wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun Hilesi Satışı Yasal mı?

32 Mesajlar 5.707 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KeremYknd KeremYknd Global Warming Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 95 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
ictaysi Tamam ceza yok,para var.Ama kul hakkı ?

wmaraci
reklam

dreamfancy dreamfancy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Bu işin ehli içinde 8 senedir olan birisi olarak söylüyorum ki beni tanıyorsanız dreamfancy ismiyle
hiç hile satış işine girmedim çünkü daha önce bu işlerden paket olanları gördüm.

İstediğin kadar sitene cloudflare kur yada whois guardian ile bilgilerini koru adamlar gelir
sitenden normal kullanıcı gibi satın alır ürünü ve o paranın gittiği banka hesabını ve yerleri takip ederler.
Sonrası geçmiş olsun bankalarda uğraş tazminatlar öde falan filan o yüzden demek istediğim şu
istersen oyunun hilesini paylaşabilirsin ama parayla satarsan işte olay orada bitiveriyor.
Yurt dışı bir firma seni mahkemelik ederse olaylar iyice karışacak zaten ülkede hukuk sistemi
düzgün işlemiyor milyonlarca euro tazminat ödeyebilirsin bu sebepten ötürü

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bence eğer oyun firmasıyla mahkemelik olduğunda süreci iyi yönetecek bir avukat takımın varsa bu işi yapabilirsin. Ceza zaten mahkemelik olursan kesin alırsın ama belki tazminat bedelini azaltabilirler. Oyun blogu açarken tüm oyun firmalarıyla mail yoluyla irtibat kurdum. Ve genel prosedür olarak hepsi Gizlilik politikamız ve kullanım koşullarına aykırı bir davranış durumunda mahkeme açılabileceğini söylediler. Oyun kurallarına aykırı bir paylaşım yapmadığınız sürece istediğiniz içeriği yayımlayabilirsiniz dediler. Oyunlarda ki hileler biliyorsunuz ki bu koşullara aykırı. Ama tabii kesin dava açarız vb. diyen olmadı açma hakkımız var, açabiliriz dediler.
ictaysi

kişi bu mesajı beğendi.

ictaysi ictaysi taysiweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad İ** C**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 1, (%100)

dreamfancy adlı üyeden alıntı

Bu işin ehli içinde 8 senedir olan birisi olarak söylüyorum ki beni tanıyorsanız dreamfancy ismiyle
hiç hile satış işine girmedim çünkü daha önce bu işlerden paket olanları gördüm.

İstediğin kadar sitene cloudflare kur yada whois guardian ile bilgilerini koru adamlar gelir
sitenden normal kullanıcı gibi satın alır ürünü ve o paranın gittiği banka hesabını ve yerleri takip ederler.
Sonrası geçmiş olsun bankalarda uğraş tazminatlar öde falan filan o yüzden demek istediğim şu
istersen oyunun hilesini paylaşabilirsin ama parayla satarsan işte olay orada bitiveriyor.
Yurt dışı bir firma seni mahkemelik ederse olaylar iyice karışacak zaten ülkede hukuk sistemi
düzgün işlemiyor milyonlarca euro tazminat ödeyebilirsin bu sebepten ötürü

Fikrimden dönüyor gibiydim şuan dönüyorum. Şöyle bir yol izlesek nasıl olur. Domain vs hepsi yurt dışındaki fake adıma kayıtlı diyelim. Parayı da yurt dışında bir ödeme sisteminden sanal cüzdana aktarsam. Sanal cüzdan ile bitcoin satın alsam? Yine de bulabilirler mi?

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Bu tip işlere girmenizi tavsiye etmem hocam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Kısa ve öz bu iş yasadışı. Neden hala bu işi yapabilmek için çıkar yolu arıyorsunuz ? :) Daha legal işler yapabilirsiniz başınızı yok yere ağrıtmayın.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

ictaysi adlı üyeden alıntı

Fikrimden dönüyor gibiydim şuan dönüyorum. Şöyle bir yol izlesek nasıl olur. Domain vs hepsi yurt dışındaki fake adıma kayıtlı diyelim. Parayı da yurt dışında bir ödeme sisteminden sanal cüzdana aktarsam. Sanal cüzdan ile bitcoin satın alsam? Yine de bulabilirler mi?

Wolfteam mete tevetoğlu joygame'nin bilişim avukatlığını yapıyor bildiğiniz gibi, bu avukatımız 2016 yılının şubat yada mart ayı olması lazım neyse, bu tarihlerde wolfteam üzerinde hile satışı yapan bir site hakkında şikayetçi oluyorlar. Sitenin sahibi adını bilmiyorum ama belki siz hatırlatırsınız neyse o site hem aidiyet.esb tarafından kapatılıyor hemde satışı yapan kişilerin banka hesapları incelenip 500 bin euro gibi bir tazminat cezası ödeniyor. 500 bin euro tazminat cezası ödediklerine göre bu satış yapan kişilerin kazancını siz düşünün. Ama kazandıklarının 3 katını tazminatla ödemişlerdir. Her neyse sonuç olarak size parayı ödedikleri anda bu şirket firmaları kendileride (yurt dışı kaynaklı) oldukları için bu bitcoin firmalarıylada araları çok iyi oluyor o yüzden para ödendiği andan itibaren takibini yapıp nereye nasıl, ne zaman, nereden gittiğini öğrenirler.

Buradaki amacım size yaşlanmış ve emekli bir hileci olarak kötü yola düşmemeniz için tavsiye vermektir. Bu işi yapmanın sanal kartları soymakla aynı şey olduğunu söyleyebiliriz. Hatta sanal kart soymak yani sanal hırsızlık bile bu suçun yanında hafif kalır da diyebiliriz.

Saygılarla..
ictaysi

kişi bu mesajı beğendi.

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Şuanda CS:GO da Ücretli satılan bir hile var. Ve bu hile şirketinin de Valveye Ait olduğu tartışılıyor. İnternette o kadar reklamı dönüyor ki insan bu ne yüzsüzluk diyor. Bu yüzden akıllarda hep bir soru işareti. Geçen aylarda Pubg hilesi satan bir gruba 1 Milyon dolar ceza verilmişti. (Yani rakam buna yakın bişey olmalı)

EmreKaymak EmreKaymak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek blogcu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%0)

ictaysi adlı üyeden alıntı

Konuyu ve yorumları baştan sona okudum hocam, fakat bu yorumunuzda ''çıkmadın candan ümit kesilmez'' gibi bir durum sezdim, kıyıda köşede kalmış bi yol varsa ben bu işi yapayım düşüncesindesiniz :) fakat yanlış bir yol olur.

Biraz önceki mesajınızda legal mi demişsiniz, hile kendisi legal bir şey değil ki satışı legal olsun :)

Ek ; valve veya herhangi bir firmanın bu konuda size yasal yaptırım uygulaması için ülkemiz üzerinde ofisi olmasına gerek yok çünkü bu tarz firmalar genellikle tescillerini dünya geneli olarak yapıyorlar bu yüzden dünya üzerindeki tüm ülkelerde yasal yetkiye sahip oluyorlar.

Ek ; Biraz önce marketlere otomasyon sistemi yazayım demişsiniz, bence buna yönelin, şuanda otomasyon sistemleri çok güzel paralara satılıyor. Görünümü hoş ve kullanımı kolay olursa çok güzel ekmek yersiniz bu işten.
ictaysi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Son olarak şunuda söyleyip başka birşey yazmayacağım. Şunu bilin ki eğer yakalanmazsanız hayat size güzel ama yakalandığınızda sizin yerinizde olmak istemezdim. Yakalandığınızda yaşayacağınız sonuçları kabul ediyorsanız bu sektöre girin diyip bu konuyla alakamı burada sonlandırıyorum. :)
ictaysi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al