wmaraci reklam
lidertakipci

Aylık 500 TLye Hayatta Kalmak

40 Mesajlar 4.395 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

tombreldero adlı üyeden alıntı

Örneğin 50 lira aylık ulaşım ile nereye ulaşıyorsunuz merak ediyorum. Ayda 20 gün okula git gel yaptığınızda dolmuş, otobüs, metro vs gidişin 1,25 olması gerekiyor ? Tek vesait bu kadar ucuza nerde ulaşım var ? Ya da sizin hiç mi okulda kitap, materyal ihtiyaçlarınız olmuyor ? Nasıl yettiği hakkında sadece sizden tavsiye almak istiyorum yanlış anlamayın

Hocam 1,35 tl otobüs/metro vs. hepsinin ücreti bu. Bursada yaşıyorum bu arada. Önceden İstanbuldaydım orada da 1,25 tl idi. Pazartesi günleri ders yok o yüzden sadece 4 gün gidiyorum yemeğide 4 gün üzerinden hesapladım.

Hocam kenarda birikmişliğim var sadece eğitime harcadığım para kitap vs. her ne olursa onu o parayla alıyorum. O kısmı yazmadım. 500 tl bi öğrenciye zorda olsa ucuz yurt varsa yeter. Ayrıca aylık yatırım parası vs. yazdım da her ay domain almıyorum onunla başka ihtiyaçlarımı da gideriyorum.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

tombreldero adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakma ama 50 lira yemek demissin. Benim okulumda yemek 1.40 ayriyeten kyk da kalıyorum. Kyk da ekstra ücret vermeden ne yediğini merak ediyorum. Minimum yemeğe 150 lira para harcıyorum. Üstüne 150 lira yol bide yurt parası var 250. Ben tek kalemde aşıyorum devletin verdiği parayı. Gece gündüz demeden calistigim halde doğru düzgün yaşamıyorum. Sadece ne yiyip iciyorsun onu merak ediyorum ?

Kykda kaldığımı kim söyledi hocam? Konuyu bir daha okudum ama göremedim.
Vakıf yurdunda kalıyorum asıl fiyatı 550tl ama devlet yardımı var 200 TLye geliyor ve yurtta 3 öğün yemek dahil. Sizin okul çok iyiymiş bizde yemek 2,5 tl :)

tombreldero tombreldero Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci, Metin yazarı, Editör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam kusura bakmayın ben kyk diye düşündüm. Evet okul çok iyi Gazi Üniversitesinde okuyorum belki de en ucuz yemekhane Türkiyede. Hani sağlıksız falanda değil zaten. Ankarada yaşıyorum kyk yurdunda yemeğe artı ücret var yol deseniz EGO tek biniş 1,75 dolmuş 2,5 üstüne mühendislik öğrencisiyim her kitabım ateş pahası :) Sigara ve alkol kullanıyorum ama onlar hariç hesaplarımla 1200 lira net para harcıyorum oda arkadaşımla. O yüzden 500 lira ile nasıl geçinilir kafa karıştırdı.

Sukru Sukru Grafik Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 56 / 90
  • Ticaret 41, (%100)
Hiç hesap yapmadım, gelişine vurarak yaşıyorum. Memur çocuğuyum, tek maaş aile klasik. Benden ufak üniversiteye hazırlanan ufaklık vardı (Dershane fiyatları olmuş 4 katı bizim zamanımıza göre.) Ailemden okul hayatım boyunca 2 yıl sadece 300 TL aylık kira için para aldım. Onun dışında kendi kazandığım parayla geçindim. Şimdi kardeşimin servis parasını ödüyorum, ara sıra harçlık gönderiyorum Allah'a şükür. Ek olarak bir bölüm daha okuyorum, ikinci öğretim.

Şuanda 5.000+ TL olduğu da oluyor 500 TL de. Ama tasarruf karakterim 0 yemeksepeti puanım 30K+ öyle diyeyim, evde yemek yapma kültürüm sıfır, para olduğu sürece yapmıyorum. Tek tasarrufum paket sigara yerine tütün içiyorum(6 yıldır bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirdim ne kadar param olursa olsun). Birayı da evde kendim yapıyorum, alkole dışarıda para vermiyorum. (1 bira olmuş 20 TL, sık içmesem de değmeyecek bir para.)

Kredi kartı borçlarım şuan 3.000 TL civarında, kartları iptal ettirdim borçlarını ödüyorum. Onlar da bitince iyice rahatlayacağım. Allah herkese daha fazlasını versin diyeyim.

wmaraci
wmaraci

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de öğrenciyim . Devletten 470 alıyorum . Babamın ölüm aylığından 432 alıyorum . Kendi memleketimin derneğinden 300 alıyorum . O da 1200 ediyor .
25 fatura
28 netflix
17 hosting
50 reklam
60 yol
400 biriktiriyorum
Ablamda kalıyorum .
Aylık bir kıyafet ya kendime ya anneme alıyorum
Geri kalan para da harçlık
Allah’a çok şükür birçok öğrenci arkadaşa göre iyi yaşıyorum . Ben ilkokul ve lisede çok zorluk çektim . Babamın sadece 350 lira muhtarlık maaşı vardı . Ondan 200 bilmem kaç bağkur mu ne kesiyordu . Adamın cep telefonu , ev faturası derken elde para kalmıyordu . Tanıdıklardan borç almak zorunda kalıyordu . 1 lirayı bulamadığımız günleri hala unutmadım . 50 kuruş harçlık veremezdi babam . Kantinden bir şey almak lükstü . Defterlerimizin yüzü reklam afişleriyle yüzlenirdi . Allah kimseye zorluk göstermesin inşallah .
melankolia webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Marstyson helal olsun size :)

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Teşekkür ederim

Umution Umution pâyidar Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılımcı/Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 58 / 69
  • Ticaret 13, (%100)
Allah kimseyi yoklukla sınamasın, zor iş. Sabrın solu selamettir.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Bir an önce öğrencilikten emekli olmaya veya bırakmaya bakın böyle hayat çekilmez.

siberpatron siberpatron SEO Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 468
  • Beğeniler 192 / 191
  • Ticaret 26, (%100)
Gerçekten zor zanaat geçinmek , bende masraf kısmaya çalışıyorum ama durmuyor para.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al