wmaraci reklam
lidertakipci

Haber sitesi açmak istiyorum Nasıl Olur

16 Mesajlar 1.422 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

fRee adlı üyeden alıntı

Basın kartı için prosüdürleri öğrenelim açarız artık bir şirket ya sonuçta işsizim kendi işimi yapmak istiyorum İnternet Hizmetleri adı altında açarsak belki o belgeler yeterli olur o da kenarda olmuş olur diye düşünüyorum.

Dediğim gibi haber sitesi açayımda evimi oradan geçindireyim düşüncesi içerisinde değilim. Site yapmak basitleşti ve piyasa o kadar düştü ki 500-600 tl ye site yapıyolar eskisi kadar güzel kazançlar elde edemiyoruz amacım en azından site yaparken hem kazancı yükseltmek hemde müşterilere ek avantajlar sunmak yani site yanında rehber kaydı haberiniz vs vs ekleyerek kazancı azda olsa arttırmak.

Aslında Ajans denince akla Haber gelmesi gerek ama maalesef Ajans ın anlamı değişti sanırım Ajans diyoruz Oyuncu Ajansı mı diyorlar Haber olarak Ajans ismi geçmesi benim fikrim daha kulağa hoş geliyor o anlamda Ajans ismi hoşuma gidiyor dedim :)

şimdiden hayırlı olsun

wmaraci
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

basın kartı için resmi olup maliye kaydı vs de gerekecek, devamı karışık kolay değil.
benim de tek katkım şu olsun, tek başına iseniz haber sitesi işinden gelir beklemeyin, girmeyin demiyorum girin ama gelir olmaz, görüşüm bu...
ayrıca ben ajans demişsiniz o işi sevmiyorum, en nihayetinde o kopya haber, yasak değil % 100 resmi ama google için kopya haber :)

basın kartı almak için sigortalı olarak gazete-dergi gibi yerlerde çalışmak gerekiyor. eğer kendi işiniz ise buda yetmiyor iletişim fak. mezunu çalıştırmanız gerekiyor. bkz. bs 212.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)

Dikkat! 5 Yıl Süreyle 5953 Sayılı Kanuna Göre Çalışma seçeneğini işaretlediğinizde 5 yıl süre ile 5953 sayılı kanuna (Basın Kartı Yönetmeliği'nin 17/7 (b) ve 17/7 (c) maddeleri kapsamında) göre çalıştığınızı 5 yılı karşılayacak şekilde işe giriş bildirgeleriniz, sözleşmeleriniz, mesleki çalışmalarınız (5 yılı karşılayacak şekilde her aya 1 adet olmak üzere) ve sigortalı olduğunuz süreleri ibraz yoluyla kanıtlamanız gerekmektedir.

Basın kartı için iletisim.gov.tr yi incelediğimde ilk başvuru da bu uyarıyı veriyor en az 5 yıl çalışılması gerekiyormuş Basın kartı iptal onu çıkarttık aklımızdan.

WebDost adlı üyeden alıntı

basın kartı almak için sigortalı olarak gazete-dergi gibi yerlerde çalışmak gerekiyor. eğer kendi işiniz ise buda yetmiyor iletişim fak. mezunu çalıştırmanız gerekiyor. bkz. bs 212.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
iletişim mezunları 6 ayda alıyor. fakat iş kurarsanız iletişim mezunu çalıştırısanız filan o süre kısalabilir 5 sene beklemeye gerek kalmaz.

wmaraci
wmaraci

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Haber sitesi çöplüğüne dönmüş bir ortamda gerçekten işin zor ama zoru seviyorum diyorsan o ayrı. Yerelde pastadan pay almak globalden daha kolaydır. Yerel haberler için basın kartı gerekli mi bilmiyorum.

Ayrıca tek bir sitede işini daha verimli götürürsün kanaatindeyim. Birden fazla site hele ki haber ise kategori oldukça yorar. Sürekli güncel olmak işin püf noktası diyebilirim. Saçma bir isimle saçma şeyler paylaşan bir site açsan daha kolay yürür. Zaten hali hazırda bir siten var yerel olarak neden üstüne düşmüyorsun? Onda yayınla haberi gerek yok ikinci bir siteye.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Evet onuda düşündüm hem haber sitesi hem firma rehberi olabilir ama sanırım biraz revize gerekiyor Haber slideri vs vs gerekiyor sanırım onlarıda eklersek dediğin harika olabilir.

Birden fazla site dediğin gibi daha çok yorma ihtimali yüksek ama ne bilim aklıma yorucu tarafı değilde avantajı cazip geldi yorucu tarafını hiç düşünemedim.

Aslında hızlı bir şekilde rehber sitesine haberi de ön plana nasıl çıkartabilir onun eklentilerini düzenlemesini düşüneyim. Teşekkür ederim önerin için..

Mecanique adlı üyeden alıntı

Haber sitesi çöplüğüne dönmüş bir ortamda gerçekten işin zor ama zoru seviyorum diyorsan o ayrı. Yerelde pastadan pay almak globalden daha kolaydır. Yerel haberler için basın kartı gerekli mi bilmiyorum.

Ayrıca tek bir sitede işini daha verimli götürürsün kanaatindeyim. Birden fazla site hele ki haber ise kategori oldukça yorar. Sürekli güncel olmak işin püf noktası diyebilirim. Saçma bir isimle saçma şeyler paylaşan bir site açsan daha kolay yürür. Zaten hali hazırda bir siten var yerel olarak neden üstüne düşmüyorsun? Onda yayınla haberi gerek yok ikinci bir siteye.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al