wmaraci reklam

Beynimiz ve Evren Arasındaki İlişki

7 Mesajlar 1.212 Okunma
smmexpress

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere Discovery Science de izlediğim Morgan Freeman ile Evrenin Sırları adlı programdan bir bölümü anlatacağım. Bu bölümün konusu Evrenin Manyetik Alanı ve İnsan Beyninin bu manyetik alanla ilişkisi.

Dünyamız bir manyetik alana sahip. Bu manyetik alan bir kutupdan diğer kutba doğru uzanan yarım daireler şeklinde. Peki bu manyetik alanla insan beyninin ne tür bir ilişkisi var?

İnsanların beyninde de manyetik bir alan var. Bu manyetik alan tabii ki dünyanın ki kadar büyük ve etkili değil. Fakat insanların bu manyetik alanı ile dünyanın manyetik alanı arasında bir ilişkisi var. Bir insan size baktığında onun beyninin manyetik alanı sizin beyninizin manyetik alanıyla çakıştığından siz birinin size baktığını anlayabiliyorsunuz. Morgan bunu denedi. Bir kadın gözlerini kapattı ve bir sandalyeye oturdu. Elinde de bir telsiz vardı. Morgan uzaktan bu kadına bakmaya başladı. Bazen bakıyor bazende bakmıyordu. Her 1 dakika da kadın elindeki telsizle kendisine bakıldığını veya bakılmadığını söylüyordu. Peki sonuç ne mi çıktı? Kadın toplamda 20 kere telsize konuştu ve 14′ünü doğru bildi 6′sı ise yanlıştı. Buraya kadar manyetik alan çakışması hakkında kanıtlar sunuldu. Peki ya 6. hissin kaynağı nedir? Sizce insan beyninin manyetik alanı olabilir mi? Bilim insanları bu deney sonucunda 6. hissin kaynağının dünyanın ve insan beyninin manyetik alanının bir etkisi daha doğrusu sonucu olduğuna inanıyorlar.

Düşüncelerin bir beyinden diğer bir beyne iletilebileceğini biliyor musunuz? Evet, bir düşünce bir beyinden diğer bir beyne iletilebilir. Bilim insanları bu teoriyi de araştırıyor.

Algılarımız nereye kadar uzanabilir? Sınırsız mıdır?

Az sonra okuyacağınız yazı gerçekten sizi şaşırtacak ve heyecanlandıracak.

11 Eylülden önce uçak pilotlarının düşünce yoğunluğu grafiklerinde anormal bir artış gerçekleşti. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü bu bilgi, bir takım deneyler sonucunda öğrenildi. Sizce pilotlar bu olayı hissetti mi? O halde algılarımız bir nevi sınırsız mıdır?

Pekala hayvanların nasıl yön bulduğunu biliyor musunuz? Hayvanlar dünyanın manyetik alanı sayesinde yönlerini bulurlar.

Sizin hayatta olduğunuzu kim biliyor? Sizi gören biri değil mi? Peki ya onun hayatta olduğunu kim biliyor? Onu gören bir diğer kişi. Bu döngü bu şekilde uzar gider. Peki sonu neresidir?

Beynimizin gizli derinliklerini araştıran uzmanlar global bilinçlilik olasılıklarını keşve çıkıyor.

Tüm bu sorular bir gün cevaplanacak. Çünkü hepsinin cevabı yine bizim beynimizin içinde.

Yazan: Ben. :))

wmaraci
reklam

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)
Böyle makaleler görünce okuyasım gelmiyor.Oldum olası nefret etmişimdir :)

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Böyle makaleler görünce okuyasım gelmiyor.Oldum olası nefret etmişimdir :)

Hocam, makaledeki bilgileri Türk kanalından almadığım için okuyabilirsiniz. Türk kanalından edinseydim o bilgileri, işin içine bambaşka şeyler karıştırarak gerçekler çarpıtılırdı. Bir gün Türkiyemizde düzelecek inşaAllah. :))

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 26 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Manyetik alanın güneşten gelen zararlı maddeleri ve radyosyonu önlediğini bilirdim.Birde gezegenin yaşayıp veya yaşamadığını öğrenmek amacıyla kullanıldığını bilirdim.Makaleni okudum.Beynin manyetik alanı sınırlıdır.Beyni ne kadar geliştirirsen manyetik alan artar diye düşünüyorum.Şimdi okusamaydım diyorum.Tam yatacağım zamanda izlediğim belgesellerin veya okuduğum makalelerin doğruluğu hakkında eleştiriler yaparım.Beynimim içinde tartışma ortamı oluştururum.Anlaşıldığı kadarıyla bu gece zor uyuyacağım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

homfa adlı üyeden alıntı

Manyetik alanın güneşten gelen zararlı maddeleri ve radyosyonu önlediğini bilirdim.Birde gezegenin yaşayıp veya yaşamadığını öğrenmek amacıyla kullanıldığını bilirdim.Makaleni okudum.Beynin manyetik alanı sınırlıdır.Beyni ne kadar geliştirirsen manyetik alan artar diye düşünüyorum.Şimdi okusamaydım diyorum.Tam yatacağım zamanda izlediğim belgesellerin veya okuduğum makalelerin doğruluğu hakkında eleştiriler yaparım.Beynimim içinde tartışma ortamı oluştururum.Anlaşıldığı kadarıyla bu gece zor uyuyacağım.

Bende gece hemen uyuyamam. Uyku problemim var da biraz. Tavana bakarak geçmişi veya geleceği hayal ederim. :))

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

Hocam, makaledeki bilgileri Türk kanalından almadığım için okuyabilirsiniz. Türk kanalından edinseydim o bilgileri, işin içine bambaşka şeyler karıştırarak gerçekler çarpıtılırdı. Bir gün Türkiyemizde düzelecek inşaAllah. :))

İnşallaha maşallaha kalırsa hayatta düzelmez.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

İnşallaha maşallaha kalırsa hayatta düzelmez.

Bizim yapmamız gereken sektörü geliştirmek. Bunun içinde sürekli çalışmalıyız. Yabancıların bize attığı farkı kapatmalıyız.
Amerikada çıkan bir telefon Türkiyeye çok sonra geliyorsa bu sistemi değiştirmeliyiz. Bunun içinde eğitim sistemini düzenlemek gerekir. Ancak düzenlemek bir yana daha da batırıyoruz. Dediğiniz gibi şu anda işimiz İnşaAllah ve Maşallahta. Çok çalışmak gerek çoook.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al