PHPacemisi Yazılım işine normalden daha erken başladığımı söyleyebilirim. Başlamama neden olan şey meraktı her şeyin nasıl çalıştığına, nasıl oluyor da böyle oluyor gibi sorular sormamdan dolayı yazılıma atılmıştım. Web alanında kendimi geliştirdim sadece kodları yazmadım biz neden bu etiketi kullanıyoruz ki geçmiştekilerden farkı neydi de bu geldi? gibi garipsenecek sorulara bile saatlerce araştırma yaptığım oldu herhangi bir dili öğrenmek için yıllarımı vermedim mantığını kavrayınca birinden birine atlamak kolay oluyor (şuan için söylüyorum). Bence bahsettikleriniz yazılımı seven ve okul ortamından değilde merakıyla kendi çabalarıyla öğrenen biri için geçerli sonuçta araştırmayı biliyor demişsiniz günümüzde çoğu bilgisayar veya yazılım mühendisi okulda önüne ne konursa onu öğreniyor ama dışardan hevesli biri kendi araştırmalarıyla çabalarıyla daha derine inebiliyor. Benim tek takıldığım sorun yazılımda yıllarca ilerlemişken buna gönül vermişken diploma gibi bir kağıt parçasının ileride bana sorun olup olmayacağını merak etmem. Rotamı buna göre belirleyip bir şeyleri düzene sokmak istiyorum