wmaraci reklam
lidertakipci

Okumadığınız için pişman/mutlu musunuz?

86 Mesajlar 7.672 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Okudum. Bir tane ön lisans bir tane de lisans diplomam var.
Okumaktan pişman değilim. Yanlış bölüm okumaktan pişmanım.İstediğim bölümü okuyamamaktan pişmanım.
Şu an ki mesleğimin bana uygun olmadığını 2 sene önce farkettim ve acısını çekiyorum.
İnsan okumaktan pişman olmaz.
İş kurma düşüncen varsa askerliğini kısa dönem yapmak istersen açıktan okuyabilirsin. Sadece 30 yaşına 40 yaşına geldiğinde pişman olmayacak bir yol çiz kendine. Hakkında hayırlısı olsun.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Okumadım pişman değilim, lisede bıraktım. İş hayatına atıldım, severek çalışıyorum. Bir yandan açıktan liseyide hobi amaçlı bitirdim ve üniversite sınavına girdim.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Okudum fakat ben pişman tarafta yer alıyorum. Okulun bana kattığı şeyler tabi ki oldu. Fakat elimde internet varken belirli bir zekaya sahipken her şeyi okumadan da öğrenebilirdim. İş hayatımda çok daha farklı yerlerde olurdum. Fakat birde şöyle bir yanı var..

Mühendis bey

Bu ayrı bir prestijdir. Bunu sakın unutma bu bilgilere sahip de olsam bazı kurumlara gittiğim zaman kovalama ihtimalleri vardı. Şimdi bir saygınlık bir prestij katan bu kelimenin bana kazandırdıkları sayesinde biraz daha rahat yol katediyorum
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
İşletme Bilgi Yönetimi okuyorum. Sırf diploma olsun diye. Okuyor olduğum için mutluyum. Okulda gördüğüm konuları okula gitmeseydim kesinlikle araştırmazdım. Ayrıca bu konular üzerine kendimi geliştirip sertifika almazdım. İş açısından bakar isek artık lise mezunları çok daha çabuk işe giriyor. Çünkü okuyan elemandan ziyade okumayan kişiye olan talep daha fazla.

wmaraci
wmaraci

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

Ygtgnn adlı üyeden alıntı

Okudum. Bir tane ön lisans bir tane de lisans diplomam var.
Okumaktan pişman değilim. Yanlış bölüm okumaktan pişmanım.İstediğim bölümü okuyamamaktan pişmanım.
Şu an ki mesleğimin bana uygun olmadığını 2 sene önce farkettim ve acısını çekiyorum.
İnsan okumaktan pişman olmaz.
İş kurma düşüncen varsa askerliğini kısa dönem yapmak istersen açıktan okuyabilirsin. Sadece 30 yaşına 40 yaşına geldiğinde pişman olmayacak bir yol çiz kendine. Hakkında hayırlısı olsun.

Haklısınız hocam teşekkür ederim değerli yorumunuz ve iyi dilekleriniz için.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

faruk16 adlı üyeden alıntı

Okumadım pişman değilim, lisede bıraktım. İş hayatına atıldım, severek çalışıyorum. Bir yandan açıktan liseyide hobi amaçlı bitirdim ve üniversite sınavına girdim.

teşekkürler hocam. bende öyle düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı
faruk16

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

BugraGulay adlı üyeden alıntı

Okudum fakat ben pişman tarafta yer alıyorum. Okulun bana kattığı şeyler tabi ki oldu. Fakat elimde internet varken belirli bir zekaya sahipken her şeyi okumadan da öğrenebilirdim. İş hayatımda çok daha farklı yerlerde olurdum. Fakat birde şöyle bir yanı var..

Mühendis bey

Bu ayrı bir prestijdir. Bunu sakın unutma bu bilgilere sahip de olsam bazı kurumlara gittiğim zaman kovalama ihtimalleri vardı. Şimdi bir saygınlık bir prestij katan bu kelimenin bana kazandırdıkları sayesinde biraz daha rahat yol katediyorum

Tabikide hocam dediklerinizde kısmen haklısınız ama herşey ünvan değil bence. İnsan bir ortama veya bir kuruma gittiğinde düşünceleri ile ufku ile yetenekleri ile ve davranışları ile değer görmektedir. Tabi ortamından ortamına değişmekte. Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

İşletme Bilgi Yönetimi okuyorum. Sırf diploma olsun diye. Okuyor olduğum için mutluyum. Okulda gördüğüm konuları okula gitmeseydim kesinlikle araştırmazdım. Ayrıca bu konular üzerine kendimi geliştirip sertifika almazdım. İş açısından bakar isek artık lise mezunları çok daha çabuk işe giriyor. Çünkü okuyan elemandan ziyade okumayan kişiye olan talep daha fazla.

Aslında bakarsanız hocam diploma olsun diye okumak bana anlamsız geliyor. Yanlış anlaşılmasın bana sadece tabiki de okuyanlara saygım var. Şöyle diyeyim ben hızlı yaşamak ve hızlı kazanmak isteyen birisiyim ve okul benim koskocaman 4 yılımı çalacak ve bu 4 yıl 100.000 para demek.Ama sertifika konularında haklısınız, çok önemliler. Bende dış ticaret sertifikası almayı düşünüyorum en azından eğitimlerine gideceğim. Çünkü ihracata karşı olumlu düşüncelerim var. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

SpeedTroller SpeedTroller CODe! Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

yakındaki meslek lisesi yerine uzaktaki anadolu lisesine giden kafamı duvarlara vuruyorum şuan

Zamanında bende bu hataya düşecektim ki ben rahat okumak istiyorum diyerekten meslek lisesine gittim. Bilişim bölümünden mezun oldum. Şuanda bildiğim her şeyi okulda öğrendim diyebilirim. Tek kötü yanı meslek lisesinin normal ders kalitesinin kötü olmasından mezun olarak kaldım ve üniversite sınavlarına hazırlandım :)
YakupYLDZ Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
SpeedTroller maalesef ki bende tam tersi hataya düştüm. Sağlık meslek liseleri benim girdiğim seneye kadar çok değerli bir liseydi. Puanları anadolu liselerinden yüksek, mezun verdiği öğrenciler direkt hastanelerde göreve başlayabiliyordu. Fakat benim girdiğim sene yeni yönetmelik geldi ve üniversite zorunlu koşuldu meslek için. Fakat unuttukları bişey vardı biz anadolu liseleriyle yarışacak kadar YKS sınavına hazır değildik. 4 sene boyunca YKS üzerine yontulan öğrenci ile son sene çalışan öğrenci tabikide bir olamaz. O nedenledir ki Eğitim sisteminin boşluğu, gerizekalı bir güruh ortaya çıkardı. Şu anda ortada gezen ne yapacağını bilmeyen on binlerce sağlık meslek mezunu genç var. Yaptığı hataların hala arkasında durmayan bir de bakanlık. Diyeceklerim bu kadar.
SpeedTroller

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al