wmaraci reklam

Yazı Kopyalama Hakkında Soru

14 Mesajlar 1.669 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hasimsavsak hasimsavsak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 15 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Daha yeni pc başına geçme imkanım olduğu için saçma sapan suçlamalarının cevabını detaylı bir şekilde vereceğim.

1- Fobito sitesinin menüsünü kopyaladığımı belirtmişsin.
- Bu forumda ve diğer forumda bulunan her site sahibi kodlama bilmek zorunda değil. Kimisi makale yazar, kimisi grafik tasarlar, bazıları da site tasarımı yapar. Biz sitemiz için bir çok sitede beğendiğimiz özellikleri bir doküman haline getirdik ve tasarımcıya sunduk. Yüksek bir meblağ karışılığında sitenin tasarımı baştan sona ayarlandı. Bu süreçte benim, tasarımın bire bir kopyalandığından haberim olmadı, bunu ben bilemem.

2- Yazılı sorularınının kopyalandığını belirtmişsin.
Yazılı sorularını başka sitelerden kopyalamama gerek yok çünkü zaten öğretmenler kendi yazılılarını eba.gov.tr sitesinde paylaşıyorlar. Okul döneminde girdiğimiz sınavları siteye yüklüyorlar ve kullanıma açık hale getiriyorlar. Bunları sitemde yayımlamak için herhangi bir kaynak belirtmeme gerek yok zaten halka açık şekilde paylaşılıyor.

3- Puan hesaplama sistemlerinin kopyalandığını belirtmişsin.
Seni yönlendiren sahibinin de yaptığı gibi ve önceden de belirttiğim gibi benim kodlama bilgim yok ve bu işleri ücret karşılığı yaptırıyorum. Söz konusu puan hesaplamayı da yine ücretini vererek yazılımcı diye geçinen birine yaptırdım ve para verdiğim için mecburen kullanmak zorunda kaldım.

Bunun dışında düşüncesiz adam! Ben bu kadar kopyalama meraklısı olsam bu konuyu neden buraya açayım? Gider direk yazılarımı kopyalarım işime, gücüme bakarım. Bu konuyu açmamın sebebi zaten bunun zararlı olup olmayacağını sorgulamaktır.

Mademki benim içeriklerim kopya o halde neden her ay 1m tekil hit alıyorum. Koskoca google gerizekalı bir tek sen zekisin? Eğer senin dediğin gibi içerik kopyalarsam daha zerre kadar yol kat etmeden google beni al aşağı etmez mi?

Başarımı çekemiyorsun anlıyorum. Çirkef bir şekilde resimleri başka yerlerden kopyalıyorsun diyorsun. Ben o kadar akşam Photoshop da banner yapmayı senin babanın hayrına mı öğrendim?

Birinin dolduruşuna gelip, buraya salak saçma şeyler yazmadan önce biraz araştır. Aksi halde böyle mal durumuna düşersin!

AhmetGüler adlı üyeden alıntı

Benim insanlardan saklayacağım, bu konu hakkında bir şey yok. Şikayet konusu açmak elbet hakkın, şikayet edilesi bir durum içerisindeysem buyur.

Ha skype, ha wmaracı özel mesajlar; wmaracı'nın sunmuş olduğu böyle bir hizmet varken skype diye ağlamanız yersiz...

Sonunda Ölüm Olan Bir Yolda Gidiyoruz Gün Gece
wmaraci
reklam

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 15 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben bazı içerikler dedim ve sadece zararını sorduladım. Art bir niyetim yok.

Marstyson adlı üyeden alıntı

İyi hit alan site neden başka sitelerden kopyalıyor anlamadım . Yani esinlenerek yazabilirsiniz ama zaten köklü bir site iseniz ne gerek var bunlara

• Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 15 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Herhangi bir çalıntı söz konusu değil hocam. Bir şeyin zararını sorgulamak ile onu yapmak aynı şey değildir. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

emirhankiziloglu adlı üyeden alıntı

Eski olsun, yeni olsun herhangi bir siteden kopya içerik (ç)alman Google tarafından spam yemene sebep olacaktır illaki. Varolan sıralamalarını kaybedebilir ya da hiç yükselmeyebilirsin. Şunu iyi belleyerek hareket edin ki siteniz yükselsin. "Ne kadar özgün içerik o kadar köfte :)" Özgün içerik sadece yazıyla da olmaz. Görseller ve diğer ögeler de önemlidir. Görselleri de kendiniz hazırlarsanız müthiş özgün yazılar ortaya çıkarırsınız ve Google sizi farkedecektir.

AhmetGuler AhmetGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 129 / 55
  • Ticaret 24, (%100)

hasimsavsak adlı üyeden alıntı

Daha yeni pc başına geçme imkanım olduğu için saçma sapan suçlamalarının cevabını detaylı bir şekilde vereceğim.

1- Fobito sitesinin menüsünü kopyaladığımı belirtmişsin.
- Bu forumda ve diğer forumda bulunan her site sahibi kodlama bilmek zorunda değil. Kimisi makale yazar, kimisi grafik tasarlar, bazıları da site tasarımı yapar. Biz sitemiz için bir çok sitede beğendiğimiz özellikleri bir doküman haline getirdik ve tasarımcıya sunduk. Yüksek bir meblağ karışılığında sitenin tasarımı baştan sona ayarlandı. Bu süreçte benim, tasarımın bire bir kopyalandığından haberim olmadı, bunu ben bilemem.

2- Yazılı sorularınının kopyalandığını belirtmişsin.
Yazılı sorularını başka sitelerden kopyalamama gerek yok çünkü zaten öğretmenler kendi yazılılarını eba.gov.tr sitesinde paylaşıyorlar. Okul döneminde girdiğimiz sınavları siteye yüklüyorlar ve kullanıma açık hale getiriyorlar. Bunları sitemde yayımlamak için herhangi bir kaynak belirtmeme gerek yok zaten halka açık şekilde paylaşılıyor.

3- Puan hesaplama sistemlerinin kopyalandığını belirtmişsin.
Seni yönlendiren sahibinin de yaptığı gibi ve önceden de belirttiğim gibi benim kodlama bilgim yok ve bu işleri ücret karşılığı yaptırıyorum. Söz konusu puan hesaplamayı da yine ücretini vererek yazılımcı diye geçinen birine yaptırdım ve para verdiğim için mecburen kullanmak zorunda kaldım.

Bunun dışında düşüncesiz adam! Ben bu kadar kopyalama meraklısı olsam bu konuyu neden buraya açayım? Gider direk yazılarımı kopyalarım işime, gücüme bakarım. Bu konuyu açmamın sebebi zaten bunun zararlı olup olmayacağını sorgulamaktır.

Mademki benim içeriklerim kopya o halde neden her ay 1m tekil hit alıyorum. Koskoca google gerizekalı bir tek sen zekisin? Eğer senin dediğin gibi içerik kopyalarsam daha zerre kadar yol kat etmeden google beni al aşağı etmez mi?

Başarımı çekemiyorsun anlıyorum. Çirkef bir şekilde resimleri başka yerlerden kopyalıyorsun diyorsun. Ben o kadar akşam Photoshop da banner yapmayı senin babanın hayrına mı öğrendim?

Birinin dolduruşuna gelip, buraya salak saçma şeyler yazmadan önce biraz araştır. Aksi halde böyle mal durumuna düşersin!

Ben diyeceğimi dedim bundan sonra bu konuya veya size herhangi bir dönüş yapmayacağım. Ben artık sizin serzenişlerinizi ve benim serzenişlerimin tarafsız bir gözle yorumlanmaları için tamamen forum kullanıcılarına bırakıyorum.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al