Being adlı üyeden alıntı

Panda sorduğun soruların tamamının cevabı değişkenlere bağlı. Fiyatlandırmanın iş başına yapılması, maaşlı bir çalışanınız olmadığı sürece en makul olanıdır. Ben WM Aracı çalışanı olduğum için (maaşlı) bu soruyu direkt es geçiyorum. Ayrıca WM Aracı'nda blog dışında daha birçok metin işiyle alakadar oluyorum. Yani 5-6 farklı kalemde yaptığım işler için maaş almış oluyorum.

Benim gibi ve benden daha iyi onlarca yüzlerce editör var. Ama bu arkadaşların hepsinin işi editörlüktür. Tüm geçimini bu işten sağlayan arkadaşların fiyat beklentisi haliyle biraz daha yüksek oluyor.

Şöyle bir örnekleme yapayım, bu işi tam zamanlı yapan arkadaşların bir projede sarfettiği çabaya oranla bekledikleri aşağıdaki gibi olacaktır (ortalama olarak);

Minimum çaba = 500 TL
Ortalama çaba = 1000 - 1200 TL
Ortalamanın üstü çaba - 2000 TL
Yoğun çaba - 3000+

Bu rakamlar size uzak olduğu sürece 100 kelime 1 TL ile yapacağınız metinler sıradan metinler olacaktır diye düşünüyorum.

Web sitem 2.5-3 ayda 200-220 TL falan kazanç sağlıyor bana. Aylık ortalama gideri ise 30 TL. Yani 3 ayda 90 TL gideri var. 200-90= 110 TL. Elimde zaten 110 TL kalıyor :) Dediğiniz paraları benim gibi siteleri olanların vermesi çok zor.