lostyazilim

Sizde sıkılmadınız mı?

8 Mesajlar 855 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bir günde iki konu açtığım çok nadir gözükmüştür ama şu konuyu size de sormak isterim.
Ya arkadaşlar internetten bir script, bir uygulama, bir site satmak istediğinizi varsayalım, satıcı arkadaşlar direk ne diceğimi, hissetiğimi hemen kavrayacaktır müşteri dediğimiz kişi alacağı ürünü tek tek yavaş yavaş bozuk bi Türkçeyle sormaya başlar. Atıyorum webview satıyorum.
"Renkleri değiştirebiliyor muyuz" (açıklama da var)
"Ref varmı" (açıklama da var)
"Ne kadar" "ne zaman yollarsın" "nasıl olacak" "hata felan çıkmaz dimi" "benim sitem bu olur mu?" "ama ben bunu istiyorum" (zaten açıklama da var) "hemen teslim mi"
Arkadaşlar böyle baktığınız da aslında büyük bir sorun yok evet ama bunların hepsini 1 saat arayla yazıp sonra EN SONDA ise hiçbir şekilde cevap vermeyip birşey yazmamaları.
En son müşterim 2 saat konuştu;sordu soruşturdu artık neyse. Demoya kadar geldi, demoyu da beğendi sonra noldu tahmin edin bi kayıplara karışmak, yok olmak. Üstelik bazen çok basit bir şekilde yazdığım cevabı anlamıyorlar yani tam çileden çıkarıyorlar. Arkadaşlar bu sözlerim alıcılara bakın ben de hem satıcı hem alıcıyım burada ki herkes gibi

Forumda almam gereken bir script vardı. Gittim buldum ve satıcıyla konuşarak. "Sizinde zamanınızı almadan tüm sorularımo tek seferde sorucam sonra satın alıp almayacağıma karar vericem" tarzında mesaj attım adamın hoşuna gidecek olacak ki bana aldığım fiyat kadar hediye verdi. Oysa ben çoktan almıştım vermesine de gerek yoktu. Demek istediğim biraz bu konuda dikkatli olalım sonuçta satıcı da bi umut içinde bi gayret içinde. Elbet aranızda beni anlayanlar olmuştur

wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Asıl son zamanlarda bu konuların sıkça açılmasından sıkıldım. Kavramanız gereken şey sizin sattığınız şeyin yalnızca script olmaması gerektiğidir. Amacını script satmak olarak belirlemiş bir satıcı yanlış yoldadır. Konuda olanları sorma konusunda haklı isyanınızı anlayışla karşılarım lakin sırf soru sorduk diye bir şeyi almak zorunda gözüyle görülmemiz biz alıcıların da hoşuna gitmiyor. İnsanların o an ihtiyacı olmayabiliyor. O an ödeyecek paraları olmayabiliyor. Piyasa araştırması yapıyor olabilirler ve tüm bu saydıklarım alıcının da gayet hakkı. Neden soru sordu siz de cevap verdiniz diye almak zorunda olsun ki?

.

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Düşünün esnafın hâlini, bin kişi soruyor bir kişi alıyor:)

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Asıl son zamanlarda bu konuların sıkça açılmasından sıkıldım. Kavramanız gereken şey sizin sattığınız şeyin yalnızca script olmaması gerektiğidir. Amacını script satmak olarak belirlemiş bir satıcı yanlış yoldadır. Konuda olanları sorma konusunda haklı isyanınızı anlayışla karşılarım lakin sırf soru sorduk diye bir şeyi almak zorunda gözüyle görülmemiz biz alıcıların da hoşuna gitmiyor. İnsanların o an ihtiyacı olmayabiliyor. O an ödeyecek paraları olmayabiliyor. Piyasa araştırması yapıyor olabilirler ve tüm bu saydıklarım alıcının da gayet hakkı. Neden soru sordu siz de cevap verdiniz diye almak zorunda olsun ki?

Hocam sanırım hiç yazdıklarımı okumadınız.
Özet geçecek bir alıntı yapayim
"Arkadaşlar böyle baktığınız da aslında büyük bir sorun yok evet ama bunların hepsini 1 saat arayla yazıp sonra EN SONDA ise hiçbir şekilde cevap vermeyip birşey yazmamaları."
"Hepsi açıklama da yazıyor"

wmaraci
wmaraci

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

drake adlı üyeden alıntı

Hocam sanırım hiç yazdıklarımı okumadınız.
Özet geçecek bir alıntı yapayim
"Arkadaşlar böyle baktığınız da aslında büyük bir sorun yok evet ama bunların hepsini 1 saat arayla yazıp sonra EN SONDA ise hiçbir şekilde cevap vermeyip birşey yazmamaları."
"Hepsi açıklama da yazıyor"

Konuda yazanların sorulması hakkında “haklı isyanınızı destekliyorum” yazdım hocam ben de okuduysanız :). Ama dediğim gibi siz script satıcı olmamalısınız. Zaman satıcısı, memnuniyet satıcısı, sabır satıcısı olmalısınız. Script somut üründür ve aldığınız fiyatın çok küçük bir kısmını oluşturur. Saygılar.

.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
"EN SONDA ise hiçbir şekilde cevap vermeyip birşey yazmamaları."

Maalesef mesaj atanların %80'i.

technovenue.com

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Mesaj atanların %90'lık bir kesimi ne alacağını ne aldığını, aldığında onunla ne yapacağını bilmiyor. Bu yüzden bir sürü gereksiz soru soruyor.

Bu gibi durumlar olmasın diye online dokümantasyon ekleyip içerisine sık sorulan sorular alanı ekledim.

Gelen sorular fiyatı indirirmisiniz olarak değişti. Öneririm.

Eleiner Eleiner ヅ Senior Back-End Dev. Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 272
  • Beğeniler 35 / 62
  • Ticaret 9, (%89)
herkesin bide pm isteme olayları var detaylı bir şekilde açıklamayı yapmışım konuda adamın yorum olarak dediği detaylı pm? pm atıyoruz bu sefer dönüş yok çok boş insan dolaşıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al