Benimde şahsi görüşüm şu ; Bedelli askerlik olmamalı. Ben üniversite okuyan bir gencim üniversite sonunda evleneceğim fakat askerlik konusu kafama takılmadan olmuyor. Başbakan BinAli yıldırım'ın yorumlarını yorumlayacak olur isek; TSK'nın askere alım sayısı 350bin 5.5Milyon genç askerlik çağında biz alamayız diyoruz. Bu bir sorun. Bu soruna geniş bir reform ile çözüm bulunması gerekiyor. Bizde farkındayız askerlik her gence engel kız istersin vermiyorlar iş arıyorsun işe almıyorlar bu soruna çözüm şart gibisinden bir konuşma yapmıştı. Bana Kalır ise askerlik süresi kısaltılmalı 8 ya da en fazla 9 ay yapılmalı. ya da bir diğer seçenek olan askerlik çağına gelmiş her gence 2 ay eğitim ve silah atışı yapmayı öğretecekler kışlalarda profesyonel ordular olacak. 2 ay sonunda eğitimini tamamlayan ve atışları başarı ile tamamlayan kişiler askerliğini yapmış sayılmalı. eğer bu kadar geniş bir düzenlemeyi yapamazlar ise kısa dönem askerlik 3 ay uzun dönem askerlik 6 ay'a düşürülmesi uygun olabilir.

Ben Oraya vereceğim 20BİN TL ile evleneceğimde mobilyalarımı alabilirim. 20bini vereceğime 1 sene durur gelirim diyip giden çok kişi var.