wmaraci reklam
lidertakipci

Saç dökülmesi

19 Mesajlar 2.046 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Arkadaşlar son 1 yıldır saçımın yarısı gitti. Bu gidişle seneye mermer gibi olacak kafam. Ciddi derecede moralimi bozuyor. Ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı? 2 sene önce cildiyeci bir doktorun tavsiyesi olan ducray diye bir şampuan kullanıyorum. Şişesi 70₺. Artık o da fayda etmiyor.

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
takip..

inşallah şifasını bulursun hocam. Benimkilerde çok seyrek belki bende çare bulurum.
wpuzman

kişi bu mesajı beğendi.

BakiKala BakiKala Editör & Makale Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam bende de saç dökülmesi vardı bende saç dökülmesine karşı herhangi bir şampuan ya da bir önlem arıyordum. Neredeyse birçok saç şampuanını denedim fakat en başarılı sonuç aldığım şampuan ise syoss mavi kutuda yer alan şampuandı pembeside var onu önermiyorum mavi kutu olcak mutlaka. Bunu kullanmanızı öneririm önceden yastığa dökülen saçlarımı ellerimle çekiyordum saçım elime gelmiyordu. o derece işe yaramıştı. Syoss mavi şişe olacak mutlaka.

Kutusu resimdeki ile aynı fakat üzerinde sanırım saç dökülmesine karşı koruma gibi birşey yazıyordu bu da olabilir. eğer mavi kutusuna bakarsanız üzerinde güçlü saçlar ya da saç dökülmelerine karşı yazanı alın. Bulamazsanız bunu alabilirsiniz.

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.

• Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
BakiKala
Hocam herkes başka şampuan öneriyor ve herkes memnun. Anlamadım bu işi. Ama başka tavsiye çıkmazsa sizinkini deneyeceğim.

wmaraci
wmaraci

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Eğer genetik bir durumsa ne yaparsanız yapın önlem alınmıyor. Şampuanlara ve diğer ilaçlara ödeyeceğiniz bütçeyi saç ektirmek için biriktirin derim.

Kendi abim yıllardır aynı sorunla baş edemedi. Kullanmadığı ilaç, gitmediği doktor-uzman kalmadı. Sonuç itibariyle yine de döküldü. Ben hiçbir şey kullanmadım. (İkimizinkisi de genetikti.)

Sonuç; onunda benimde saç miktarımız aynı yaşlarda aynı seviyededir. Hatta benimki birazcık daha gür diyebilirim :D

• Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
kocakserdar7
Abim kel. Babam yarım kel. Ben para yığmaya başlayayım o zaman :D

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Doğal seleksiyon.... bırak dökülsün :)

kelliğin keyfine bak....

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bence çok dert etmeyin bu durumu, insanız ve doğamız gereği bu tip şeyler oluyor. Evet tıbbi ve kimyevi GEÇİCİ çözümler var ama nereye kadar. Hepsi bir yerde kazanç sistemindeki bir çark.
Önce bu tip etkileri hızlandıracak gıdalar, bakım ürünleri satıyorlar sonrada yine kendi çıkarttıkları sorunlar için çözüm çıkartıyorlar.

Örnek kadınların kullandığı makyaj ürünlerinin büyük kısmı ilerleyen zamanlarda cilde zarar veriyor, sarkma, kirlenme, bozulma yapıyor. Sonra ne yapıyorlar gerginleştirici çıkartıyorlar onu satıyorlar.

Saçlarım eskiden çok gür ve sertti, Müslüm Gürses gibiydim açıkçası. Sonra yaş ilerledikçe kepek sorunu çıktı kaç doktor gezdim hepsi farklı bir ilaç yazdı, ilginç bir şekilde yazdıkları ilaçlar çoğunlukla işe yarıyorlardı ama bir şartla SÜREKLİ KULLANACAKSIN tabi buda ister istemez insanın cebine yansıyor. Doktorlar ile bu durumu görüştüğümde ise bunun normal olduğunu söylüyorlar, kullandığın sürece etki eder kullanmazsan etkisi kaybolur gider. Madem öyle bende kullanmam dedim bir daha da kullanmıyorum zaten, ne yapacağım ömrümün sonuna kadar kepek giderici ilaçlamı yaşıyacağım insülin gibi.

Daha sonra saç dökülme olayı baş gösterdi yine tabiki sürekli kullanmamız gereken ilaç ve şampuanlar çıktı karşımıza ama ben yine hadiyin oradan dedim. Şahsen bana göre değil kılım dökülmesin diye bağımlı gibi ömrümün sonuna kadar ilaçlar yada özel ürünler kullanamam.
Şimdi alnım futbol sahası gibi açıldı ve çokta umrumda fa değil sonuçta ölümlü olduğumuzun bir belirtisi. Hiç olmadı vin diesel gibi sinek kaydı yaparız olur biter. :D

ha bir de beyazlama olayı var o da hiç umrumda değil, beyazlasın abi ne olacak insanız biz neyi kimden saklıyoruz. Türümüzün tek örneği değiliz ki 40 yaşından sonra saçları zift gibi boyayıp da diğerlerine bak benim saçlarım beyazlamıyor diye gösterelim.

Belki aradığınız cevap değil ama yeri gelmişken belirteyim dedim.

Bu arada arkadaşın resmini eklediği ürün ve bioxcin adlı ürünün methini çok duydum bende isterseniz bir deneyin.
Yeninesil44 wpuzman hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

leylek leylek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 24
  • Ticaret 3, (%33)
saçım dökülmesin diye sampuana dadanma Haftada 1 yıka saçının kendi yağ dengesini bozma 29 yaşına geldim saçlarım 18 yaşındaki gibi + sakallarım köse yeni çıkıyor :D

Ro61 Ro61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 8 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba
Eğer genetiksel ise yapacak bir şeyin yok malesef seyrine bırak ilerleyen zamanda saç ektirirsin.Saçım dökülüyor diye bunu kafana takarsan stresten daha fazla dökülür stres yapma.Cildiyeye git kan testi yaptır demir,B12 oranınö ölçtür düşükse takviye vitaminler yazdır.Bioxsin,minoxil vs tarzi ilacları kullanmanı tavsiye etmem saç çıkıyor evet ama ilacı bıraktigın zaman olan saçında dökülüyor malesef. Benimde saçım dökülüyordu, ön taraflar seyrelmis baya denemediğim şampuan kalmadı organiğinden tut en pahalısına kadar değisen bir şey yok. Sonra araştırdım biraz garip gelecek belki fakat uni baby bebek şampuanını buldum icerisinde boya,sls/sles vs yok 1 yıldır düzenli kullanıyorum faydasını gördüm.Saçını her gün değil 2 yada 3 günde bir yıkamalasın bırak saçın kendi yağı ile beslensin.Yaz aylarında dökülmeler artar nemden vs dolayı evde doğal maske yapıp kullanıyorum çok faydasını gördüm.
Yarım çay bardağı saf zeytin yağına 1 adet yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı bal ve 4-5 damla limon suyu ekle iyice cırp ve sacına sür, 2 saate yakın beklet ardın ılık su ile yıka.Bu maskeyi haftada 2 kere yapıyorum etkisi oldukça fazla.
Ama dediğim kafana takma takarsan daha çok dökülür eskisi gibi değil artık saç ekimi yaptırırsın.
Geçmiş olsun.
wpuzman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al