freelance iş ilanları

Hukukçulara Öneri

11 Mesajlar 1.373 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

OytunTekesin OytunTekesin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Avukat veya hukuk içerisinde olan arkadaşlara önerim;

sanalbaro.com hariç diğer uzantıları boşta gördüm. Türkiye geneline çalışma yapmak isteyen birisi için gayet ideal bir domaindir. .com'u bendeydi 2500 TL'ye satmıştım.

wmaraci
reklam

meraboy meraboy En değerli şey emektir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Seo Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 23 / 53
  • Ticaret 7, (%100)
çok net topladım. com olsaydı düşünmeden alırdım

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Hukukçuların reklam yasağı ciddi sıkıntı yoksa o sektörde yapılabilecek o kadar çok iş var ki

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Reklam yasağını takan yok ki. Kendi sitemde vatandaşların danışma niteliğinde hukuksal soru sorması yasak. Maksat vatandaş internet üzerinden ne olduğu belirsiz yanlış bilgiler edinmesin Avukata gitsin ücreti mukabilinde danışsın, hem vatandaş kazansın hem Avukat kazansın. Allah sizi inandırsın bir çok yerde danışma ücreti internet ücretine neredeyse denk, hadi diyelim biraz daha fazla. Ama en azından sağlam bilgi ve danışma ücreti karşılığında makbuz alındığı için bağlayıcılığıda var. Yani Avukat yanlış bilgi verirse sonuçlarına katlanır. Ama bir bakıyorsunuz bir kaç Avukat sırf hit almak için beleş danışmanlık sitesi açmışlar. Reklam yasağına aykırı mı aykırı, vatandaşı yanlış yönlendiriyorlar mı yönlendiriyorlar. Ama yasağı masağı takan yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
AdaletinSesi yaşınız benden büyük abi diyerek başlayayım, Abi yıl 2015 yada 2016 olması lazım 5 kişilik bir ekiple sanalbaro.com domainini bizden ben aldım. Ekiple beraber özellikle şehir + avukat tarzı siteye SEO çalıştık. Yazılımımız özel çalışmalara para harcanıyor. Projenin tek amacı şu siteye giriyorsun istediğin avukattan randevu alıyorsun bitti bu kadar abi. Çok ciddi masraflar açtık kendimize çok iyi yerlere geldik ciddi manada reklam dahi koymadık siteye.

Birgün sabah uyandım baro birliğinin kurumsal mailinden siteyi derhal kaldırmamızı aksi takdirde 6 aydan başlayacak hapis cezası olduğunu belirttiler. Gözlerim dolmuştu üzüntüden başvurmadığımız avukat kalmadı bu konu nedir diye şikayet edilmişsiniz dedi ve kimse yanımızda olmadı.

İnancın olsun Metin beyin yanında bulunan bir bayanla iletişime geçtik projeyi Metin bey bilsin diye o kadın bile siz kaldırın dedi ve sığınacak kapımız kalmadı. Projenin yerli olduğundan dolayı BİMER'e konuyu bildirdik her meslek grubunun bağlı bulundugu birlikler var ve müdahale ancak yargı ile olur dediler.

Ve onca masraf onda şey ekibin siniri ile tamamen silindi ben domaini sattım bir avukata...

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

OytunTekesin adlı üyeden alıntı

AdaletinSesi yaşınız benden büyük abi diyerek başlayayım, Abi yıl 2015 yada 2016 olması lazım 5 kişilik bir ekiple sanalbaro.com domainini bizden ben aldım. Ekiple beraber özellikle şehir + avukat tarzı siteye SEO çalıştık. Yazılımımız özel çalışmalara para harcanıyor. Projenin tek amacı şu siteye giriyorsun istediğin avukattan randevu alıyorsun bitti bu kadar abi. Çok ciddi masraflar açtık kendimize çok iyi yerlere geldik ciddi manada reklam dahi koymadık siteye.

Birgün sabah uyandım baro birliğinin kurumsal mailinden siteyi derhal kaldırmamızı aksi takdirde 6 aydan başlayacak hapis cezası olduğunu belirttiler. Gözlerim dolmuştu üzüntüden başvurmadığımız avukat kalmadı bu konu nedir diye şikayet edilmişsiniz dedi ve kimse yanımızda olmadı.

İnancın olsun Metin beyin yanında bulunan bir bayanla iletişime geçtik projeyi Metin bey bilsin diye o kadın bile siz kaldırın dedi ve sığınacak kapımız kalmadı. Projenin yerli olduğundan dolayı BİMER'e konuyu bildirdik her meslek grubunun bağlı bulundugu birlikler var ve müdahale ancak yargı ile olur dediler.

Ve onca masraf onda şey ekibin siniri ile tamamen silindi ben domaini sattım bir avukata...

Barolar birliğinin öyle bir yetkisi yok. Hatta barolar birliğinin hiçbir yetkisi yok. Benim kastettiğim sadece vatandaşa danışmanlık hizmeti veren siteler. Onların yaptığı da suç olmamakla birlikte sadece etik değil.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
takan yok yaklaşımı doğru bir yaklaşım değil. zira örnekteki gibi herhangi bir şikayette en kötü ihtimalle siteyi kapatmak zorunda kalırsınız. avukatların bu konuda uymak zorunda oldukları bir yönetmelik var.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

darkknightt adlı üyeden alıntı

takan yok yaklaşımı doğru bir yaklaşım değil. zira örnekteki gibi herhangi bir şikayette en kötü ihtimalle siteyi kapatmak zorunda kalırsınız. avukatların bu konuda uymak zorunda oldukları bir yönetmelik var.

ama hocam siteyi açan arkadaş avukat değil, yani reklam yasağı ile bağlı olmaması gerekir. neye dayanarak 6 ay hapis alırsınız demişler anlamadım, başka bir iş var sanki işin içinde.

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Siteyi açan avukat olmasa bile herhangi bir şekilde sitede yazılanlardan dolayı doğrudan ya da dolaylı bir avukata yönlendirme yapılıyorsa, bir avukata menfaat sağlanıyorsa yine reklam yasağınını ihlali olur.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

hsntngr adlı üyeden alıntı

ama hocam siteyi açan arkadaş avukat değil, yani reklam yasağı ile bağlı olmaması gerekir. neye dayanarak 6 ay hapis alırsınız demişler anlamadım, başka bir iş var sanki işin içinde.

burada 2 konu var ilki mevcut bir reklam yasağını delen şahıs, diğeri bu yasağa uymayan avukat. avukatlar ile ilgili olarak barodan uyarı geliyor sonrasında barodan atılmaya kadar gidiyor iş. ilki içinse hapis olacağını ben de düşünmüyorum, idari bir para cezası kesilebilir ya da tib yolu ile siteye ulaşım engellenir. hapis kısmı tam kafama oturmadı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al