wmaraci reklam
lidertakipci

tescilli marka alan adı hakkında

19 Mesajlar 2.281 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

olcaytd adlı üyeden alıntı

uğraşıp dava açarlarsa okunuş ve andırmadan dolayı alabilirler. Pozitif firması benim pozitix markam için dava açtı ama kaybettiler umarım sıkıntı yaşamazsınız

okunuşu tam olarak pöjo okunuştan yırtıyor ama andırma olayını bilmiyorum. genel olarak herkes yazarken pejo yazıyor

wmaraci
reklam

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
andırmasıyla yada aynı olmasıyla alakalı değil

Uluslararası bilinirliği, sizden önce tescil yapılmış bir marka ile ilgili içerik yayınlamak marka ihlal unsurudur

alanadınız aynı içeriğiniz farklı olsa sorun olmaz örneğin kanal d televizyonu, kanald.com u bu yüzden alamadı

wordpress-html-css-web işleri yapılır

vevu vevu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

TPE ile ilgili maddelerle birlikte konuyu içeren Ticaret Hukuku içerisinde alakalı maddeleri de inceleyerek ona göre davranmanız sizin için daha iyi olur. Bu konu ile alakalı ticaret hukuku ve marka alanında tecrübeli bir hukukçu ile görüşmeniz size ileride bahsi geçen markanın dava açması durumunda ve öncesinde neler yapabileceğiniz hakkında bilgi verebilir.

DRAVR DRAVR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 28 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
İçerikle alakalı birşey demiyorum şikayet edebilirler fakat domainde herhangi bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

rws adlı üyeden alıntı

andırmasıyla yada aynı olmasıyla alakalı değil

Uluslararası bilinirliği, sizden önce tescil yapılmış bir marka ile ilgili içerik yayınlamak marka ihlal unsurudur

alanadınız aynı içeriğiniz farklı olsa sorun olmaz örneğin kanal d televizyonu, kanald.com u bu yüzden alamadı

biri ilan sitesi biri forum ticari amaçlarıda yok. bir çok sitede ilanları var forumda onların tamamen reklamını yapıyor aslında ama bende zarar görebileceği bir yer göremiyorum aslında

vevu adlı üyeden alıntı

Merhaba,

TPE ile ilgili maddelerle birlikte konuyu içeren Ticaret Hukuku içerisinde alakalı maddeleri de inceleyerek ona göre davranmanız sizin için daha iyi olur. Bu konu ile alakalı ticaret hukuku ve marka alanında tecrübeli bir hukukçu ile görüşmeniz size ileride bahsi geçen markanın dava açması durumunda ve öncesinde neler yapabileceğiniz hakkında bilgi verebilir.

adını kullanıp ticaretini yapana bile önce uyarı gönderip sitenin adresini kullanmamasını söylüyorlar

DRAVR adlı üyeden alıntı

İçerikle alakalı birşey demiyorum şikayet edebilirler fakat domainde herhangi bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

.com.tr olan tescillenmiş domainde bende birşey olacağını sanmıyorum

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
İlginç ford fan sitelerini destekliyor hatta piknik yaptıklarını çekiliş düzenlediklerini bilirim bunlar kapattırmaya çalışıyor ne alıp veremedikleri var hayret.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

İlginç ford fan sitelerini destekliyor hatta piknik yaptıklarını çekiliş düzenlediklerini bilirim bunlar kapattırmaya çalışıyor ne alıp veremedikleri var hayret.

bana direk gelen bir tebliğ yok ama şuan ticari olarak kullanılan direk domainde marka adı geçen ülkemizde ki en büyük yedek parça sitesinin adresini değiştirttiler, Hukuk bürosunun dediğine göre domainin içinde geçenlerin hepsi kapatılıcakmış diye duydum

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

GökhanGORAL adlı üyeden alıntı

bilgilendirmen için teşekkürler bana gelmiş bir tebliğ yok şuan ama internetten yedek parça satışı yapanlara uyarılar gitmeye başlamış ben en kötü pejo.com.tr altına bir subdomainle taşırım diye düşünüyordum markada tescillendi ama yinede tereddütlerim devam ediyor 11 yıllık bir site ve azda olsa sürekli bir reklam getirisi var kaybetmek istemem şahsen

"Pejo" dan hiçbir şey tutturamazlar. Eğer o şekilde olsa bile, bu ülkede "Hülya Avşar" markasını yazılı olarak ticari amaç için kullanmak yasak ama ifade etmek değil. Eğer ki Hülya Avşar bundan hak talep etmeyi düşünmüş ve girişimde bulunacak olsa "Ulya, Ülya" gibi ifade ve telaffuz edenlerden de kullanım hakkı talep etmelidir. :)

Halka mal olmuş marka ve isimler ticari de olsa kullanım yasakları yoktur. Ama siz kalkıp web içeriklerinizde ben "Peugeot un Bilmem kim Bayisi, distribütörü, yedek parça satış yetkilisi, teknik servis hizmet yetkiliyim, benim dediklerim dedik gibi bir yaklaşım srgilerseniz, markanın prestijini zedelemekten zaten davalık olursunuzç

SubDomain fikri akıllıca gibi geliyor. Bana kalırsa ilk mesajda dediğim gibi, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Siz bir açıdan reklamlarını yapmış oluyorsunuz ve çok büyük ölçekli ete dişe dokunur bir ticari gelir ve kaygınız da yok.
Peugeot böyle bir marka kaygısı ve içerisine düştüyse eğer, ciddi sorunları var demektir.

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

"Pejo" dan hiçbir şey tutturamazlar. Eğer o şekilde olsa bile, bu ülkede "Hülya Avşar" markasını yazılı olarak ticari amaç için kullanmak yasak ama ifade etmek değil. Eğer ki Hülya Avşar bundan hak talep etmeyi düşünmüş ve girişimde bulunacak olsa "Ulya, Ülya" gibi ifade ve telaffuz edenlerden de kullanım hakkı talep etmelidir. :)

Halka mal olmuş marka ve isimler ticari de olsa kullanım yasakları yoktur. Ama siz kalkıp web içeriklerinizde ben "Peugeot un Bilmem kim Bayisi, distribütörü, yedek parça satış yetkilisi, teknik servis hizmet yetkiliyim, benim dediklerim dedik gibi bir yaklaşım srgilerseniz, markanın prestijini zedelemekten zaten davalık olursunuzç

SubDomain fikri akıllıca gibi geliyor. Bana kalırsa ilk mesajda dediğim gibi, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Siz bir açıdan reklamlarını yapmış oluyorsunuz ve çok büyük ölçekli ete dişe dokunur bir ticari gelir ve kaygınız da yok.
Peugeot böyle bir marka kaygısı ve içerisine düştüyse eğer, ciddi sorunları var demektir.

aslında doğru söylüyorsun zaten hiçbir ticari beklentimde yok bilgi arşivi olarak şuan Türkiye' nin en büyük içeriğine sahip her hangi bir talep gelirse kapatılması içinde senin de dediğin gibi subdomain olayını uygulamaya alacağım. 2009 yılında tuning show fuarına katıldığımda bile hiçbir destek vermediler normalde böyle işlerle uğraşıp para harcamazlar ama gelirleri arttı heralde :)
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al