freelance iş ilanları

Paravan siteler konusunda YARDIM LÜTFEN!

12 Mesajlar 1.325 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

samet010 samet010 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%0)
Arkadaşlar
Size birkaç soru sormak istiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.
Girmek istediğim sektörde elemanlar paravan sitelerle ana siteyi destekleyip ilk sayfaya yerleşiyorlar. Siteler içerik olarak çok yetersiz ama ilk sayfadalar. Benim yapmak istediğim, onlar gibi paravan siteler oluşturup ana siteyi seo anlamında geliştirmek. Ama bunu tam olarak nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

1-Paravan sitenin anahtar kelimelerini ana site gibi birebir aynı anahtar kelimelerle mi yapmalıyım?
2-Paravan siteleri kurduk. Belirli zaman geçti ve ana siteye link çıkcaz. Peki nasıl olacak bu olay? Sadece ana sayfadan mı yapıcaz yoksa diğer sayfalardan da mı link çıkıcaz?
3-Normalde sitemize sadece tek bir anahtar kelimeden link almak sitemizin filtreye girmesine sebebiyet veriyor. Paravanlardan ana sitemize farklı anahtar kelimelere nasıl Anchor text çeşitliliği yapabiliriz?

Not: Siteleri normal domain ve host alarak yapmak istiyorum.

wmaraci
reklam

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
aynı konuyu ben de soracaktım. tefavuk oldu. bilen varsa bizi aydınlatsın lütfen.

• Üyelik 29.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%0)
Yardımcı olabilecek kimse yok mu arkadaş?

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Ilk öncelikle açacağınız paravan bloglar ile sitenin anahtar kelimeleri benzer olabilir. Ama bence aynisi olmamalı. Sektör ayni olmalı.
2. Sorunuz için her paravandan farklı şekilde çıkmanız daha iyi olacaktir. Örneğin birisinden footer digerinden blog sayfasindan tanıtım yazısı vs vs.
3.sorunuz için ben anahtar kelimeye vermiyorum." Daha fazlasi icin tiklayiniz. Bilgi icin sitemizi ziyaret ediniz. Devamini okuyun "gibi kelimelerden veriyorum. Footerden anahtar kelimeye verebilirsiniz.
samet010

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

6ok4y 6ok4y Mobile & Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mobile & Web Developer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Google algoritmaları eskisi gibi basit çalışmıyor. 250'den fazla sinyalden ve arka planda yapay zekadan yararlanıyorlar. Eskiden paravan bloglar oluşturup kelime ile ana domaine DF/NF link verebiliyorduk. Olumlu da oluyordu. Ne yazıkki şu anda paravan blog devri bitmek üzere.

Yani şöyle açıklamaya çalışıyım. Açılan paravan blog güncel tutulması lazım. DA ve PA değerlerinin yükseltilmesi lazım. Eskisi gibi 2-3 içerik ekle hemen link bas olumlu sonuç gör yok. Bu işlemi şu an yaparsanız sitenize negatif puan kazandırmaktan başka bir şey yapmazsınız.

İyi çalışmalar
samet010 Lions

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%0)
Hayır zaten paravan siteleri açıp, 6 ay güncel özgün veya rewrite makale girerek belli bir güce sahip olduktan sonra link çıkıcam. (Hepsi farklı IPlerde, özgün, ayakları yere basan site olduktan sonra ana siteye yönlendiricem)

Sadece burda bilmediğim, paravan sitenin hangi yerinden link alacağım ve anahtar kelime çeşitliliği nasıl sağlıyacağımı bilmiyorum. Bunu da danışmak için sizlere yazdım.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)

Ortadaki ana site- Sağlık portal sitesi diyeilm.
Ana siteyi destekleyenler ise daha dar bir alana sahip ana paravan sitelerimiz. Ağız sağlığı, bebek sağlığı gibi...
Ana paravan sitelerimizi desteklemek için ise daha da dar bir alana sahip, yükselmesi daha kolay kelime veya kelime grupları üzerine şekillendiriyoruz. bebeklerin beslenmesi, bebek yiyecekleri hazırlarken dikkat edilecekler vs...
(Örnek olması için kelime veya kelime grupları rastgele seçilmiştir.)

Paravan sitelerimizi desteklediğimiz sitelerden aynı zamanda birbirlerine de link çıkışı yapıyoruz. Sosyal medyadan,forumlardan, sosyal imlemelerden,video paylaşım portallarından vs... buraya hitleri çok da abartmadan kademeli olarak basıyoruz. Bu sitelerden ana siteye link çıkmıyoruz. Linklerin 1/4'ü aynı seviyedeki sitelere, 2/4'ü üst site ana sayfasına,1/4'ü üst sitenin içeriklerine.

Paravan sitelerinize ise sanki ana sitenizmiş gibi davranın.Haftada 1 içerik girmeye çalışın.Güncel tutun. Paravan sitelerinizi aynı ipde, hostta bulundurmayın. Link çıkışlarının 2/3'ünü ana sitenizin ana sayfasına, 1/3'ünü ise ana sitenin içeriklerine yapın.Link çıkışlarını 80'e 20 yapan da var 60'a 40 da bu size kalmış. Paravan bloglar arasında link inşası yapmayın.

6ok4y Hocamın da dediği gibi paravan blog işinin önüne geçilmeye çalışılıyor. İşi biraz doğal göstermeniz gerekiyor. Kademeli inşa lazım,fazla emek lazım. Göründüğü kadar basit işlemiyor. Paravan siteleri besleyen siteleriniz bile botlar gelsin gitsin, makaleleri spinler spinler yapıştırırım kafasıyla oluşturulmamalı.
samet010 6ok4y

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%0)
Negui kardeşim bilgiler için sağ ol. Bayağıda uzun yazmışsınız. Çok sağ olun. Ancak paravan sitelerin mantığını vs. biliyorum.

Benim takıldığım nokta bunlar;

Paravan sitenin hangi yerinden link alacağımı ve anchor text çeşitliliği nasıl sağlıyacağımı bilmiyorum.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

negiu adlı üyeden alıntı

Ortadaki ana site- Sağlık portal sitesi diyeilm.
Ana siteyi destekleyenler ise daha dar bir alana sahip ana paravan sitelerimiz. Ağız sağlığı, bebek sağlığı gibi...
Ana paravan sitelerimizi desteklemek için ise daha da dar bir alana sahip, yükselmesi daha kolay kelime veya kelime grupları üzerine şekillendiriyoruz. bebeklerin beslenmesi, bebek yiyecekleri hazırlarken dikkat edilecekler vs...
(Örnek olması için kelime veya kelime grupları rastgele seçilmiştir.)

Paravan sitelerimizi desteklediğimiz sitelerden aynı zamanda birbirlerine de link çıkışı yapıyoruz. Sosyal medyadan,forumlardan, sosyal imlemelerden,video paylaşım portallarından vs... buraya hitleri çok da abartmadan kademeli olarak basıyoruz. Bu sitelerden ana siteye link çıkmıyoruz. Linklerin 1/4'ü aynı seviyedeki sitelere, 2/4'ü üst site ana sayfasına,1/4'ü üst sitenin içeriklerine.

Paravan sitelerinize ise sanki ana sitenizmiş gibi davranın.Haftada 1 içerik girmeye çalışın.Güncel tutun. Paravan sitelerinizi aynı ipde, hostta bulundurmayın. Link çıkışlarının 2/3'ünü ana sitenizin ana sayfasına, 1/3'ünü ise ana sitenin içeriklerine yapın.Link çıkışlarını 80'e 20 yapan da var 60'a 40 da bu size kalmış. Paravan bloglar arasında link inşası yapmayın.

6ok4y Hocamın da dediği gibi paravan blog işinin önüne geçilmeye çalışılıyor. İşi biraz doğal göstermeniz gerekiyor. Kademeli inşa lazım,fazla emek lazım. Göründüğü kadar basit işlemiyor. Paravan siteleri besleyen siteleriniz bile botlar gelsin gitsin, makaleleri spinler spinler yapıştırırım kafasıyla oluşturulmamalı.

bunun wix le wordpressle yapamayız hocam buna nükleer santral lazım :D

şakası bir yana bu sistemi kuran bir *** üyesi vardı tumblr blogger wordpress kullanarak. ne oldu o adama ? adını da unuttum. bir ara uçuyorum falan diyordu :D

majorty majorty SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci (CENG)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 95 / 93
  • Ticaret 66, (%94)
Ana siteniz tek hedef anahtar kelimeden mi oluşuyor? Ve blog tarzı mı yoksa 4-5 sayfalık bir site mi? Bunları cevaplarsanız detaylı olarak cevap vereceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al