wmaraci reklam

Bilgisayarınızı Her Anlamda Hızdan Uçurun !

16 Mesajlar 2.667 Okunma
smmexpress

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

myenes adlı üyeden alıntı

Windows yapısı gereği bir süre sonra yavaşlama yapar yani yeniden format atmanız lazım o yavaşlamadan tamamen kurtulmak için tabi formattan sonra da belirli bir süre sonra yine yavaşlamaya devam edecektir bu cclenar gibi programlar gözle görülür bir hız katmaz. Bende sırf bu yüzden linux'a geçtim kafam rahat :)

Windows resmen hamallıktan başka bir şey değil. Sistemi sürekli temiz tutmaya çalışmak gerekiyor. Program kurdukça sistemin yavaşlamaya başlamasındaki mantığı da hala anlamış değilim. GNU/Linux dağıtımlarında dilediğin kadar program kur. Sistem yavaşlamaz.

Ben arkadaşın yazısını okuyunca aklıma ilk gelen şey "Sanırım daha yaşı küçük. O yüzden böyle %100'leri bol keseden dağıtmış" diye düşündüm.

Malum 15 yıllık bilgisayar kullanıcısı olunca insanın denemediği program sayısı da oldukça az oluyor. Cfosspeed programını da denemiştim. O da %100'lük bir hızlanma sağlamıyor.

Yazıyı yazan arkadaş belli ki insanlara yararı olsun diye bu yazıyı yazmış. Fakat yazı yazmadan önce biraz araştırma yapmak gerekiyor. Sonuçta insanlara bir şeyleri öğretecekseniz önce kendinizin doğrusunu öğrenmeniz gerekiyor.

Kopyala yapıştır yapmadığını farzederek şunları söyleyebilirim ki yazıyı yazarken zaman harcamış. Buna saygım sonsuz.

Umarım zamanla bundan daha iyi yazılar yazarsın.

wmaraci
reklam

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Windows resmen hamallıktan başka bir şey değil. Sistemi sürekli temiz tutmaya çalışmak gerekiyor. Program kurdukça sistemin yavaşlamaya başlamasındaki mantığı da hala anlamış değilim. GNU/Linux dağıtımlarında dilediğin kadar program kur. Sistem yavaşlamaz.

Ben arkadaşın yazısını okuyunca aklıma ilk gelen şey "Sanırım daha yaşı küçük. O yüzden böyle %100'leri bol keseden dağıtmış" diye düşündüm.

Malum 15 yıllık bilgisayar kullanıcısı olunca insanın denemediği program sayısı da oldukça az oluyor. Cfosspeed programını da denemiştim. O da %100'lük bir hızlanma sağlamıyor.

Yazıyı yazan arkadaş belli ki insanlara yararı olsun diye bu yazıyı yazmış. Fakat yazı yazmadan önce biraz araştırma yapmak gerekiyor. Sonuçta insanlara bir şeyleri öğretecekseniz önce kendinizin doğrusunu öğrenmeniz gerekiyor.

Kopyala yapıştır yapmadığını farzederek şunları söyleyebilirim ki yazıyı yazarken zaman harcamış. Buna saygım sonsuz.

Umarım zamanla bundan daha iyi yazılar yazarsın.

Peki o Cfosspeed programı ne kadar yarar sağlıyor hocam? Kayda değer bir etki veriyorsa bende kullanırım.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
CCleaner Windows'taki gereksiz dosyaların temizliğini yapar sadece. Hızlandırır demek doğru olmaz :)

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

Peki o Cfosspeed programı ne kadar yarar sağlıyor hocam? Kayda değer bir etki veriyorsa bende kullanırım.

Ben kullanmıyorum. İnternet için fazladan program kurup RAM'den yemenin anlamı yok. Bence en iyisi kendin kurup test et. Böylelikle kimsenin tavsiyesine ihtiyacın kalmaz.

wmaraci
wmaraci

wPunch wPunch Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 52 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
nette birsürü bilgi var hızlandırıyor falan filan diyorlar ama %90 ı fos

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Windows kullanıyorsanız bu yavaşlamaların önüne geçemezsiniz mutlaka yavaşlayacak çünkü açın görev yöneticisini i7 işlemcili ve 8 gb rami olan kuzenimin pc sinde windows tam tamına yüzde 15 cpu + 1,5 gb de ram yiyor tabi yanında bazı etkenler olabilir ancak en az 1gb ram ve yüzde 10 cpu yediği kesin windows'un aynı bilgisayara ubuntu kurduk ram kullanımı 500 mb cpu yüzde 1 ile 3 arasında gidiyor yani kısacası windows'u hızlandırmak hayaldi hayallerde kalacak :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al