wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Herkes Alternatif Arıyor?

27 Mesajlar 2.637 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
msamsamsa Sizde ne olur olmaz kullanmayın hocam :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

chezz chezz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gazetecilik, editörlük
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 20 / 25
  • Ticaret 3, (%100)
Adsense alternatifi aramanın nedeni ya sitesinde hit yoktur, ya da istediği kazancı elde edemiyordur. Bir yönden haklılar. Türkçe TBM oranları çoğu sektörde oldukça düşük. Ama TBM'nin yüksek olduğu sektörler de var. Bu birazda çaba göstermekle alakalı.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

worldww adlı üyeden alıntı

Biz uzanıyoruz da ne oluyor? Günde onlarca tıklama, 3 kuruş TBM. Lanet olsun!

Hocam adsense'den tbs'si düşük olan kategorileri tespit ederek o kategorinin reklamlarını devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece reklam alanlarınız geliri az olan reklamlar tarafından işgal edilmemiş olur. TO düşer ama TBM yükselir. Ben 4-5 aydır siteyle ilgilenemiyorum, haftalık 5000'den 350-400'e kadar düştü ziyaretçi ama tek tıkla 25-30 kr hatta bazen 1 TL tıklama fiyatı geliyor. Bazı günler hiç tıklanmıyor ama totalde daha kazançlı.

Yöntemi ise şu; Sol menüden, reklamlara izin ver ve reklamları engelle -> Altta site isimleri var. Tüm siteler derseniz ayarları hepsi için yaparsınız veya uygulamak istediğiniz siteyi seçebilirsiniz. Sonra Genel Kategoriler ve Hassas Kategoriler var. Ben hassas kategorilerin tamamını kapattım.

Sonra (Reklam Gösterim Yüzdesi) ve (Kazanç Yüzdesi) var. Kazanç yüzdesinin gösterim yüzdesinden düşük olduğu kategorileri engelleyebilirsiniz. Örneğin Hukuk kategorisinde reklam gösterim yüzdesi %10 Kazanç yüzdesi %20 ise bu karlıdır. Ama Gayrimenkul kategorisinde gösterim yüzdesi %10 kazanç yüzdesi %1 ise hiç gerek yok.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

birhabervar adlı üyeden alıntı

Hocam adsense'den tbs'si düşük olan kategorileri tespit ederek o kategorinin reklamlarını devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece reklam alanlarınız geliri az olan reklamlar tarafından işgal edilmemiş olur. TO düşer ama TBM yükselir. Ben 4-5 aydır siteyle ilgilenemiyorum, haftalık 5000'den 350-400'e kadar düştü ziyaretçi ama tek tıkla 25-30 kr hatta bazen 1 TL tıklama fiyatı geliyor. Bazı günler hiç tıklanmıyor ama totalde daha kazançlı.

Yöntemi ise şu; Sol menüden, reklamlara izin ver ve reklamları engelle -> Altta site isimleri var. Tüm siteler derseniz ayarları hepsi için yaparsınız veya uygulamak istediğiniz siteyi seçebilirsiniz. Sonra Genel Kategoriler ve Hassas Kategoriler var. Ben hassas kategorilerin tamamını kapattım.

Sonra (Reklam Gösterim Yüzdesi) ve (Kazanç Yüzdesi) var. Kazanç yüzdesinin gösterim yüzdesinden düşük olduğu kategorileri engelleyebilirsiniz. Örneğin Hukuk kategorisinde reklam gösterim yüzdesi %10 Kazanç yüzdesi %20 ise bu karlıdır. Ama Gayrimenkul kategorisinde gösterim yüzdesi %10 kazanç yüzdesi %1 ise hiç gerek yok.

(Reklam Gösterim Yüzdesi) ve (Kazanç Yüzdesi) nerede? SS atar mısın?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
worldww

Buradan benim ayarlarımı da görebilirsiniz.

worldww

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
birhabervar Güzel ayar kullanılabilir :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
KomanBeğrek hocam, uzun zamandır aktif olamıyorum ama her gördüğüm adsense konusu altında yazıyorum bunları. Bir kez daha yazayım. Bazı arkadaşlar diyor ki, birlik olalım, dernek kuralım, tepki koyalım vs.

Hepsi çok haklı ancak, bu ayarları herkes yaparsa hiçbir sorunumuz kalmaz.

Çünkü, biz bir emek veriyoruz ve karşılığında reklam yayınlıyoruz. Reklam verenler de seslerini duyurmak için bizim sitelerimizi kullanıyor. Google da burada komisyoncu olarak çalışıyor. Şimdi burada bizim belli fiyat politikaları yapma, yüksek gelirli reklamları yayınlama hakkımız var çünkü sayfa bizim. Serbest piyasa ekonomisi. Reklam veren de daha çok sesini duyurmak için daha fazla reklam harcaması yapmak zorunda. Üç kuruşa beş köfte olmasın.

Daha derin ayarları da var bu adsense'in ancak kurcalayacak kadar vaktim olmuyor. Dolayısıyla bilen varsa buradan aydınlatması çok makbule geçer.

Olması gereken bir ayar (belki de vardır): Kategori kategori gelir getirmeyen reklam türlerini engellemektense, "şu fiyatın altındaki reklamları göstermek istemiyorum" dememiz daha hoş olurdu.

Bu ayarların bir başka güzelliği de, bu kategorilerde reklam verildiği gibi, bu aynı zamanda site kategorisi olarak da değerlendirilebilir. Buraya bakarak en çok gelir getiren sektörleri teşhis edip, o sektöre yönelik site kurabiliriz.

Not: Yazım çok karmaşık olabilir, özür dilerim. Çok dar bir zamanda ve en az bu yazı kadar karışık bir kafayla yazıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al