freelance iş ilanları

vBulletin mi Xenforo mu Mybb mi?

26 Mesajlar 4.986 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

oskan adlı üyeden alıntı

Üstadlar Mybb yükledim fakat anladığım kadarıyla mobil versiyonu yok veya ek bir ayar mı yapılması gerekiyor. :) veya mobil uyumlu bir tema var mı bildiğiniz ücretszi. bir el atarsanız çok sevinirim.

GoMobile adlı bir eklenti mevcut. Onun dışında mobil uyumlu ücretli/ücretsiz temalar mevcut.

GoMobile Eklentisi: https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=331
Tema listesi (Ücretsiz): https://community.mybb.com/mods.php?action=browse&category=themes&by=recommendations
oskan

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
oskan
Ücretli forum yazılımlarını daha önce hiç kullanmadım. O yüzden bir şey söyleyemem. Ücretsiz olarak MyBB ya da phpBB önerebilirim.

2009 senesinde ilk olarak phpBB ile forum kurdum yaklaşık 1 sene sonra MyBB taşıdım. Tabi şu anki sürümlerde çok farklılıklar var. Yaklaşık 1 aydır iki yazılımın son sürümlerini inceliyorum ve tercihimi phpBB den yana yaptım.

MyBB varsayılan teması mobil desteklemiyor(v1.9 sürümünde geleceği söyleniyor). Mobil destekli farklı temalar bulmalısın. phpBB varsayılan teması mobil destekliyor ve bir kaç değişiklikle kendine özgü hale getirebilirsin. Tabi yine 3. parti farklı temalarda mevcut.

phpBB, MyBB yazılımına göre özellikleri daha az(tabi eksik özellikler phpBB eklentileri ile kapatılabilir) ama benim tercihim yinede phpBB den yana olurdu(oldu da).

Aralarındaki gözle görülür en belirgin fark MyBB'de portal sayfası olması.
MyBB tema kodlarını veritabanında saklıyor. Adminden değişiklik yapabiliyorsun ama her yeni sürümde yapılan değişiklikleri kontrol etmesi dosya tabanlı temaya bana göre daha zor.
phpBB teması mobil desteği var.
Bunların dışında da özellik farklılıkları var tabi ama bunları tek tek saymak mümkün değil.

Çok karasız kalırsan localhostta her ikisini de kur ve kontrol et. Hangisi kafana yatarsa onu tercih et. Şahsen ben öyle yaptım.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)

eka7a adlı üyeden alıntı

oskan
Ücretli forum yazılımlarını daha önce hiç kullanmadım. O yüzden bir şey söyleyemem. Ücretsiz olarak MyBB ya da phpBB önerebilirim.

2009 senesinde ilk olarak phpBB ile forum kurdum yaklaşık 1 sene sonra MyBB taşıdım. Tabi şu anki sürümlerde çok farklılıklar var. Yaklaşık 1 aydır iki yazılımın son sürümlerini inceliyorum ve tercihimi phpBB den yana yaptım.

MyBB varsayılan teması mobil desteklemiyor(v1.9 sürümünde geleceği söyleniyor). Mobil destekli farklı temalar bulmalısın. phpBB varsayılan teması mobil destekliyor ve bir kaç değişiklikle kendine özgü hale getirebilirsin. Tabi yine 3. parti farklı temalarda mevcut.

phpBB, MyBB yazılımına göre özellikleri daha az(tabi eksik özellikler phpBB eklentileri ile kapatılabilir) ama benim tercihim yinede phpBB den yana olurdu(oldu da).

Aralarındaki gözle görülür en belirgin fark MyBB'de portal sayfası olması.
MyBB tema kodlarını veritabanında saklıyor. Adminden değişiklik yapabiliyorsun ama her yeni sürümde yapılan değişiklikleri kontrol etmesi dosya tabanlı temaya bana göre daha zor.
phpBB teması mobil desteği var.
Bunların dışında da özellik farklılıkları var tabi ama bunları tek tek saymak mümkün değil.

Çok karasız kalırsan localhostta her ikisini de kur ve kontrol et. Hangisi kafana yatarsa onu tercih et. Şahsen ben öyle yaptım.

Üstad ben aslında ilkin Phpbb kurdum fakat reklam ekleme vs. işlerinde baya karışık olduğunu gördüm. tabi bir de kaynak konusunda da sıkıntılar vardı. yani reklam ekleme dediğim zaman bile doğru dürüst birşeyler çıkmıyordu. :/ o yüzden silim mybb yükledim. fakat bunda da mobil sıkıntısı var. bir iki tema denedim fakat onlar da mobil uyumlu değil. :/ onun dışında kod eklenebilmesi vs. güzel gibi ama bilemedim. :/ ben de ilk defa giriyorum bu forum işlerine

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 869
  • Beğeniler 223 / 230
  • Ticaret 18, (%100)
vBulletin Tek geçerim
AdaletinSesi oskan

kişi bu mesajı beğendi.

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

wmaraci
wmaraci

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Smfde dahil daha önce hepsini kullanmış birisi olarak Vbulletini öneririm.
oskan

kişi bu mesajı beğendi.

miZah miZah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mak. Opr.
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
vBulletin dışında kullanmıyorum ben, açıkcası sevmiyorumda kullanım açısından en rahat bana göre vbulletin.

Fakat alttaki linkte mybb netpen teması var ücretsz diyor responsive

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=727

Ücretli vBulletin işleri için iletişime geçin...

• Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Smfde dahil daha önce hepsini kullanmış birisi olarak Vbulletini öneririm.

C4NN adlı üyeden alıntı

vBulletin Tek geçerim

miZah adlı üyeden alıntı

vBulletin dışında kullanmıyorum ben, açıkcası sevmiyorumda kullanım açısından en rahat bana göre vbulletin.

Fakat alttaki linkte mybb netpen teması var ücretsz diyor responsive

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=727

V bulletin ücretli sanırım.. :/ şuan pek bir bütçem olmadığı için onu kullanamayacağım malesef.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

oskan adlı üyeden alıntı

Üstadlar Mybb yükledim fakat anladığım kadarıyla mobil versiyonu yok veya ek bir ayar mı yapılması gerekiyor. :) veya mobil uyumlu bir tema var mı bildiğiniz ücretszi. bir el atarsanız çok sevinirim.

https://community.mybb.com/mods.php?action=browse&category=themes

Bu adresten istediğinizi indirebilirsiniz.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

oskan adlı üyeden alıntı

Üstad ben aslında ilkin Phpbb kurdum fakat reklam ekleme vs. işlerinde baya karışık olduğunu gördüm. tabi bir de kaynak konusunda da sıkıntılar vardı. yani reklam ekleme dediğim zaman bile doğru dürüst birşeyler çıkmıyordu. :/ o yüzden silim mybb yükledim. fakat bunda da mobil sıkıntısı var. bir iki tema denedim fakat onlar da mobil uyumlu değil. :/ onun dışında kod eklenebilmesi vs. güzel gibi ama bilemedim. :/ ben de ilk defa giriyorum bu forum işlerine

Tek sıkıntın reklamsa phpBB geliştiricilerinin yayınladığı reklam eklentisi var. Kurup test ettim. Bir sorun görmedim ve bunu kullanacağım.
https://www.phpbb.com/customise/db/extension/ads/

Kaynak sıkıntısı derken, ben şu ana kadar ihtiyacım olan eklentilerden arayıp da bulamadığım eklenti olmadı. Eklentilerin %90 resmi sitede var. Geri kalanı github ya da geliştiricilerin kendi sayfalarında var.

Açık kaynak olarak dağıtılan tüm(phpBB, MyBB, SMF vb fark etmez) yazılımlarda dışarıdan alacağınız yardım bir yere kadardır. Bir noktadan sonra yaşadığınız sorunları kendiniz araştırıp çözmeniz gerekir.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

• Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)

dün bir iki tane denedim fakat telefonda hala uygunsuz görünüyordu. Bu gün deneyim gene bir kaç tane

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al