wmaraci reklam

AdBlock önüne geçmek için ne yapmalıyız

25 Mesajlar 2.899 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Bence yeteri kadar hite ulaşıldığında adblock engelleyici kod veya eklentiler kullanılmalı . Yetersiz hite sahip sitelerin bence yapmaması gerek . Çünkü eğer kullanıcı senin siteni daha önceden biliyor , güveniyor ve seviyorsa engelleyiciyi de kapatacaktır

wmaraci
reklam

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
Her site sahibi adam akıllı reklam yerleşimi yapsa adblock kullanmayız. Kurunun yanında yaşta yanıyor kusura bakmayın.
Ersen16

kişi bu mesajı beğendi.

11yes11 11yes11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

C4NN adlı üyeden alıntı

Yalnız Google reklamları aslında kullanıcının aranma içeriklerinin paremetresine göre gösteriyor diye biliyorum yani farketmişsinizdir belki googleda sporla ilgili bir şey aradığınızda google reklamları sporla ilgili çıkıyor veya ilgi alanınıza göre yani aslında görmek istemeyeceği değil görmek isteyeceği tarz Türkiye'de kullanımı çok yaygın çünkü en favori girilen siteler ve reklam halleri belli durumda kullanıcıda haklı

Evet Kullanıcıların Son Zamanlarda Aradığı Şeylerle İlgili Reklamlar Çıkıyo

Geçende İstanbula Uçak Bileti Arayıp almıştım
Ertesi Gün İstanbula Seyahat Etmekle İlgili Reklamlar Çıktı

Canım Benim Zaten İstanbuldayım Bidaha Mı Uçayım

Sitenin Hiti Yüksekse Adblock Uyarısı Koy İçeriği Göremesinler
Sitenin Hiti Yüksek Değilse Hiç Bulaşma (Bence...)

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun zamandır adblock kullanıyorum sitesine girdiğim adam adblocku kapatın diyosa o siteye daha uğramam sadece indirmek istediğim dosya varsa kapatırım. Adblock engelleme bence hit kaybıdır sayfa görüntüleme süresinide düşürür, giren adam çıkar gider 3 reklam göstericem diye hergün 1 user kaybetseniz size zarar. Google bile kullanıcı seçimi diye adblocku engellemiyor.
Site tasarımıda bence etkilemiyo onlarca siteye girdim hiçbirinde tema kayması felan yoktu ekran beyaz gözükmez aksine o reklam alanının hiçbiryeri gözükmez. Tabi ki sponsorlu bağlantılar diye ek bi kutunun içinde değilse.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Adblock engelleyici koyup kapatmayanı siteye almamak yanlış, uzun vadede hit kaybı ve kitle kaybı yaşarsınız, Bence en iyisi 24 saatte bir görünen flash reklam kodu ile bir uyarı resmi ya da metini. Uyarı bölümünün de kapat tuşu olması gerekiyor, bir kere kapatınca 24 saat boyu cookie sayesinde gösterilmiyor. Ben bir aralar böyle bir şey yapmıştım ama kapat tuşu da adsense reklamının neredeyse tam üstüne geliyor diye şikayet etmişti forumdan birisi. Bunlara da dikkat etmeniz son derece önemli

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Adblock kullananlar kimdir? Reklamdan nefret edenler. Reklami sevneyenler zaten reklamin ne oldugunu biliyor merak etmeyin. Ayni konudan Google'da bin tane var, kardesim maden adblocka izin vermiyon, niye gireyim? demezler mi?

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
adchoices ile aşıyorlar sanırım. Bir kaç sitede denk geldim ama araştırmadım. Yabancı kaynaklardan bir göz atmak lazım.

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 223 / 229
  • Ticaret 18, (%100)
Reklamın ne olduğunu biliyor diyorsunuz hocamda reklamların popup olarak açıldığı siteler belli bizim kullanıcıyı yormadan koyduğumuz reklamlar belli sonuçta neyse reklamı sevmeyen milyon kullanıcı siteye 50 k giriyor diyelim en az yarısı kullanıyor

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Bazı sitelerde Adblocku kapatırsanız bize destek olursunuz gelirimiz reklamlardan şeklinde uyarı çıkıyor altında kapat var ona tıklayıp kapatıyorum adblockuda gönüllü kapatıyorum. O tarz bir eklenti hem hoş olur hem ziyaretçi sayısında düşüklük yaşatmaz elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Ama sitemde sponsor kısmındaki reklam adblocka takılmıyor nedenini anlamadım.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

AdBlock hakkında şunları söyleyebilirim; avrupada açılan davaların tamamını AdBlock kazanmış durumda, mahkemelerin gerekçeli açıklaması ise; "Kullanıcılar istemedikleri reklamları görmek zorunda değiller" olmuştu. Böyle sonuçlar devam ettiği sürece AdBlock'un eli güçleniyor ve bizlerin pek müdahale şansı kalmıyor.

Konuyla ilgili olarak da bunun bir eklenti olarak değil de özel bir yazılım ile bazı sitelerde başarılı olduklarını gözlemledim.

Avrupa'nın internet sektöründe yeterince danışman olmadan yasalar çıkartıp (GDPR bir örneği, netleştirilmemiş çok konu var) kararlar aldığını düşünüyorum. Biz içerikleri bedava üretmiyoruz. Sitenin reklam da dahil olmak üzere tüm içeriği bütündür. Site seçenek olarak sunmadığı sürece reklamı görmek istemeyenin içeriği görmeye de hakkı yoktur.

Ekleme: Kullanıcı reklamı görmek zorunda değilse televizyon kanallarını da reklam kaldırma seçeneği koymaya zorlasınlar ;)
AdoraDesign

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al