wmaraci reklam
lidertakipci

Oğluna Okul Kıyafeti Alamayan 2 Çocuk Babası, İntihar Etti

11 Mesajlar 1.708 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir süredir işsiz olan 2 çocuk babası, girdiği bunalım sonucu kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. Bunalıma giren babanın, oğluna okul kıyafeti alamadığı için yaşamına son verdiği iddia edildi.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, İsmail D. (45) girdiği bunalım sonucu, kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. 2 çocuk babasının, liseye giden oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar ettiği iddia edildi.

OĞLUNA OKUL KIYAFETİ ALAMAYAN BABA, İNTİHAR ETTİ

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, bir süredir işsiz olduğu belirtilen İsmail D. (45) girdiği bunalım sonucu, kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. D'nin çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için yaşamına son verdiği iddia edildi.

Olay, dün sabah saatlerinde, Körfez ilçesi Yukarı Hereke Mahallesi'nde meydana geldi.

BANYOYA GİREN YAKINLARI, BABANIN CESEDİ İLE KARŞILAŞTI

Baba İsmail Devrim, bu konuşmadan bir gün sonrası, geçtiğimiz Perşembe sabahı 06.00 sularında evin banyosunda kendini iple asmış halde bulundu. Eşini banyoda asılı gören Hafize Devrim büyük şok yaşadı. Hafize Devrim hemen çocuklarına ve komşularına haber verdi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri İsmail Devrim'in hayatını kaybettiğini tespit etti. Eve gelen jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. Jandarma ekiplerinin incelemesinde babanın cebinden 20 TL para çıktığı öğrenildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından İsmail D.'nin cenazesi, morga kaldırıldı. Bir süredir işsiz olduğu iddia edilen İsmail D.'nin cenazesi bugün Balıkesir'de toprağa verildi.

'ÇOCUĞUNA KIYAFET ALAMADIĞI İÇİN CANINA KIYDI' İDDİASI

Yerel basında yer alan iddiaya göre, 45 yaşındaki İsmail D. adlı vatandaş aşağı Hereke'deki bir liseye giden oğlunu, okul kıyafeti için okulda derse alınmak istenmediğini öğrendi.

Oğlunun anlattıklarıyla akşam evde bunalıma giren iki çocuk babası İsmail Devrim sabaha karşı 06:00 sıralarında evinin banyosuna girdi ve kendini iple astı.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

OnurhanKonak OnurhanKonak Sosyal Medya Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 66 / 37
  • Ticaret 4, (%75)
Allah rahmet eylesin ama intihar hiçbir zaman çözüm yolu değildir. "Ey iman edenler, mallarınızı aranızda karşılıklı rıza ile gerçekleştirdiğiniz ticaret yolu hariç, batıl yollarla yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir" (en-Nisa', 4/29).

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Bugün bir pantalon alamamış. Artık bir ömür boyu da baba alamayacak. :(
btnaslan GraphicDesigner ATA1923

kişi bu mesajı beğendi.

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
İnsan bazen adaletini... demek istiyor ama desede ne fayda ? Böyle haberler görünce üzülüyorum. İntihar etmese iyiydi ama o psikolojiyi yaşayan bilir ancak saten normal bir insan bilerek kendisini öldürmez. Şimdi herşey daha kötü olacak ama Allah rahmet eylesin.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Üzüldüm açıkçası fakat dünya üzerinde legal yollarla para kazanmak aşırı zor.Babanın yerine kendimi koydumda gerçekten çok zor bir durum :(

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1918
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Yorumlar boş. Adamın psikolojisini yaşamadan bilemezsin. Belki gerçekten onun için en doğrusu buydu. Bizim için doğru olmasa da..

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
o derse almayan kişi babadan daha aşağıdır benim gözümde, okul çoçukları bozdugu gibi aileye de büyük yük oluyor.
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

MultiAnaliz.com

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Yeninesil44 adlı üyeden alıntı

o derse almayan kişi babadan daha aşağıdır benim gözümde, okul çoçukları bozdugu gibi aileye de büyük yük oluyor.

Ne yazık ki her yerde var hocam. Küçükken temizlik parasını vermediğimiz zaman hem dayak yerdik hem de derse alınmazdık. Günümüzde de yine okul yönetimleri para toplamaya devam ediyor. Mesela yiğenim liseye kayıt oldu bağış adı altında 100 TL kayıt parası + malzeme aldık. (kağıt, dosya vs.) Bunların hepsi kayıt için zorunluymuş. Şimdide bir öğretmeni ders kitabının kötü olduğunu söylemiş ve yeni bir kitap aldırıyormuş herkes alınca ve yiğenim almayınca dışlanacak o yüzden mecbur alıyoruz.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hayatı boyunca hiç yokluk görmemiş daha doğrusu dibi görmemiş insana bu hissi anlatamazsinız. Biz bile yer yer bunalıma girmiyor muyuz? Bu psikolojiyi durumu yaşamayan bilemez. Hele ki bir babaysa kimse bilemez, ama empati kurabilir. Hayatı boyunca afedersiniz eşşek gibi çalışsa dahi bir taşı bir taş üzerine koyamamış ömrü boyunca o işten o işe ezilmiş, akranları avrupada asgari ücrete ortalama bir hayat sürerken kendisi burada yaşam mücadelesi veriyorken hiç bilemez.

Yaşam bu kadar basit olmamalı, bir insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. İşte benim nefretim bu sisteme, benim nefretim bu sistemi inşa edenlere,

Benim nefretim inşaatta çalışırken düşüp ölen ve cebinden 50 kuruş çikan oğretmeni atamayanlara.

Benim öfkem kanser hastasıyken gelip bakana dert yanan bir kardeşimin cebine 2 kuruş para koyanlara

Benim nefretim 2 kuruş paraya taşlama içinde çalışan ve kanser olup ölen, ölmeden önce zaten 3 5 gün sonra beni de unutacaksınız bu sistem böyle gidecek diyen kardeşimi bu hale düşürenlere.

Benim öfkem çocuğuna okul elbiseleri alamadı diye banyoda intihar eden babayı bu duruma getirenlere.

Benim öfkem Rant uğruna Çorlu da onlarca insanın ölümüne sebep olanlara ve bunun üzerini örtenlere. Orada bir çocuğu annesinden koparanlara, bir babayı kızından alanlara, bir anneyi ailesinden koparanlara...

Benim öfkem emekçinin emeğin halinden anlamayanlara, sürekli ezenlere, sürekli hor görenlere, HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ YAŞAYANLARA! NERDEN GELDİĞİNİ UNUTANLARA!

Benim öfkem, içinde yaşadığımız cennet vatanı cehenneme çevirenlere.

Benim öfkem bu kadar zenginliğin içinde fakirliği halka reva görenlere.

Benim öfkem bir şey alacakken avucuna 2 3 kuruşu koyup hesap yapan milyonlarca insanı görmeyerek bir ütopyada yaşayıp har vurup harman savuranlara.

Benim öfkem yoksulluktan gelenlerin, zamanında yer sofrasında yiyecek ekmeği zor bulanların şimdilerde doymak bilmemesine.

Benim öfkem benim nefretim tüm bu olanlara karşı sessiz olanlara, korkanlara, pısırıklara, iğne ucu kendine dokunmayana kadar ses çıkarmayanlara, çıkarcılara, gözleri açık olmasına rağmen göremeyenlere, kalbi kör olmuşlara. İşte hep diyorum ya, ben asla bunlarla aynı gemide olmadım.

Ben halkın gemisindeyim. Bu ölen kardeşimin gemisindeyim. Sıra bana gelene kadar da son ses bunu dile getirmeye devam edeceğim.

Tek kurşunla ölmeyecek bir insan yok. Bunu metafor yapmak için söylüyorum. Hepimiz aynıyız. Hepimiz öleceğiz. Hepimiz insanca yaşamayı hak ediyoruz. Onuruyla evine ekmek getiren her insan bunu hak ediyor. Yalamadığı için, torpilli bakan kaymakam yüksek mevkii tanıdığı olmadıği için, 2 kuruş paraya canından can veren herkes benim kardeşimdir.

Bu insanları unutmayın. Ben her birini hafızama kazıyorum.
ilkayy Muhammed onurkaplan

kişi bu mesajı beğendi.

nhtctn nhtctn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 42 / 19
  • Ticaret 9, (%100)
Backlinkcigeldi Size katiliyorum hocam...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al