Pinterest nasıl çalışıyor?

22 Mesajlar 2.467 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de kullanıyorum, ama hiç heşteg yapmadım. Yapmalı mıyım Backlinkcigeldi

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Ben de kullanıyorum, ama hiç heşteg yapmadım. Yapmalı mıyım Backlinkcigeldi

Şöyle düşünün gönderdiğiniz şeyi arayan bulamıyorsa neye yarar? Görüntülenme sayısı hashtagler ile doğru orantılıdır hashtagsiz gönderiyi sağlam 10 15 adet hashtagle girin farkı göreceksiniz. Minimum %500-1000 kadar bir fark oluyor

Mad adlı üyeden alıntı

@backlinkcigeldi bu kadarı bile yeter.Teşekkürler kendi hatalarımı azda olsa buldum :)

İşte bu güzel haber :)
Karikaturname Mad

kişi bu mesajı beğendi.

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Şöyle düşünün gönderdiğiniz şeyi arayan bulamıyorsa neye yarar? Görüntülenme sayısı hashtagler ile doğru orantılıdır hashtagsiz gönderiyi sağlam 10 15 adet hashtagle girin farkı göreceksiniz. Minimum %500-1000 kadar bir fark oluyor

İşte bu güzel haber :)

Hocam ben genel olarak yeni başladım site işlerine
En azından Pinterest kullanma kılavuzu gibi bir yazı(nız) var mı ?

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)

webobur adlı üyeden alıntı

Selam arkadaşlar çok yakında çalışmalar bittiğinde pintsrest + para kazanma yöntemleri ile ilgili konu acıcam az sabır + püf noktaları ben paylasirim neden derseniz elin gavuru bu işten ciddi paralar kazanırken benim milletim neden kazanmasin herkes ekmek yer bu işten ciddi planlama ile herşey mümkün

Dört gözle bekliyorum hocam

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com
wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

LinkPicture adlı üyeden alıntı

Hocam ben genel olarak yeni başladım site işlerine
En azından Pinterest kullanma kılavuzu gibi bir yazı(nız) var mı ?

Hocam ben websiteye hit cekmek amacı ile kullanmiyorum sosyal medyaları genelde sitelere hesap geliştiriyorum ara ara hobi olarak da ilgilendiğim bir hesap var. Pinterest ile beraber 27 adet kadar farklı farklı sosyal medya sitesinde hesap geliştirimi yapıyorum.

Öyle blog yazısı türünden yazılarım vs.. yok kısaca. Sadece deneyimleyip tecrübe ettiğim şeyleri pratiğe bolca dökerek kendime bir havuz oluşturdum. Şu an dünyada popüler bir sosyal medya alanında popüler bir hesap çıkaramama olasılığım yok mesela. Yeter ki ortamı seveyim bana kazanç getireceğine inanayım

Pinterest dediğiniz alan o kadar spesifik bir alan ki yapmanız gereken şeyleri deneyimleyerek bulabilirsiniz. Ben maalesef verilen emeklerin kolayca paylaşılmaması taraftarıyım bu yüzden ilerleyen dönemlerde de detaylı bir yazı yazmayacağım.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Şöylecene yüzeysel olarak açtığınız konulara baktım. Konularınız genellikle yardım isteme üzerine. Yani 2015 yılında üye olan birinin foruma hayırlı bir konusu olabilirdi? Bunu niye yazıyorum?

Pinterest üzerine düşülmesi, emek verilmesi gereken bir platform. Web sitelerine trafik çekmenin yanında 1m üstü takipçiniz olursa adsenseyi bir daha görmek istemeyeceğiniz platform.

Haliyle @Backlinkcigeldi haklı olarak bilgisini paylaşmak istemeyecektir. Yine de bir çok konusunda iyi açıklamaları var. Bolca tüyo veriyor aslında. Gerisi sizin uğtaşınıza kalmış.

Neyse, bir şeyler öğrenmek için @batuhan.sahingozlu Instagram hesabına bakabilirsiniz. Sonra sizinde bir şeyler paylaşmanızı umuyorum.

İyi forumlar.
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

MustafaAKCA MustafaAKCA Grafik Tasarım - E-Tic. Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 47 / 47
  • Ticaret 4, (%100)
Browland Hayırlı bi konu derken? Sadece girip konu açıp çıkmıyorum, diğer konu açan arkadaşlarada cevap veriyorum elimden geldiğince bilgili olduğum konularda. Bu forumun amacı yardımlaşmak değilmi? Yani bunda ne gibi bi sorun olabilir anlamıyorum. Pinterestle ilgili bi konu açtım belki biri bişeyler söyler diye ben Backlinkcigeldi bu arkadaş ille söylesin demedim mecbur değil. Ama belki deneyinimi paylaşmak isteyen biri olursa diye tek ben değil diğer arkadaşlarda bu konu hakkında bilgilenir diye düşündüm. Açtığım konularda sizin gibi biri çıktı her seferinde açtığım konu hakkında yanlış düşünüyosanda kendine düşün. Cevap yazmak zorunda değilsin.
İyi forumlar.

M.AKCA Graphic Design.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hayatta gördüğüm tek pinterest kullanan kişi 60 yaşındaki annem. Örgü modellerine bakıyo sürekli bide panosuna pinliyo daha sonra bulabilmek için. Sonra diğer örgücü arkadaslarına gönderiyo whatsapptan.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Serzenişim sadece size değil. Paylaşım platformu olduğu doğru, 3 yılda illa ki bir şeyler öğrenmişsinizdir. Başka bir Pinterest konusunda "ben ilk kullananlardanım" diyor biri mesela, ama öğrendiklerini paylşama zahmetinde bulunmuş mu?

Instagram hesabımda biri özelden yazdı, bende cevaplıyorum. Bir süre sonra profilini kontrol edeyim dedim. Baktım ki beni takip etmiyor. "Beni takip etmiyorsun" dediğimde. "Kimseyi takip etmiyoum" dedi. "Bir zahmet et" dedim.

Hep bana hep bana... Bu size değil sadece. Ben burada ve diğer forumda okuduklarımdan öğrendim. Öğrendiklerimi de pm ile gelen sorularda cevapladım. Şu forumda konu açıp bir şeyler paylaşan çok az. Çoğu beleşçi. Bir şeyler öğreniyorsun bari premium al.

İşte o yüzden sorularınıza istediğiniz cevaplar gelmiyor. Burada veya diğer forumda paylaşım yaptığımız için sorunlarımızı kolay aşıyoruz.

Üstelik geçen pinterestteki bir taktik üzerine çözüm ütiretmeye çalışırken, PM ile gelen bir soruya cevap verdiğim için, soruyu soran arkadaş benim sorunuma yardım etti. Sağolsun. 2 haftadır uğraşıyordum.

Backlinkcigeldi PM ile sorduğum bir soruya cevap yazmıştı. Benim için yeterliydi. Fazlasını isterdim ama beklemem yanlış olurdu zaten.

Son olarak yazdıklarım sadece size olarak algılamayın.

Burada ya da diğer forumda bir şeyler bilen biri kimsenin hizmetçisi değil. Siz veya biz bir şeyler katalım ki, o kişi de bizim veya sizin sorununuza ilgi göstersin.

Instagram hesabımda sorununuzun cevabı olabilir.

Edit. Pinterestten hit çekmek için insanlara istediğini verin. Pinterest makale platformu değil, görsel sitesidir. Görsellerinizden hit gelmiyorsa, paylaşım tarzınız yanlıştır.

Edit.2 aklıma gelmişken yazayım, diğer forumda bir konu hakkında bir kişiye yapılan suçlamanın adaletsiz olduğunu düşünüp, ilgili kişiye PM ile konunuzla alakalı diğer kişi hakkında elimde kanıt var, ihtiyacınız olursa admine söyleyin iletebilirim dedim. Karşılıklı konuşmada özel mesajı göstermemi rica etti baştan. Bende özel mesaj ile geleni vermeyeceğimi söyledim. Sonrasında kendisinin ücretli olarak 250 TL'ye sattığı site konusunda bana bir site kurabileceğini söyledi. Bende param olmadığını belirtince para istedim mi diye söyledi. Şimdi o siteden ufak ufak gelir olmaya başladı.

İyi forumlar.

MustafaAKCA MustafaAKCA Grafik Tasarım - E-Tic. Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 47 / 47
  • Ticaret 4, (%100)
Browland Eyvallah hocam düşünceleriniz için yararlı konularda açmaya çalışacağım. Yazdıklarınızdan bişeyler anladım ama sadece şu “edit2” yi anlayamadım.

M.AKCA Graphic Design.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al