wmaraci reklam

Adsense ban. Yeter Google!

37 Mesajlar 5.899 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar 2. hesabımda googledan ban yedi.İlkinde 20 dolardan fazla birikmişti ama yardımsever arkadaşlarım hergün tıklamaya başlayınca ban yedik gitti.Eyvallah anlattım da arkadaşlarım böyle böyle yaptı bir daha olmayacak diye ama google kimi dinler.Neyse dedim bi süre geçti aradan yeni sitelerimi de kurdum bir hesap daha açtım herşey sıfırdan analytics kodları google webmaster tools hepsini tek tek 5 siteye kurdum.
Gel gör ki dün evime misafirliğe giren arkadaşa ipadden sitelerimin nasıl göründüğünü sordum girdik baktık hoşuma gitti.Arkadaş sitede gezinirken reklamın birine tıklasın mı.Çık hemen dedim çıktı da ama içimi de bi korku sarmadı değil.Bir kaç gün önce de bir video reklamı izlemiştim o da tıklamadan sayılıyormuş.Gece yattım sabah kalktım korktuğum hemen başıma geldi.Hesabım geçersiz tıklamadan dolayı devre dışı bırakılmış.Toplamda 20 tık ya vardı yada yoktu.Giden para da değil ki para olsa da önemli değil.Mevzu pek çok arkadaşımızın da dert yandığı bu google'ın mahalle abisi tavırları.Sert politikaları.Adama inatsan git sitesinde 40 kez adsense tıkla bakayım zavallıma noluyor.
Konuyu bağlayacağım nokta ise şu: Yeter artık Google tamam diğer merdiven altı firmalar gibi kazandığımız parayı yemiyorsun ama en ufak bir yanlış anlaşılmaya bile tahammül etmiyorsun.Yandex'in reklam servisini neredeyse bütün forum bekliyor bilmem farkında mısın?Yemin ederim yandex reklam servisi çıksın koşa koşa kayıt olmazsam.Hadi be yandex sende aç artık şu reklam servisini.

dipnot:evet biraz rahatladım belki daha önce bahsedilen bir konuydu ama tekrar tekrar bahsetmenin bence bi zararı yok önemli konular tekrar tekrar bahsedilir böylece gündemde kalır.Herkese teşekkürler.

diğer dipnot:ne değişti bir hesap daha açıp yandex reklam servisi açılana kadar adsense takılmaya devam edeceğim?diğer reklam firmalarına güvenebilsek gideriz de işte.aman neyse.
yamahasg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Kardeşim hata sende zaten söylemişsin ne diye Google ye sitem ediyorsun.

SevgidenHabersiz SevgidenHabersiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad e** y**
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 24 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Kardeş peki sitenin hiti neydi?

~V''^~V^V'^~-----------------

http://ircdforum.com - http://hobichat.net

• Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

supheli adlı üyeden alıntı

Kardeşim hata sende zaten söylemişsin ne diye Google ye sitem ediyorsun.

Dostum google'a sitemim dinlemeden etmeden takmadan ban veriyor.Durumu anlattım sadece 2 geçersiz tıklama var ki bir tanesi geçersiz de sayılmaz aynı ip olduğu için sorun çıkıyor.Diğerini de google'ın teknolojisi yok mu isterse bal gibi de siler hatta onun için ceza keser diğer tıklamalardan da düşer.Dediğim gibi asıl derdim bu yayıncıları umursamaz tavırlar.Hesabımı banladı ne oldu yeni bir tane açacağım ama bu sürede bütün sitelerimi tek tek google webmaster tools'a kayıt edeceğim vs vs benim zaman kaybım olacak.Ben demiyorum ki hata yapmadım sadece pire var diye yatak yorganımı yakmasın, ilaçlasın.

SevgidenHabersiz adlı üyeden alıntı

Kardeş peki sitenin hiti neydi?

günlük toplam 50yi aşıyordu sitelerimin hitleri.

wmaraci
wmaraci

urungu urungu Yalnızlık Senfonisi Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Google Türkiyede arz talep meselesini dengeleyemediği için bunlar oluyor.
Geçmiş olsun.

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

Dostum google'a sitemim dinlemeden etmeden takmadan ban veriyor.Durumu anlattım sadece 2 geçersiz tıklama var ki bir tanesi geçersiz de sayılmaz aynı ip olduğu için sorun çıkıyor.Diğerini de google'ın teknolojisi yok mu isterse bal gibi de siler hatta onun için ceza keser diğer tıklamalardan da düşer.Dediğim gibi asıl derdim bu yayıncıları umursamaz tavırlar.Hesabımı banladı ne oldu yeni bir tane açacağım ama bu sürede bütün sitelerimi tek tek google webmaster tools'a kayıt edeceğim vs vs benim zaman kaybım olacak.Ben demiyorum ki hata yapmadım sadece pire var diye yatak yorganımı yakmasın, ilaçlasın.

Rakibi yok ki ve de yayıncı kitlesi çok geniş o yüzden en ufak hata da banlıyorlar.Siz gidersiniz yerinize bir sürü yayıncı gelir mantığı var.

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)
İçin baya dolmuş ama Google bu :(

• Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

İçin baya dolmuş ama Google bu :(

supheli adlı üyeden alıntı

Rakibi yok ki ve de yayıncı kitlesi çok geniş o yüzden en ufak hata da banlıyorlar.Siz gidersiniz yerinize bir sürü yayıncı gelir mantığı var.

Aynen bunun içinde yandex'i bekliyorum.Bakalım o zaman bu hızla ban verebilecekler mi?
Yok diğer servislere güvenebilsek gideriz de onlarda 3-5 kuruşumuza göz dikiyorlar.

erenberkay erenberkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek web tasarım
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
20 dolar için değilde 120 olaydı post açardım sanırım burda :)

altaymns altaymns WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 73 / E
  • Meslek emekli
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
google palavra atıyor.bundan on sene önce reklam yayınlatnak için yalvarıyorlardı.inanmasınız tık başına 1 dolar verdiklerini gözlerimle gördüm.ne zaman ortalık webmasterden geçilmez oldu (burda webmasterleri suçlamıyorum,daha doğrusu fazla suçlamıyorum) googlenin burnu kalktı.olay tersine döndü.bizler yalvarır olduk.aynı şey benimde başıma geldi.% 1000 tekrar tıklama yok.hatta size yemin ederim siteyi 20 gün kapattım.daha sonra açtım. 20 gün geçti geçmedi tak bannnnn! sebep felanca tarihte geçersiz tıklama.yuh dedim yalanlarınıza tüküreyim. o tarihte site kapalıydı.adsensenin forumlarında okuyun neler var neler.sağ baktın kabahat.sola baktın kabahat.ama suç bizde.yayınlamayın kardeşim reklamlarını.sen ben değil hepimiz.(parası için yapıyorsanız zaten verdiği para değil.sitenizin host ve domain parasını cebinizden karşılıyamıyorsanız bu işi yapmayın.) bakın nasıl yelkenlerini suya indirecek.türkiyeden reklam yayınlama için nekadar para aldıklarını biliyormusunuz?günlük bütçe 30 tl.küçük bir işletme ortalama 4 aylık reklam periyodu kullansa 4-5 milyar ödeme yapmak zorunda.bahsettiğim küçük bir işletme.birde büyük firmaları hesaplayın.kısaca bizler googlu umursamazsak o bizleri umursamak zorunda kalır.çünkü ülkemizin reklam pastası çok büyük.hemde balı börek cinsinden.

Yeni google arama
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al