaşında olan hile siteleri var. Onlara o kadar zaman boyunca yaptırım uygulanmamış ve satış yaptıkları sitedeki isimleri üzerine vergi levhalı bir şekilde satış gerçekleştirebiliyorlar. İnsan yasal olmasa bu zamana kadar neden sapasağlam ayakta dursun diye düşünmüyor değil.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
İlk şikayet benden hocam :) şaka bir yana oyun zaten bitti bence ölü yatırım yapmayın derim.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Oyun hilesi dediğiniz olay "Program koduna müdahale etmek" Üretici izin veriyorsa sorun olmaz ama diğer türlü Telif hakkı ihlali olur.

www.Hizliisler.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al