freelance iş ilanları

Sizce Mahkemelik Olur Muyum ?

32 Mesajlar 3.405 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

halilkirtas20 halilkirtas20 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

muratsenol2015 adlı üyeden alıntı

Hocam yer saglayici sizndegilsiniz bildiyim kadariyla, siz icerik saglayicisiniz. Yer saglayici hosting
Yer sağlayıcı ( Hosting ) :

İnternete açık hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan/işleten gerçek veya tüzel kişilerdir. Yer Sağlayıcılığı hizmetini ticari olarak yapmasa bile web sitelerini kendi sunucularında barındıran gerçek veya tüzel kişilerin Yönetmelik gereğince Yer Sağlayıcılığı Faaliyet Belgesi almaları gerekmektedir.

en yakın zamanda geçiyorum yurtdışına

wmaraci
reklam

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
İnşallah domaini sanal karttan almışsındır :D

charisma7171 charisma7171 www.webmasterrehberi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar programcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 6, (%100)
peki bu gibi durumlarda domainin türkiyede olması hostingin yurtdısında olması bı sakınca olusturur mu acaba aklıma takılmısken sormak istedim

Webmaster Rehberi: www.webmasterrehberi.com

• Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
ahahah herşeyimiz falso onuda gerçek kartla aldık :D

wmaraci
wmaraci

charisma7171 charisma7171 www.webmasterrehberi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek bilgisayar programcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 6, (%100)
tam ters olmus desene hocam

Webmaster Rehberi: www.webmasterrehberi.com

bilgimarketnet bilgimarketnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 271 / 124
  • Ticaret 9, (%100)
Host ve domaini yabancı serverlara taşısanız daha iyi olur. Kart işi kötü olmuş gerçekten :(

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Sunucuyu yabancı lokasyona taşımakta fayda görüyorum. Ek olarak şunu söyliyeyim whois bilgileriniz gizli bile olsa adınıza veya sitenize ait soruşturma açıldıktan sonra domain sağladığınız şirket bilgilerinizi açmak zorunda kalacaktır. ANCAK;

FSEK 81. madde’de ayrıntıları ile sayılan bandrole ilişkin kurallara aykırı hareket etme.
· Kanunun Ek 4 üncü maddesi uyarınca, dijital iletim de dâhil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserlerin üç gün içinde içerikten çıkarılması ihtar edilir. Söz konusu istemin yerine getirilmemesi halinde Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Ancak ihlalin durdurulmaması halinde bilgi içerik sağlayıcısının söz konusu fiili FSEK. uyarınca suç teşkil eder.

Hukukçu değilim fakat bu maddeye göre "telif kuralını çiğneyen kişiye ihtar yapılır.. 3 gün içinde kaldırmazsa cumhuriyet savcısına başvurulur" diyor. UYARI ATMADIKLARI SÜRECE SIKINTI YOK... Telaşe gerek yok yani hocam.

Sana önerim eğer bu siteye devam edeceğim diyorsan yabancı lokasyon sunucu ile devam et.

2. önerim: Bu işleri hiç devam ettirme bizde az çok zamanında yaptık, hatta benim ilk sitelerim de oyun indirme, war*z script paylaşımı gibi sitelerdi.. Fakat sonradan anlıyorsun ki legal üzerine emek vermek daha keyif verici ve daha kârlı.. Legalleşmen dileğiyle kolay gelsin.. :)
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.

• Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Bu forumun bu şeyini çok seviyorum herkes aile gibi beni düşünüp tavsiye veren tüm arkadaşlarıma tanımadığım halde yardımcı olan abilerime kardeşlerime tekrar tekrar teşekkürler çok yakın zamanda sunucuyu taşıyacağım .
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

YakupYLDZ adlı üyeden alıntı

Sunucuyu yabancı lokasyona taşımakta fayda görüyorum. Ek olarak şunu söyliyeyim whois bilgileriniz gizli bile olsa adınıza veya sitenize ait soruşturma açıldıktan sonra domain sağladığınız şirket bilgilerinizi açmak zorunda kalacaktır. ANCAK;

Hukukçu değilim fakat bu maddeye göre "telif kuralını çiğneyen kişiye ihtar yapılır.. 3 gün içinde kaldırmazsa cumhuriyet savcısına başvurulur" diyor. UYARI ATMADIKLARI SÜRECE SIKINTI YOK... Telaşe gerek yok yani hocam.

Sana önerim eğer bu siteye devam edeceğim diyorsan yabancı lokasyon sunucu ile devam et.

2. önerim: Bu işleri hiç devam ettirme bizde az çok zamanında yaptık, hatta benim ilk sitelerim de oyun indirme, war*z script paylaşımı gibi sitelerdi.. Fakat sonradan anlıyorsun ki legal üzerine emek vermek daha keyif verici ve daha kârlı.. Legalleşmen dileğiyle kolay gelsin.. :)

Tavsiyelerin içi sağol kardeşim illegallik aykırılık doğamızda var :))
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Polat1903 Polat1903 Asi Ruh Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Güvenlik Görevlisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Bence olursun zorlama fazla.

Forum Sitesi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al