wmaraci reklam

Wordpress Google Sıralaması

18 Mesajlar 1.999 Okunma
wmaraci reklam

42patriot42 42patriot42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 58 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba;

Bazı konuları yeni yeni öğrendiğim için site kullanıcılarını çokça rahatsız ediyorum ama başka bir şekilde de maalesef sorunlarımı çözemiyorum.

Ben bu google'ın nasıl sıralama belirlediğini bir türlü anlayamadım. Özgün yazılar yazıyorum. Anahtar kelimeleri dikkatlice mümkün olduğunca uzun seçiyorum ki sitem o uzun kelime öbeklerinde daha yukarıda çıkabilsin. Sitemde zararlı backlink yok. Bir sitede footer linkim var o sitenin de toplam 20 sayfası anca var. Geri kalanlarda wmaracının zaten.

Yazı yazarken yaost seo nun tüm kriterlerini yerine getiriyorum yani tüm şartlar yeşil oluyor. Ancak tüm bunlara rağmen sitem hala çok arka sayfalarda çıkıyor.

Örneğin şu yazı:
https://bitikpil.com/japonya-ekonomisi-egitim-sistemi-tarihi-donemler/

Anahtar kelime olarak japonya eğitim sistemi ve japonya tarihi dönemler kelimelerini kullandım.

Şimdi google'a japonya tarihi dönemler yazdığımda hiç bir sayfada sitem çıkmıyor. Üstelik çıkan sitelerin de hiç başlığında japonya tarihi dönemler kelimesi geçmiyor. Yani ben ne arıyorum ancak karşıma neler çıkıyor.

Google'a japonya tarihi dönemler bitik pil yazsam sitem ancak öyle yukarılarda çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Google search de her hangi bir hata yok, sitemin hızı iyi...
Sercans

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bykupa bykupa Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Yazınızın tamamını okumadım ama gözüme direk çarpan birinci paragrafta yer alan ve tekrar eden japonya kelimesinin sıklığı ve hemen peşine daha birinci paragraf ta " Japonya ekonomisi ve Japonya sanayisi atılım gösterdi?" Burada zaten kelime düşük sanayisi nasíl atılım gösterdi olması gerekir,arada kullanmış olduğunuz ve bağlacı varken tekrar japonya sanayisi olarak yazılmaz.Türkçe dersi gibi oldu ama bunlar önemli.
Ayrıca link yapısındaki anahtar kelimeler uyumlu olmalıdır.Gözüme ilk çarpanlar.

Arestr Arestr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Devoloper
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad N** C**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 403 / 143
  • Ticaret 0, (%0)
Yazı dışında teknik problemlerde var, mesela site responsive değil, yazıların okunabilirliği düşük, tasarım da uyumsuzluklar var örneğin header da linklerin mavi olması. Bu tteknik detayları çözmeden ne kadar iyi yazıda yazsanız site google sıralamasında istediğiniz seviyeye gelmez

FULL STACK WEB DEVELOPER

mertcanfirat mertcanfirat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 128 / 137
  • Ticaret 48, (%100)
Okunabilirlik oranı, sitenin responsive olması, açılış hızı, makalenin seoya uygun şekilde dizilmesi gerek.
İç seo araçlarıyla bir sitenizini taratmanızı öneririm.

wmaraci
wmaraci

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Kesinlikle tasarım baştan sona üzerinde çalışılması gereken ilk etken. Çok fazla dağınık ve karmaşık.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Sayfa kaynağına bakıldığında, gerçekten çok fazla kelime kirliliği mevcut.

Özellikle burada

Sayfanda 1500 kez "Japonya" kullanman senin sayfan ön planda görüntülenecek gibi bir algı oluşmasın. Japonya tek kelime tek anlam tek ülke. sayfalarında, her sayfada kendine özgü keyword uygulaması yaparak, bu sorununu aşabilirsin. gördüğüm kadarıyla meta keywordler eksik. Wordpress bunu kendi etiketleme sisteminden hallediyor diyecek olursan eğer, o da sakıncalı bir durum, çünkü her sayfanın footer ın da aynı etiket kelimeler mevcut. Eğer index botlar benim tüm sayfalarımı tarıyor, ama bir kaç temel sayfam aramalarda çıkıyor diye düşünürsen bu etiket konusunu bir düşün. Etiketleri #hashtag ile sayfa metninin altına eklersen sanırım daha verimli olur.

Elbet bunlar benim naçizane fikrim,bu konuda daha iyi bilgisi olan arkadaşlar daha iyi fikirler verebilirler...
42patriot42

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 58 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

bykupa adlı üyeden alıntı

Yazınızın tamamını okumadım ama gözüme direk çarpan birinci paragrafta yer alan ve tekrar eden japonya kelimesinin sıklığı ve hemen peşine daha birinci paragraf ta " Japonya ekonomisi ve Japonya sanayisi atılım gösterdi?" Burada zaten kelime düşük sanayisi nasíl atılım gösterdi olması gerekir,arada kullanmış olduğunuz ve bağlacı varken tekrar japonya sanayisi olarak yazılmaz.Türkçe dersi gibi oldu ama bunlar önemli.
Ayrıca link yapısındaki anahtar kelimeler uyumlu olmalıdır.Gözüme ilk çarpanlar.

hocam en başlarda türkçe kurallarına dikkat ediyordum ancak ülkedeki gazetelerin sitelerine ve yayınladıkları içeriklere bir bakın. google da yukarılara çıkabilmek için bir tane imla kuralarına uymuyorlar ve aynı kelimeyi sürekli tekrarlıyorlar. Bende orada sırf japonya sanayisi ve japonya ekonomisi kelimesi tekrarlamak için öyle birşey yaptım. Çok doğru mu yanlış mı bilemiyorum tabi.

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 58 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Arestr adlı üyeden alıntı

Yazı dışında teknik problemlerde var, mesela site responsive değil, yazıların okunabilirliği düşük, tasarım da uyumsuzluklar var örneğin header da linklerin mavi olması. Bu tteknik detayları çözmeden ne kadar iyi yazıda yazsanız site google sıralamasında istediğiniz seviyeye gelmez

responsive olayını çözebilirim. ama uyumsuzluk olayını anlayamadım. Header da linklerin mavi olmasının olumsuz yanı nedir? zaten konuyu teknik detayları çözebilmek için açtım. Yani teknik problem olduğunu biliyorum sizden istediğim bunu çözmem için yardımcı olmanız.

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 58 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

mertcanfirat adlı üyeden alıntı

Okunabilirlik oranı, sitenin responsive olması, açılış hızı, makalenin seoya uygun şekilde dizilmesi gerek.
İç seo araçlarıyla bir sitenizini taratmanızı öneririm.

iç seo tarattırmasında tüm kriterler neredeyse uyumlu çkıyor. Responsive olayını anlamadım bir üstteki yorumda arkadaş site responsive değil dedi. Şimdi sitenin responsive olması mı kötü olmaması mı. Ayrıca açılış hızı bana da düşük geliyor ancak google hız testi yaptığımda masaüstü hızı %99 çıkıyor. Makalenin seoya uygun konusunda gelirsek yaost eklentisinde ki tüm kriteler yeşil oluyor oradaki tüm kriterlere uyuyorum.

• Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 58 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Kesinlikle tasarım baştan sona üzerinde çalışılması gereken ilk etken. Çok fazla dağınık ve karmaşık.

hocam daha nasıl sade yapabilirim. Ortada blog yazısı sağda kategori menüsü ve reklamlar. Yani site yavaş derseniz kabulum kötü derseniz kabulum ama dağınık ve karmaşık gelen nedir şurada?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al