wmaraci reklam
lidertakipci

Backlinkler Hakkında Sorularınız

56 Mesajlar 5.932 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Merhabalar, öncelikle ücretsiz hizmetiniz için kendi adıma teşekkür ederim. Sorum şu;
Tanıtım yazısı satışı yaptığımda ve yazının tarafımca yazılması istendiğinde, olabildiğince doğal bir şekilde yazmaya çalışıyorum. Şöyle ki, izmir araç kiralama konulu bir site için "İzmir'de gezilecek yerler" diye bir başlık atıp normal makale yazıyorum ve yazı içinde de "İzmir araç kiralama firmalarından uygun fiyatlı bir araç kiralayıp şehir kolayca gezebiliriz." gibi cümle de geçiriyorum. Google bu doğallığı sezebilir mi? Yoksa anahtar kelimeye hiç link vermeden "Kaynak:www.... " şeklinde ya da yazı içinde direkt bağlantı linkini geçirerek mi tanıtım yayınlamalıyız?

Özet geçecek olursak direkt anahtar kelimesi yer alan siteyi o kelime üzerinden anlatmak yerine normal ve doğal bir makale yazarak ilgili anahtar kelimeye yazı içerisinde(yazıyla uyumlu şekilde) kullanmak, GOOGLE tarafından daha iyi karşılanır mı?
ajanszero

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ajanszero ajanszero from ZERO to HERO Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Developer
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 138 / 45
  • Ticaret 10, (%100)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Merhabalar, öncelikle ücretsiz hizmetiniz için kendi adıma teşekkür ederim. Sorum şu;
Tanıtım yazısı satışı yaptığımda ve yazının tarafımca yazılması istendiğinde, olabildiğince doğal bir şekilde yazmaya çalışıyorum. Şöyle ki, izmir araç kiralama konulu bir site için "İzmir'de gezilecek yerler" diye bir başlık atıp normal makale yazıyorum ve yazı içinde de "İzmir araç kiralama firmalarından uygun fiyatlı bir araç kiralayıp şehir kolayca gezebiliriz." gibi cümle de geçiriyorum. Google bu doğallığı sezebilir mi? Yoksa anahtar kelimeye hiç link vermeden "Kaynak:www.... " şeklinde ya da yazı içinde direkt bağlantı linkini geçirerek mi tanıtım yayınlamalıyız?

Özet geçecek olursak direkt anahtar kelimesi yer alan siteyi o kelime üzerinden anlatmak yerine normal ve doğal bir makale yazarak ilgili anahtar kelimeye yazı içerisinde(yazıyla uyumlu şekilde) kullanmak, GOOGLE tarafından daha iyi karşılanır mı?

bu yakın zamanda düşünülen bir fikir (google açığı) denilebilir.bende merak ediyorum cevabı teşekkürler.

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)

Mstcss adlı üyeden alıntı

Benimle aynı kategoriye sahip bir sitenin 80 sayfasından benim ana sayfama link gelmiş. Fakat sitenin DA PA değerleri falan yok. Bu linkleri reddetmeli miyim?

Reddetmeniz gerekmektedir. mümkün olduğunca kendi kalitenizden düşük sitelerden link almayınız.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Linklerde doğallık ve farklılık en önemli sıradadır. bütün makalelerinizi anchor text olarak çıkarsanız bir yerden sonra sitenize ver tanıtım yapmış olduğunuz sitelere zarar verecektir link çıkarken kaynal: siteadresi h2 etiketi ve anchor text olarak çeşitlendirme yapmalısınız. yaptığınız işlem gayet etik ve sağlıklıdır.

wmaraci
wmaraci

TalhaAslan TalhaAslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 128 / 126
  • Ticaret 49, (%98)
Hocam bir forumdan link aldım diyelim. Forumdaki konu bizden daha yukarda oldu farz edelim. Bizde sıralamada baya bir düştük. Bu forumunun önüne ne zaman geçeriz?
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

erhansonaslan erhansonaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Sitem 8. Ayında site içi ufak tefek sorunlarım var. Back link almaya başlamalımıyım belirlediğim anahtar kelimelerde backlink sayesinde istediğim sırayı zamanla alabilirmiyim. Etkisi büyük müdür?

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Sorularınızı Hız Kesmeden Sorabilirsiniz :)

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)

Growthingtr adlı üyeden alıntı

Hocam bir forumdan link aldım diyelim. Forumdaki konu bizden daha yukarda oldu farz edelim. Bizde sıralamada baya bir düştük. Bu forumunun önüne ne zaman geçeriz?

Bunun olmasının sebebi sizin da ve pa değerlerinizin link veren siteninken düşük olmasından dolayıdır sitenize içerik girdiğiniz sürece ve sizin bağlantınız otorite kazandığı sürece sizin sıralamanız daha üstte çıkacaktır.

Sonuç olarak link aldığınız siteye giden kullanıcıda sizin linkinizi tıklayarak sizin sitenize yönlendirilecektir.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)

erhansonaslan adlı üyeden alıntı

Sitem 8. Ayında site içi ufak tefek sorunlarım var. Back link almaya başlamalımıyım belirlediğim anahtar kelimelerde backlink sayesinde istediğim sırayı zamanla alabilirmiyim. Etkisi büyük müdür?

Backlink in etkisi büyüktür fakat SEO backlinkten ibaret değildir. alabilirsiniz zamana yayarak bir sorun olmayacaktır.
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Alınan backlinkler google da ne kadar süre içinde etki gösterir. Sitenize bağlantılar kısmında ne zaman gözükmeye başlar ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al