wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting piyasası nereye gidiyor

72 Mesajlar 11.327 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BilisimHosting BilisimHosting İnternet Teknolojileri Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Sistem Engineer & CCNA
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Fantastik adlı üyeden alıntı

Bilişimhosting açtığın bu konu ile kendi reklamını yapmış olmuyor musun?

Ben Ozkula Hosting sitesinde 1 reseller 1 vps ve 3 adet host bulunduruyorum. Şimdiye kadar istediğim hiçbir talebi yanıtsız bırakmadılar. İstediğim geri iadeleri de sorunsuz bir şekilde geri verdiler.

Velhasılı kelam kişilerin bireysel olarak yaşadıkları problemler kişi ve firma sahibini ilgilendirir. Hosting firması olarak başka bir firma hakkında yorum yapmadan önce iyi düşünün. Ozkula veya başka bir firmadan şikayeti olan varsa da açar kendi konusunu veya uygun konuya mesaj atar. Emin olun host alacaksam siz son tercihim bile değilsiniz. Bilinçsiz kişilerin verdiği zararlar kadar siz bilinçlilerin (!) verdiği zarar var.

merhaba açtığım konuda kendi reklamımı yapacak birşey yoktur zaten konuda bu yerlere gelene kadar hatta size olan cevabıma kadar böyle bir yazı sözkonusu değildir , sadece bir kullanıcın yorumuna göre cevap yazılmıştır konuyu dikkatlice okuduysanız firma ile kullanıcı tartışmasında cevap yazanda ben idim bunu okumadınız mı?

ben asla büyük konuşmam herkesede konuşmayın derim kim bilir belki bir gün firmamızdan hizmet alırsınız ? ama hizmet alırsanız ki wm aracında bu yorumu yapan kişi oldugunuzu söylemeyin neden mi siz küçük duruma düşersiniz yani bir nevi halk arasında tükürdüğünü yalamak olur

saygılarla

Ek Olarak:

ozzy5a adlı üyeden alıntı

Ben ne kimseyi tanır ne kimsenin tarafıyım. Ancak böyle bir konunun bir hosting firması tarafından açılması bence etik değildir. Ha açmiş insanlara fikirlerini paylaşmış güzel.
Ama benim canımı sıkan konu insanların bu konuları ağlama duvarına çevirmeleri.
Tekrar söylüyorum ben kimsenin tarafı, arkadaşı dostu değilim.
Velhasıl Hosting piyasası bir yerlere gidiyorsa BURADA TEK SUÇLU KESİNLİKLE SATICILARDIR(sağlayıcılar). Piyasayı 15 yaşındaki acayip acayip firmacıklarla bozmak istemiyorsan sahip çıkacaksın arkadaş. Bu işi yasal düzene oturtmak için toplanacaksın, tartışacaksın diğer firmalarla, dernektir, federasyondur v.s. dir kuracaksın. Piyasanın nabzını siyasi, ekonomik, brokratik yollarla tutacaksın forum sitelerinde tartışarak değil.
Türk Ticaret Kanunu değişecek yakında her işletme site yapmak zorunda kalacak v.s. ben firmayım, ben vergi veriyorum, yok şöyle büyüdüm, böyle hizmetim var diyenlerin hangisine sordular bu kanunu nasıl yapalım diye? Hangi kurulun, hangi sivil toplum örgütünün görüşünü aldılar yada kaç tanesinde bu kendini hizmet yıldızı sanan firmaların sahipleri var. Önce oturup kendinizi sorgulayın. Çünkü bu sizin ekmek kapınız. Yarın öbürgün yabancı sermaye bü ülkeye girerse çok ağlarsınız.
Ben bu güne kadar sadece Hosting firmalarının katıldığı (atıyorum vergi levhası olanların v.s. gibi ön şartlı) ne bir sempozyum duydum, ne bir seminer, ne bir toplantı. Bir alıcı olarak size tavsiyen müşteri kapma yarışından sıyrılıp birlik olma yarışına girmeniz. Ancak bu şekilde piyasada iyi ile kötü birbirinden ayrılabilir.

merhabalar görüşlerinize saygı duyuyorum ama sizin dediğiniz gibi bunları yapmanın kolay oldugunumu sanıyorsunuz?

bu işin başında olan TİB kontrolleri sıklaştırsa ve faaliyet belge alımına şartlar konulsa örneğin vergi levhası olan firmalara ve 18 yaşından büyük bu sektörde uzman oldugunu kanıtlayan yada egitimini almış bunu belgeleyebilen kişilere verilse bunlar daha kolay olmazmı ?

sizin dediginiz bir firmanın kimse yardım etmeden tek başına cebelleşmesi olur bu her zorluğa ragmen bravo denecek bir haber

Ama yukarıda bahsettiğim gibi TİB önlem alsa daha güzel olmazmı???

her firma web sitesi yaptırmayacak sadece limited şirketleri yapmı zorunlu

böyle bir projem var hosting birliği .net adı altında bir web sitesi bu sorunun üstesinden gelecek bir çözüm diyebilirim Tib 'ede bu sitemiz hakkında bahsedeceğiz desteği olması açısından

saygılarla

wmaraci
reklam

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
İşte sırf bu nedenlerden dolayı hosting işine pek sıcak bakmıyorum. Daha doğrusu güvenemiyorum. Hangi host olursa olsun. Bir gün birşey olur altından kalkamaz diyorum. O günden beri Blogger'dayım.

Are you alright?

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Bu talepleri sizin tib e iletmeniz lazim ayrica dernek kurnak oyle zor bir durum degil 2 3 tane emekli bir araya gelip tik diye koy dernegi kurabiliyorsa bunca adam bir siviltoplum kurulusu kurabilir. Dedigim gibi beni baglayan hic bir durum yok ekmek sizin ekmeginiz bu ekmege siz sahip cikmalisiniz

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ozzy5a adlı üyeden alıntı

Bu talepleri sizin tib e iletmeniz lazim ayrica dernek kurnak oyle zor bir durum degil 2 3 tane emekli bir araya gelip tik diye koy dernegi kurabiliyorsa bunca adam bir siviltoplum kurulusu kurabilir. Dedigim gibi beni baglayan hic bir durum yok ekmek sizin ekmeginiz bu ekmege siz sahip cikmalisiniz

görüşlerinize saygı duyuyorum. Tabikide ileteceğiz .

ama dediginiz işlem için zaman lazım bazı firmalar buna yanaşmayabilir bazıları olumlu düşünebilir katılabilir , her şeyi zaman gösterir

bir taşı 1 kişi kaldırmak var birde 2 kişi kaldırmak var hangisinde taş yerinden daha çabuk kalkar tabikide 2 kişi ile ama insanlarda bu düşüncenin oluşması içinde zaman gerekli

Ek Olarak:

furkanozden adlı üyeden alıntı

İşte sırf bu nedenlerden dolayı hosting işine pek sıcak bakmıyorum. Daha doğrusu güvenemiyorum. Hangi host olursa olsun. Bir gün birşey olur altından kalkamaz diyorum. O günden beri Blogger'dayım.

size bu güvensizliği magduriyet haberleri kazandırdı bunda haklısınız en kısa zamanda bu durum çözülür

inşallah

wmaraci
wmaraci

turkmence turkmence WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ziraat Müh. Bilgisayar uzmanı, webmaster
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
yıllardır hosting firmaları ile çalışıyorum.vergi levhalı, vergi levhasız, yerli, yabancı....
güvenli vergi levhalı yerli firmalar kaliteli ama maalesef az hizmet, yüksek ücret politikasındalar.vergi levhasız firmalar tabiki bunlara göre biraz daha ucuz.şu an çalıştığım firma büyük ihtimalle vergi levhasız ama oldukça kaliteli ve ucuz hizmet veriyor.fakat vergi levhasız olunca müşterilerime ve kendime uygun bulmuyorum bir sorun durumunda yasal olarak yapılılacak fazla bir şey yok tüm emekler gidebilir.
Şu anda istememe rağmen yabancı bir firmayla çalışma arifesindeyim.çünkü bana güven veriyor, yüksek kapasite veriyor, kalite veriyor, uygun fiyat politikası var açıkçası insanlara yolunacak kaz gibi bakmıyor.istememe sebebim ise dil sorunu ve paranın yurt dışına akışına aracı olmamak istemem ama bu şartlar altında mecburen...............

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

turkmence adlı üyeden alıntı

yıllardır hosting firmaları ile çalışıyorum.vergi levhalı, vergi levhasız, yerli, yabancı....
güvenli vergi levhalı yerli firmalar kaliteli ama maalesef az hizmet, yüksek ücret politikasındalar.vergi levhasız firmalar tabiki bunlara göre biraz daha ucuz.şu an çalıştığım firma büyük ihtimalle vergi levhasız ama oldukça kaliteli ve ucuz hizmet veriyor.fakat vergi levhasız olunca müşterilerime ve kendime uygun bulmuyorum bir sorun durumunda yasal olarak yapılılacak fazla bir şey yok tüm emekler gidebilir.
Şu anda istememe rağmen yabancı bir firmayla çalışma arifesindeyim.çünkü bana güven veriyor, yüksek kapasite veriyor, kalite veriyor, uygun fiyat politikası var açıkçası insanlara yolunacak kaz gibi bakmıyor.istememe sebebim ise dil sorunu ve paranın yurt dışına akışına aracı olmamak istemem ama bu şartlar altında mecburen...............

tabikide görüşlerinize saygı duyarım dediginiz gibi firmalar kendilerine göre hizmet şartları var giderleri karşılamak için fiyat politikaları vardır.

yaklaşılk 1 ay içerisinde hosting piyası hakkında bir projem var inşallah iyi şeyler olacak vede paramız yurtdışına gitmeyecek

kemalaydin kemalaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2023 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
bilinçsiz toplumuz. ucuzu görünce atlıyoruz. hiç bakmıyoruz ys belgesi var mı ? hangi dc kullanıyor. barındırılan sunucunun özellikleri ne. Gidip 5 TL 'ye alınan sunucular düşük ram, düşük cpu izni olan. Ayrıca binlerce siteyi barındıran sunucular. Hangi kafayla 5 TL 'ye sunucu açılıyor anlamış değilim.

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

kemalaydin adlı üyeden alıntı

bilinçsiz toplumuz. ucuzu görünce atlıyoruz. hiç bakmıyoruz ys belgesi var mı ? hangi dc kullanıyor. barındırılan sunucunun özellikleri ne. Gidip 5 TL 'ye alınan sunucular düşük ram, düşük cpu izni olan. Ayrıca binlerce siteyi barındıran sunucular. Hangi kafayla 5 TL 'ye sunucu açılıyor anlamış değilim.

evet haklısınız :(

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
İnan ki onlardan hosting alanda çoluk çocuklardır :) akıllı olan bilir zaten nereden alacağını araştırır. :)

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Başkasında barınan bilgisayarlar ile sözde kurumsal görünerek iş yapmanın bir teminatı yoktur. İstediğiniz kadar yatırım yapın, ipleri elinize almanız gerekiyor. Kendi data merkezine sahip firmalar bile kimi zaman ne tür problemlerle karşılaşıyor, bırakın DC'yi, aşağı yukarı basit bir reseller alanlar, hostculuk oyunu oynamaya başlıyor.

".. Paketler ortalama aylık 20 TL olsa, işte 10 tane müşteri yakalasam, ohh oturduğum yerden güzel para .."

Bu mantıkla bu kadar önemli bir görevi üstlenmek vebaldir, hosting ve yer sağlayıcılıkta önemli olan memnuniyettir. Her firmada irili ufaklı problemler doğabilir, önemli olan memnuniyet çerçevesinde, basit ücretlerin lafı yapılmadan, teknik desteği verebilmektir.

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor, ama insanlar işin içine girip rezil olmadan durumu anlayamıyorlar.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al