GökhanGORAL adlı üyeden alıntı

bilgilendirmen için teşekkürler bana gelmiş bir tebliğ yok şuan ama internetten yedek parça satışı yapanlara uyarılar gitmeye başlamış ben en kötü pejo.com.tr altına bir subdomainle taşırım diye düşünüyordum markada tescillendi ama yinede tereddütlerim devam ediyor 11 yıllık bir site ve azda olsa sürekli bir reklam getirisi var kaybetmek istemem şahsen

"Pejo" dan hiçbir şey tutturamazlar. Eğer o şekilde olsa bile, bu ülkede "Hülya Avşar" markasını yazılı olarak ticari amaç için kullanmak yasak ama ifade etmek değil. Eğer ki Hülya Avşar bundan hak talep etmeyi düşünmüş ve girişimde bulunacak olsa "Ulya, Ülya" gibi ifade ve telaffuz edenlerden de kullanım hakkı talep etmelidir. :)

Halka mal olmuş marka ve isimler ticari de olsa kullanım yasakları yoktur. Ama siz kalkıp web içeriklerinizde ben "Peugeot un Bilmem kim Bayisi, distribütörü, yedek parça satış yetkilisi, teknik servis hizmet yetkiliyim, benim dediklerim dedik gibi bir yaklaşım srgilerseniz, markanın prestijini zedelemekten zaten davalık olursunuzç

SubDomain fikri akıllıca gibi geliyor. Bana kalırsa ilk mesajda dediğim gibi, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Siz bir açıdan reklamlarını yapmış oluyorsunuz ve çok büyük ölçekli ete dişe dokunur bir ticari gelir ve kaygınız da yok.
Peugeot böyle bir marka kaygısı ve içerisine düştüyse eğer, ciddi sorunları var demektir.