wmaraci reklam
lidertakipci

E-ticaret sitesi için en iyi fiyat performans satış arttırma aracı

20 Mesajlar 2.560 Okunma
wmaraci reklam

hknerdr hknerdr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bölge sorumlusu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Tabi ki adwords ile başlangıç yapılmalı,
cimri.com, akakce.com gibi web siteleri dönüşümleri bu aralar epey artmaya başladı.
Facebook ve instagram reklamcılığına hiç güvenmiyorum tamamen boşa harcanan para olarak görüyorum.
Youtube, vimeo, dailymotion gibi sitelere içerik üretmelisiniz. Bu epeyce size geri dönüş sağlayacaktır.
Pazaryerlerini marka bilinirliği için kullanmak gerekli. Fiyat politikasını her pazar yerine göre şekillendirmek gerekir. Sonuçta komisyon oranlarında değişiklik söz konusu.
Uzun vadeli olarak SEO'a yatırım yapmak gerekli.
gelirortaklari.com gibi sistemleri araştırmalısın.

Teşekkürler. adwords ten ziyade google merchant center a üye olacağım.

Facebook ve instagramdan satış yapan çok kişi var aslında ama?

Youtube ve vimeo gibi sitelerden ne tarz bir reklam yapılabilir?

http://www.dijitalportal.com
wmaraci
reklam

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bölge sorumlusu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Criteo ve gelirortakları sanırım benzer platformlar. buralardan gelen ziyaretçiler nasıl?

deneyen oldu mu? satışa dönüyor mu?

bir de criteo sanırım yabancı. türkiye için hizmet veriyor mu?

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
hknerdr , merchant center üye olmanız durumunda sitenizdeki ürünleri adwords reklam ağındaki Alışveriş reklamlarına soka bilmenize yarayan bir aracı sistem olarak bakabilirsiniz. Adwords'e ilk adım olarak bakmak doğrudur.
Tabi ki satış yapanlar var hemde çok fazlasıyla. Eksik bilgi aktarımı yapmış oldum. Düzelteyim; siteye trafik çekmek olarak bakabilirsiniz dediğime :)
Youtube bildiğiniz üzere insanların ya bu ürün ne işe yarıyor? diye arattıkları, tanıtım videolarını izledikleri bir platform oldu. Ürün incelemesi tarzında viral videolar çekmek başlangıç için güzel bir adım olabilir.
Ekleme; criteo yeniden pazarlama sistemlerinin bana göre ağasıdır :) aylık 30k üstü ziyaretçin olsun sende kullanabilirsin. Yeniden pazarlamaya birebir.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir kere her şeyden önce site optimizasyonu yapmalısınız. Özellikle resimlerin optimize edilmesi gerekiyor. Ayrıca sunucu taraflı bir problem var sanki.

Analizlerden baktığımda durum pek iyi görünmüyor.
Özellikle first byte time 2.70 sn bu hiç iyi değil. Sayfa geçişleri son derece yavaş.
Mobil uyum testinde bazı hatalar mevcut.

Opencart kullanıyorsunuz, index açısından son derece yararlı bir yazılımdır. Seo dostudur, ancak ürün linkleri seo url olarak düzenlenmemiş.

Ana sayfada title ve description tek kelime ile bırakılmış. Bir seo modülü alarak bunları ve kategori, ürün sayfalarını düzenleyebilirsiniz mesela.

Adwords reklam konusuna gelecek olursak, sosyal medya pazarlamaya yönelmeniz daha mantıklıdır.

Google ilk 3 kriterini uyguladıktan sonra içerikleriniz ile istediğiniz sıralamada zaten yer alabilirsiniz. Kısacası önce teknik anlamda sitenizi iyileştirmelisiniz pazarlamaya ağırlık vermeden önce.

Kullanıcı gözünden baktığımızda, site yavaşlığı her zaman negatif bir etkidir.

Hayırlı kazançlar, kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bölge sorumlusu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

hknerdr , merchant center üye olmanız durumunda sitenizdeki ürünleri adwords reklam ağındaki Alışveriş reklamlarına soka bilmenize yarayan bir aracı sistem olarak bakabilirsiniz. Adwords'e ilk adım olarak bakmak doğrudur.
Tabi ki satış yapanlar var hemde çok fazlasıyla. Eksik bilgi aktarımı yapmış oldum. Düzelteyim; siteye trafik çekmek olarak bakabilirsiniz dediğime :)
Youtube bildiğiniz üzere insanların ya bu ürün ne işe yarıyor? diye arattıkları, tanıtım videolarını izledikleri bir platform oldu. Ürün incelemesi tarzında viral videolar çekmek başlangıç için güzel bir adım olabilir.
Ekleme; criteo yeniden pazarlama sistemlerinin bana göre ağasıdır :) aylık 30k üstü ziyaretçin olsun sende kullanabilirsin. Yeniden pazarlamaya birebir.

teşekkür ederim.

yeniden pazarlamada yüksek trafiğe mi ihtiyaç oluyor? bir de criteo için normal pazarlama yok mudur?

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Bir kere her şeyden önce site optimizasyonu yapmalısınız. Özellikle resimlerin optimize edilmesi gerekiyor. Ayrıca sunucu taraflı bir problem var sanki.

Analizlerden baktığımda durum pek iyi görünmüyor.
Özellikle first byte time 2.70 sn bu hiç iyi değil. Sayfa geçişleri son derece yavaş.
Mobil uyum testinde bazı hatalar mevcut.

Opencart kullanıyorsunuz, index açısından son derece yararlı bir yazılımdır. Seo dostudur, ancak ürün linkleri seo url olarak düzenlenmemiş.

Ana sayfada title ve description tek kelime ile bırakılmış. Bir seo modülü alarak bunları ve kategori, ürün sayfalarını düzenleyebilirsiniz mesela.

Adwords reklam konusuna gelecek olursak, sosyal medya pazarlamaya yönelmeniz daha mantıklıdır.

Google ilk 3 kriterini uyguladıktan sonra içerikleriniz ile istediğiniz sıralamada zaten yer alabilirsiniz. Kısacası önce teknik anlamda sitenizi iyileştirmelisiniz pazarlamaya ağırlık vermeden önce.

Kullanıcı gözünden baktığımızda, site yavaşlığı her zaman negatif bir etkidir.

Hayırlı kazançlar, kolay gelsin.

Öncelikle detaylı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Hız optimizasyonu yaptırıyorum, sitede bir yavaşlık olduğunun farkındayım. bunu çözmek için de önerilerinize açığım. yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Mobil uyum testinde ne gibi hatalar var bir de nasıl düzeltirim?

Ürün linklerinde yeni eklenen ürünler seo dostu değil onu biliyorum. Paladin SEO kullanıyorum, şu an bir arıza var çalışmıyor. Ayrıca wordpress teki gibi otomatik bu işi yapan bir eklenti yok mudur? sizin önerebileceğiniz bir modül var mı seo açısından?

google ilk 3 kriter dediğiniz, hız - mobil uyum ve on page seo mudur?

saygılar

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Instagramdan 4 kurumsal firmaya hizmet vermekteyim. Bu tür bebek ürünleri,ayakkabı giyim aksesuar gibi şeyler instagramda yok satıyor. Sadece doğru reklam stratejisi ve hesabı kontrol eden deneyimli biri gerekiyor. Doğru stratejiler ile 1.ay sonunda bile farkı görmek mümkün. Dilerseniz bu türden sosyal medya odaklı bir çalışma stratejisi ile gidebiliriz.

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bölge sorumlusu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Instagramdan 4 kurumsal firmaya hizmet vermekteyim. Bu tür bebek ürünleri,ayakkabı giyim aksesuar gibi şeyler instagramda yok satıyor. Sadece doğru reklam stratejisi ve hesabı kontrol eden deneyimli biri gerekiyor. Doğru stratejiler ile 1.ay sonunda bile farkı görmek mümkün. Dilerseniz bu türden sosyal medya odaklı bir çalışma stratejisi ile gidebiliriz.

çalışma stratejisi için mesaj atabilir misiniz?

belorin belorin Dijital Pazarlama Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 2 / 84
  • Ticaret 8, (%100)
Adwords... Aranma ağını kökle.,
Facebook & Instagram da deneyebilirsin.

https://www.canyurekli.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
hknerdr Öncelikle, Paladin maalesef hiç iyi bir seo eklentisi değildir.

Fiyatı nedeni ile tercih ediliyor ve çok hatalara sebep olabiliyor. Complete Seo Package tavsiye edebilirim. Pahalı gibi görünse de bir çok fonksiyonu bulunmakta. verdiğim linkten admin paneline giriş yaparak inceleyebilirsiniz. Otomatik yapma özelliğinden ziyade manuel olarak modül üzerinde istediğiniz kategori ve ürünleri kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Optimizasyon çalışması yaptırıyorsanız, başkasının işine karışmak gibi bir huyum yoktur. Olumlu netice alamazsanız bana ulaşırsınız, yardımcı olurum.

Mobil uyumluluk testi buradan site adresinizi yazdığınızda görebilirsiniz. Ben baktığımda 65 hata mevcuttu.

Google ilk 3 kriter dediğim;

1.site hızlı açılmalı
2.mobil uyumlu olmalı (özellikle son dönem mobil indexe ağırlık vereceğini açıkladı)
3.ssl mevcut olmalı (comodo ca hakkında olumsuz yazı okumuştum, kaynağı şu an hatırlayamıyorum bir araştırın derim)

Gerisi zaten içerikler iyi olduğu takdirde sıralamada iyi yer edinmenizi sağlıyor.
İçerikleri kendinize özgün olarak oluşturduğunuz takdirde rakiplerinizin bir tık üstünde olursunuz.

Net söyleyebilirim ki; site açılış hızı son derece büyük etkendir.

Ayrıca, adwords reklam kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sosyal medyaya yönelmeniz daha mantıklıdır her zaman. Tanıtımı iyi yaptığınız takdirde kazanca dönüştürme olasılığı her zaman daha yüksektir.
hknerdr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bölge sorumlusu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

hknerdr Öncelikle, Paladin maalesef hiç iyi bir seo eklentisi değildir.

Fiyatı nedeni ile tercih ediliyor ve çok hatalara sebep olabiliyor. Complete Seo Package tavsiye edebilirim. Pahalı gibi görünse de bir çok fonksiyonu bulunmakta. verdiğim linkten admin paneline giriş yaparak inceleyebilirsiniz. Otomatik yapma özelliğinden ziyade manuel olarak modül üzerinde istediğiniz kategori ve ürünleri kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Optimizasyon çalışması yaptırıyorsanız, başkasının işine karışmak gibi bir huyum yoktur. Olumlu netice alamazsanız bana ulaşırsınız, yardımcı olurum.

Mobil uyumluluk testi buradan site adresinizi yazdığınızda görebilirsiniz. Ben baktığımda 65 hata mevcuttu.

Google ilk 3 kriter dediğim;

1.site hızlı açılmalı
2.mobil uyumlu olmalı (özellikle son dönem mobil indexe ağırlık vereceğini açıkladı)
3.ssl mevcut olmalı (comodo ca hakkında olumsuz yazı okumuştum, kaynağı şu an hatırlayamıyorum bir araştırın derim)

Gerisi zaten içerikler iyi olduğu takdirde sıralamada iyi yer edinmenizi sağlıyor.
İçerikleri kendinize özgün olarak oluşturduğunuz takdirde rakiplerinizin bir tık üstünde olursunuz.

Net söyleyebilirim ki; site açılış hızı son derece büyük etkendir.

Ayrıca, adwords reklam kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sosyal medyaya yönelmeniz daha mantıklıdır her zaman. Tanıtımı iyi yaptığınız takdirde kazanca dönüştürme olasılığı her zaman daha yüksektir.

Teşekkür ederim dediklerinizi inceleyeceğim.

Saygılar
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al