wmaraci reklam

İthal hayvanların sağlık denetiminde veteriner zorunluluğu bitti

16 Mesajlar 1.750 Okunma
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Türk Tabipleri Birliği (TTB), 28 Nisan 2018 tarihli bir düzenlemeyle ithal edilen hayvanların sağlık denetimlerinde veteriner hekim zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

Kurban Bayramı'yla beraber Ankara, Kocaeli, İstanbul, Kayseri gibi pek çok kentte şarbon karantinaları uygulanmıştı. Eski gıda, tarım ve hayvancılık bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise ‘et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler' tarafından olayın büyütüldüğünü savunmuştu.
Hürriyet'te yer alan habere göre TTB'de düzenlenen basın toplantısında sağlık meslek örgütlerince hazırlanan ortak metin paylaşıldı.

28 Nisan 2018 tarihli bir düzenlemeyle ithal edilen hayvanların sağlık denetimlerinde veteriner hekim zorunluluğunun kaldırıldığını ve ziraat mühendisi, orman mühendisi, kimya mühendislerine de yetki verildiğini belirten meslek örgütleri şu ifadeleri kullandı:

"Böylelikle hastalığı tanıyan meslek grupları veteriner hekimler ve zooteknistler denetimden uzaklaştırılmıştır. Bu değişiklik öncesinde yapılan ‘ithal edilecek hayvanların, ihracatçı ülkede bakanlık çalışanı veteriner hekimlerin kontrolünden geçmeleri, sınır bölgelerinde veteriner kontrolünde kurulan karantina bölgelerinde tutularak olası bir hastalığın ortaya çıkması ve hayvana mikrop bulaşmış ise hastalığın ortaya çıkması için gereken 21 günlük kuluçka süresinin tamamlanması ve ülkeye girmeden önce de laboratuvar tetkiklerinin tekrarlanması işlemlerinin' artık yapılmayacağı anlaşılmaktadır."

KAYNAK:
https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201809151035211767-ithal-hayvan-saglik-denetimi-veteriner/?__twitter_impression=true

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ne güzel.

cagdaskorkmaz.com.tr

zizanet zizanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlikçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel haber
Bu sayede Türkiye nüfusu epey azalabilir
Bağışıklık kazanırsak, o zaman sıkıntı

ziza.net | tennar.com | Türk Mantar mantarsatis.com | Gübre gubreler.com | Ziraat zirai.org

Rakel Rakel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 8 / 11
  • Ticaret 3, (%67)
Türk nüfusu tamamen bitirmek ülkeyi Araplaştırma arzuları başladı. Erdoğan şu an dan itibaren ağır darbe yiyecek. Arap sevici olması hiç iyi olmadı. Erdoğan yanlış yapıyor. Yakın zamanda millet onu lanetler listesine alacak. Kendine çeki düzen vermesi lazım.

wmaraci
wmaraci

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Mümkün olduğunca et ve süt ürünleri tüketmeyin, dışarıda döner kebap vs yemeyin, illa yiyeceğim diyorsanız bildiğiniz yerden yiyin, bu hastalık ciddi bir hastalık ve öyle eti çok iyi pişirdiğinde bile kalma riski var bakteri 180 santigrat derecede bile 30 dakika dayanabiliyor ve sporlar yardımıyla sürekli hayatta kalabiliyor bir nevi kendini çoğaltıyor döllüyor diyebiliriz. Aslında bu bir biyolojik silah ortada dönen büyük bir oyun var.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Rakel adlı üyeden alıntı

Türk nüfusu tamamen bitirmek ülkeyi Araplaştırma arzuları başladı. Erdoğan şu an dan itibaren ağır darbe yiyecek. Arap sevici olması hiç iyi olmadı. Erdoğan yanlış yapıyor. Yakın zamanda millet onu lanetler listesine alacak. Kendine çeki düzen vermesi lazım.

Ne kadar dar bakıyorsunuz olaya, bunun araplıkla arap sevicilikle ne alakası var.
Ben ırkçı biri değilim, arabı da seviyorum, amerikanı da, fransızı da iyi insan olmak şartıyla. Şimdi ben arapları seviyorum, ırkı arap diye köpek muamelesi yapmıyorum diye, yediğim etten zehirlenip öldüğümde ülkeden "araplaştırma" tabiriyle kullandığınız bir insan gitmiş olmayacak mı?

Yada ülkede yaşayan araplar köpek eti falan mı yiyor, onlara özel et mi üretiliyor ülkede? Ölecekse Türkiye'de yaşayan çinli de ölür, yunan da ölür, bende ölürüm. Bu Türk nüfusunu değil, ülke nüfusunu azaltır. Ülkedeki insanlar ölünce yerine arap mı koyuyorlar, futbol takımı mı bu, oyuncu değişimi mi yapılıyor? Herşeyi araba türke şuna buna bağlamayı bırakın artık.

Yapılan hareketin yanlış olduğunu biliyoruz ama otu ... da ırka bağlamayın, aslında sizin derdinizin arap olmadığını da anlayabiliyorum, araptan ne kast ettiğinizi de anlıyorum ama ne gerek var tartışmaya.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Peki bundaki amaç nedir ? Yani bu zorunluluğu kaldıran görevliler neyi amaçlıyor?

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Peki bundaki amaç nedir ? Yani bu zorunluluğu kaldıran görevliler neyi amaçlıyor?

Şahsi fikrim insanları et ve süt ürünlerinden tiksindirerek bu alandaki cari açığı azaltmaya çalısıyorlar. Keza başarılı da oluyorlar. Korka korka et yiyip süt içmiyor muyuz? Ya da hiç yiyip içmiyoruz.

Hepsi bu. Başka açıklaması olamaz. Ama bu karar vatana ihanettir bu da böyle biline. Ölen canların ardından başlarını gece nasıl yastığa koyuyorlar anlayamıyorum.
SuatGulten Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Şahsi fikrim insanları et ve süt ürünlerinden tiksindirerek bu alandaki cari açığı azaltmaya çalısıyorlar. Keza başarılı da oluyorlar. Korka korka et yiyip süt içmiyor muyuz? Ya da hiç yiyip içmiyoruz.

Hepsi bu. Başka açıklaması olamaz. Ama bu karar vatana ihanettir bu da böyle biline. Ölen canların ardından başlarını gece nasıl yastığa koyuyorlar anlayamıyorum.

kesinlikle katılıyorum hocam size...

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Yurt dışına gidip hayvan seçerken veteriner zorunluluğu kalktı. Yurda getirildiğinde 21 günlük karantina ve veteriner kontrolü kapı gibi duruyor. İthalatçı veterineri 5 yıldızlı otellerde ağırlamak zorunda mı ?

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al