wmaraci reklam

BDDK kurucu üyesi: Alım-satım işlemleri iptal edilemez, Halkbank yönetimi istifa etmeli

14 Mesajlar 1.372 Okunma
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Halkbank’ın internet sitesinden düşük fiyatla döviz satışının yankıları sürerken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kurucu Üyesi Prof. Kemal Çevik, Halkbank yöneticilerini istifaya çağırdı ve alım-satım işlemlerinin iptalinin hukuken mümkün olmadığını açıkladı.

Halkbank ’ın internet sitesinden düşük fiyatla döviz satışının yankıları sürerken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kurucu Üyesi Prof. Kemal Çevik'ten, Halkbank yöneticilerine istifa çağrısı geldi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'a konuşan Çevik yaptığı açıklamada, “Bankanın alım-satım işlemlerinin herhangi bir geçerliliği olmadığı yönündeki sözleri, ekonomi hukuku açısından geçersizdir” dedi ve şunları söyledi:

ACİL MÜDAHALE

“Bankacılık sektöründe emsali görülmemiş, son derece vahim hatayı yapanların bu açıklamaları daha vahim bir hatayı da ortaya koymaktadır. Belki de kasıtlı olarak bu fiili işleyenlerin sektöre ilerde telafisi mümkün olmayan zararlarını önlemek için ilgililerin derhal tedbir almaları kaçınılmazdır. BDDK ve bankanın hakim ortağı Hazine, sektörde güvenilirliklerini tartışmalı hale getirenler hakkında gerekeni yapmamaları onları da sorumlu kılar.

Alım-satım işlemlerinin herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır' yolundaki açıklama da, ekonomi hukuku açısından geçersizdir. Zira sözleşme serbestisini anayasal ilke olarak benimsemiş hukuk devleti olma yolunda mesafe alma çabasında olan ülkemiz, pozitif hukuku alım-satım sözleşmelerinin tarafı olan döviz alıcılarının hakkını gasp edemez. Konuya acilen müdahale edilmelidir.

KAYNAK:
https://www.google.com.tr/amp/www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/ekonomi/1072255/BDDK_kurucu_uyesi__Alim-satim_islemleri_iptal_edilemez__Halkbank_yonetimi_istifa_etmeli.html
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

simkartsatiscom simkartsatiscom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek simkartsatis.com
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 15 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Sorun oldu ki islemleri geri aldılar kendimizden düşünmek gerekirse 50liraya sattiginiz bir ürünü yanlış fiyatlandırma yapıp 15liraya guncellediniz bunu 1-2gun boyunca farketmediniz ve 100tane sipariş geldi siz gönderir misiniz ben gondermezdim .

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
simkartsatiscom Ama bu basit bir şirket değil bir banka bu açıdan bakın olaya kendi firmanızla kıyaslamanız mümkün değildir.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ramazayn adlı üyeden alıntı

simkartsatiscom Ama bu basit bir şirket değil bir banka bu açıdan bakın olaya kendi firmanızla kıyaslamanız mümkün değildir.

simkartsatiscom adlı üyeden alıntı

Bu haberi (android telefon kullanıyorum) haber akışında cumhuriyet gazetesi yazmış en azından ben orda denk geldim . O gazetenin de kopek sahibi hangi ülkeye kaçtı biliyoruz :)
Sorun oldu ki islemleri geri aldılar kendimizden düşünmek gerekirse 50liraya sattiginiz bir ürünü yanlış fiyatlandırma yapıp 15liraya guncellediniz bunu 1-2gun boyunca farketmediniz ve 100tane sipariş geldi siz gönderir misiniz ben gondermezdim .

Yasa ne diyorsa odur. Ekonomik krizin olduğu şu günlerde hukuk devletine eskisinden 1000 kat daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde kafanıza göre yasaya aykırı bir sey yaparsanız ateşe odun atmış olursunuz. Hukuk sürekli değiştirelecekse atalim gitsin hukuk kitaplarını. Zaten adı suçlarla anilan bir bankanın bu tür olaylara karışması üstüne birde yasanın çiğnenmesi krize odun atmaktan başka hiçbir sey değildir.

Bu rezillikte kimin payı varsa derhal istifa etmeli görevi liyakat sahibi birine devretmelidir.

wmaraci

ihsanKESKiN ihsanKESKiN #Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 141 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
Şansa bak ki 15 dakika içerisinde "4.6 MİLYON Dolar" dikkatinizi çekerim muhteşem bir zenginlikten bahsediyorum :)

Şans işte adamlar girip görmüş 15 dakika içerisinde 4.6 MİLYON DOLAR Döviz alım işlemi gerçekleştirmişler :) Ya adama kusura bakmayın da g*t*uyle gülerler. Koskoca banka 100 bin TL kredi verirken, işlem yapan operatör, operatör sorumlusu, banka müdürü, operasyon müdürü, bölge müdürü, ıvır zıvırdan onay alırken bak şansa ki adamlar 4,6 milyonluk döviz alımını onay almadan yapabiliyorlar. :)

Kimse kimseyi yemesin ya bu olaya gözünü kapatanlar da gitsin dili dışarıda yalanmaya devam etsin :) Neymiş işlemler iptal edilmiş bla bla bla
Gerilim Karikaturname Private

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

uasports adlı üyeden alıntı

Şansa bak ki 15 dakika içerisinde "4.6 MİLYON Dolar" dikkatinizi çekerim muhteşem bir zenginlikten bahsediyorum :)

Şans işte adamlar girip görmüş 15 dakika içerisinde 4.6 MİLYON DOLAR Döviz alım işlemi gerçekleştirmişler :) Ya adama kusura bakmayın da g*t*uyle gülerler. Koskoca banka 100 bin TL kredi verirken, işlem yapan operatör, operatör sorumlusu, banka müdürü, operasyon müdürü, bölge müdürü, ıvır zıvırdan onay alırken bak şansa ki adamlar 4,6 milyonluk döviz alımını onay almadan yapabiliyorlar. :)

Kimse kimseyi yemesin ya bu olaya gözünü kapatanlar da gitsin dili dışarıda yalanmaya devam etsin :) Neymiş işlemler iptal edilmiş bla bla bla

PTmaster adlı üyeden alıntı

Cumhuriyet gazetesine laf atan arkadaşın güvenilir bulduğu kaynak da akit falandır ha.

Bazı arkadaşlar bu ulkeyi kabile devleti sanıyor. Yani yasa kural kanun hukuk umurlarında değil, şıp dersin değişir kafasi hakim fakat bu tür rezillikleri acıklayamadıgınız ve aklayamadıgınız zaman global ortamda suçlu,güvenilmez ve yatırım yapılamayacak kadar güvensiz bir ortamın yaratıcısı durumuna düşüyorsunuz.

Bu olayda kimlerin payı varsa derhal gorevden alınıp cezası verilmeli ancak o zaman alım satım işlemlerinin iptalini dünya ekonomisine açıklıyabilirsiniz.

Astığım astık kestiğim kestik derseniz, hak hukuk yasa tanımaz iseniz ekonomi düzelsin de demeyeceksiniz. Enflasyon tüm kısmalara rağmen %18e dayanmış, ülke güvenirliği dünya ekonomik ve siyasi ortamında rezil bir dereceye inmişken bu tür şaibeli olaylar ülkeye zarar vermekten başka hiçbir işe yaramaz.

Kaynak sözcü bu arada, Cumhuriyet oradan alınti yapmış. Gerçi sözcüye de hain derler şimdi. Ülkede hain ilan edilmeyen 3 5 kişi kaldı zaten.
Arestr Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Backlinkcigeldi Şu saçma sapan olaylara bile alıştırıldık resmen ya.
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Bankacılıkta yapılan işlemlerin hiçbiri geri alınamaz.Devletin parasını devlet çalıyor ne güzel dünya ve kimsenin sesi çıkmıyor bakalım sonumuz ne olacak
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1918
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Siz çalışın kek yapın, birileri pastanın kremasını yesin. Bir kaç kişiyi zengin etmek için araya uyanıklarda karıştı ama yapcak birşey yok. Hayırlı işler
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
bankanın içini boşaltmak için yapılan bir operasyon. ABD'de devam eden davada Halkbankasına ceza kesilmesi vb sözkonusu olabilir. Önceden bankanın içini boşalttılar. Tabii o anda farkeden pek çok kişi de bu üçkağıttan faydalanmış oldu.
İşlemleri geri alamazlar. Adam halkbanktan aldığı parayı trasfer etmişse nasıl geri alacaksın?

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al