wmaraci reklam
lidertakipci

Vergi Vermezsek Ne Olur?

20 Mesajlar 3.404 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)

fruzgar adlı üyeden alıntı

AdSense üzerinden alacağınız için ve AdSense ödemeleri vergilendirildiği için sizin için bir sıkıntı oluşturmayacaktır. Lakin bir şirket hesabına alır ve bunu gelir olarak gösterirseniz o zaman ekstra vergiye tabi olursunuz

hocam neye göre vergilendirdiğine karar verdiniz benim web sitesi sahibi , youtube kanalı sahibi mükelleflerim var vergilerini de her ay beyan ediyoruz

Vergi gibi ciddi bir konu da böyle ciddiyetsiz bir makale şaşırttı beni.

AtakanAteş adlı üyeden alıntı

Reklam firmaları üzerinden alınan ücretlerde stopaj ve kdv kesintileri oluyor zaten siz sorun yaşamazsınız.

Bunu hangi kanuna dayandırarak söylüyorsunuz ?

wmaraci
reklam

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

vergici adlı üyeden alıntı

hocam neye göre vergilendirdiğine karar verdiniz benim web sitesi sahibi , youtube kanalı sahibi mükelleflerim var vergilerini de her ay beyan ediyoruz

Vergi gibi ciddi bir konu da böyle ciddiyetsiz bir makale şaşırttı beni.

Bunu hangi kanuna dayandırarak söylüyorsunuz ?

Bu para irlanda da zaten vergilendiriliyor. Türkiyede benim bildiğim tekrar vergilendirilmesine gerek yok. Çifte vergilendirmeyle ilgili irlanda türkiye arasında anlaşma var diye biliyorum. Youtube de olay farklı olabilir eğer sunucular türkiyedeyse kazanç irlanda da değil burda vergilendirilir diye düşünüyorum

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Ne kadar bilmeyen varsa hepsi konuya müdahil olmuş. Adsense'nin vergi verdiğinden bahsetmişsiniz. Evet, Adsense vergi ödüyor ama kendi kazancının vergisini ödüyor. Reklam verenler için böye bir uygulama yok. Dijital alan üzerinden yıllık 24,000 TL'nin üzerinde bir kazanç elde ediyorsanız vergi mükellefi olursunuz. Bana birşey olmaz demeyin. Yapılacak bir denetimde banka hesabına Adsense'den gelen tutarlar gösterildiğinde bunu açıklayamazsınız. Bu konunun ciddi vergi cezaları vardır. vergici , profilinizde mali Müşavir yazıyor, bu dediklerimde bir yanlışlık var mıdır?

polat38 polat38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Düzenli ve sürekli bir işten yıllık 24.000 TL'ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Bu kazancın hiç bir kısmı vergiye girmez. Kazancınız yıllık 24.000 TL üzerine çıkarsa o zaman vergiye tabi olursunuz. Bunu da şirket açarak işlemini yapar ve vergisini verirsiniz. Ayrıca 29 yaşın altındaki kişiler ''genç girişimci'' adı altında şirket açtığında üç yıl boyunca kazançların %75i vergiye tabi değil diye biliyorum. Avukatımız böyle izah etmişti. Yine de kendi alanında uzman kişilere danışmak her zaman daha iyi sonuçlar verir. Bizler bu konuda uzman olmadığımız için yanılabiliriz. Fakat şu da bir gerçek ki devletin tüm kazanç sahiplerini denetleyecek elemanı da yoktur. Devlet hantallığı maalesef bu noktada da devreye girer. Bu yüzden çok yüksek kazanç sahiplerine öncelik verirler. Genelde denetleme kısmında alt sıralara sıra gelmez. Tabi bu hiç bir zaman denetlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yıllar sonra denetime tabi tutulup geçmiş tüm yılların vergi kesintisi yapılıp faizi ile birlikte ceza alanlar oluyor. Bu yüzden mutlaka uzmanlara danışın.

wmaraci
wmaraci

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Vergi vermeniz için ilk olarak şirket açmanız lazım. Kendi adınıza sigorta primi vs. ödemeniz lazım. İlk birkaç ay gelirinizi izleyin. Eğer bunlara değecek bir para kazanıyorsanız zaten bu işi profesyonel şekilde yapın. Ama 500-600 TL gibi paralar kazanacaksanız adsense den hiç düşünmeyin. Şuan için zaten adsense ile ilgili bir düzenleme yok. Eğer bir kanun çıkarsa zaten haberiniz olur muhakkak tüm adsense üyeleri vergisini vermeye başlar.
Ek olarak Phantaso hocama katılıyorum. Türkiye de bu konuda bir düzenleme olmadığı için Google yayıncılar için vergi ödemiyor.

• Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)

Phantaso adlı üyeden alıntı

Ne kadar bilmeyen varsa hepsi konuya müdahil olmuş. Adsense'nin vergi verdiğinden bahsetmişsiniz. Evet, Adsense vergi ödüyor ama kendi kazancının vergisini ödüyor. Reklam verenler için böye bir uygulama yok. Dijital alan üzerinden yıllık 24,000 TL'nin üzerinde bir kazanç elde ediyorsanız vergi mükellefi olursunuz. Bana birşey olmaz demeyin. Yapılacak bir denetimde banka hesabına Adsense'den gelen tutarlar gösterildiğinde bunu açıklayamazsınız. Bu konunun ciddi vergi cezaları vardır. vergici , profilinizde mali Müşavir yazıyor, bu dediklerimde bir yanlışlık var mıdır?

Adsense den her ay 1.000 tl bile kazaniyorsaniz vergi mükellefi olmaniz gerekiyor kanun bunu der. 27.000 TL arizi kazanç siniri hep karistiriliyor YANLIŞ , iki kelime mevzuat okuyan 2 liradan makale satıyor muhasebe den kanun dan bir haber insanları yaniltiyor...

polat38 adlı üyeden alıntı

Düzenli ve sürekli bir işten yıllık 24.000 TL'ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Bu kazancın hiç bir kısmı vergiye girmez. Kazancınız yıllık 24.000 TL üzerine çıkarsa o zaman vergiye tabi olursunuz. Bunu da şirket açarak işlemini yapar ve vergisini verirsiniz. Ayrıca 29 yaşın altındaki kişiler ''genç girişimci'' adı altında şirket açtığında üç yıl boyunca kazançların %75i vergiye tabi değil diye biliyorum. Avukatımız böyle izah etmişti. Yine de kendi alanında uzman kişilere danışmak her zaman daha iyi sonuçlar verir. Bizler bu konuda uzman olmadığımız için yanılabiliriz. Fakat şu da bir gerçek ki devletin tüm kazanç sahiplerini denetleyecek elemanı da yoktur. Devlet hantallığı maalesef bu noktada da devreye girer. Bu yüzden çok yüksek kazanç sahiplerine öncelik verirler. Genelde denetleme kısmında alt sıralara sıra gelmez. Tabi bu hiç bir zaman denetlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yıllar sonra denetime tabi tutulup geçmiş tüm yılların vergi kesintisi yapılıp faizi ile birlikte ceza alanlar oluyor. Bu yüzden mutlaka uzmanlara danışın.

Hocam mesajınızı kaldirin lütfen baştan aşağı hatalı bilgi dolu.. insanlari yanlış yonlendirmeyin.
creed74

kişi bu mesajı beğendi.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
vergici Vergi mükellefi web site sahiplerim var demişsiniz bu kişiler vergiyi nasıl ödüyorlar şirket şahıs şirketleri var mı yoksa sadece gidip beyanda bulunuyorlar ve çıkan tutarı vergi dairesine yatırıyorlar mı ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Sn Euphrates adsense mükelleflerim şahıs şirketi , youtber ve web kazançları olanlar var .... gelirlerinin yurtiçi , yurtdışı tıklanma oranlarına göre vergi ödüyorlar aylık olarak KDV beyannamesi veriyoruz. Gelirinin tamamı yurtdışı olan kişiler vergi iadesi hakedebiliyor. Gelirinin yüksek kısmı yurtdışı olan zaten ay içi harcadığı KDV ile çıkan KDV yi kapatabiliyor. 29 yaş altı olanlar 75 bin tl (gider düşülmüş net ) gelir vergisinden de istisna... Ödeyecekleri sadece damga vergisi kalıyor vergi olarak.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
vergi kaçağı olursun

sdemirtas sdemirtas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 18, (%100)

vergici adlı üyeden alıntı

Adsense den her ay 1.000 tl bile kazaniyorsaniz vergi mükellefi olmaniz gerekiyor kanun bunu der. 27.000 TL arizi kazanç siniri hep karistiriliyor YANLIŞ , iki kelime mevzuat okuyan 2 liradan makale satıyor muhasebe den kanun dan bir haber insanları yaniltiyor...

Hocam mesajınızı kaldirin lütfen baştan aşağı hatalı bilgi dolu.. insanlari yanlış yonlendirmeyin.

Kardeş herkese sallamışında şu işin doğrusunu anlat da öğrenelim.

videowebtv.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al