jarni adlı üyeden alıntı

Bence ters açidan bakiyorsun
Bu havalimaninin amaci en buyuk olmaktan ziyade turkiyenin konumunun tam gostergesi olmasi.
Tum dunyanin ucus alaninda kopru vazifesi gorecek olmasi.
Almanya da bile bu proje ilk basladiginda ayaga kalkmisti cunku kopru vazifesi goruyorlardi gelirlerinin azalacagi icin bircok siyasi olayda rol oynadilar.
Amaç bu kopru vazifesi gorecek limandan gelir saglamak ve uzak ucuslarda bircok insanin bu ulkeye inisini saglamak .
Sizin dediginiz konular bambaska bir olay.
Belki o kadar degil ama zamaninda bogaz koprusu bile olmasin e gerek var diyenler gibi oluyor.
Ulkeyi yonetenleri sevip sevmeme yaptiklarini tasrif edip etmemek ayri bir olay .
Bize kazanci ne derseniz bu sana bana belki kazandirmayacak cebimize para sokmayacak ama vatanimizin gelisiminde rol oynayacak bir yapi.
Daha insaat halindeyken oduller alan bir yapi.
Neden dunyanin bir cok ulkesinden seyahat eden insanlar o turk bayragini gormesin ki.
Bu bile gurur verir.
Bu gorusleri siyasi olarak degil ulkemiz ve milli gelisimimiz olarak gormeliyiz.

Bu projenin bir guzel yani da yap islet devret modeli olmamasi.
Yani gelirinin direk ilkemize kazandiracak olmasi 3 devlet 3 ozel bankanin kredilerndirmesi ile yapilmasi.
Yani devletin verecegi para yine ulkenin bankasinda kalacak.
Ben yarin obur gun ucacak olsam oraya gittigimde yanimda bir yabancinin woow diyerek bakmasi bile benim ibişlerimi kaldirmama yeter😊
Elestirelim tabii ki yanlislari dogrulari soyleyelim at gozluguyle bakmayalim olaylara ama bu is milli bir gurur.
Dikkat ederseniz hicbir siyasi bu ise ne gerek vardi oooo bosa yatirim demedi onlarda farkinda.

Hiçbir siyasi bir şey demedi mi? :) biraz haber okuyun bence. Aykut Erdoğdu havalimanı diye aratın bakalım.

Bu da Çiğdem Toker'in haberi
https://twitter.com/cigdemtoker/status/1056959224457166850?s=19

Uzun uzun yazardım da anlamayacaksınız. O yüzden bekleyip görelim. 2023te tamamlanacak havalimanını seçim var diye 4 5 sene erken açtılar. Kısmi açılış kutlamasaydı bu sadece bir kısım çalışıyor şu an. Nerden tutsan elde kalır. Neyse neyse ibişleri kaldırmaya devam!