wmaraci reklam
lidertakipci

En iyi kod yazma programı

20 Mesajlar 3.312 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skynlexx Skynlexx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Notepad++ :D

İnsan insana insan olduğu kadar insan olmalı..
wmaraci
reklam

Kepler Kepler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 143 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Brackets editörünü kullanıyorum. Çok memnunum. Bu editöre "emmet" eklentisini de dahil ettiğinizde zamandan büyük oranda tasarruf edip, kolayca kısayol komutlarıyla kod yazabilirsiniz. Emmet ile daha tanışmadıysanız buna çok şaşıracaksınız. Emmet eklentisi birçok popüler kod editörü ile uyumlu çalışmaktadır. Ben size brackets editörünü önerdim. İsterseniz Atom editörünü de kullanabilir ve emmet eklentisini editörünüze dahil edebilirsiniz. Yaptığınız tasarımı veya çalışmanızı tarayıcı ile görebilirsiniz.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 374 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
Ben de sublime text diyeceğim de adam nasıl bir editör istiyor kimse bakmamış. Kod ve Görünüm bölmeli demiş Dreamweaver gibi. Sublime text , atom , bracket vs editörlerinde o şekilde bişey yok diye biliyorum.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

YakupTEKiN YakupTEKiN Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 710
  • Beğeniler 190 / 276
  • Ticaret 12, (%100)
Phpstorm ve atom

wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Atom veya vscode kullanabilirsin fakat bölme olayı yok. Onun yerine live reload eklentisi kurup bir tarafa editör diğer tarafa tarayıcıyı koyarak çalışabilirsin.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Notepad +++

Deneme

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Phpstorm

Creatingz Creatingz Creatingz | Dijital Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Ajans
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 454 / 169
  • Ticaret 40, (%100)
Not defteri

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar, Konuyu görünce bi duygulanmadım değil. Hele ki tasarım sekmesini görmem lazım demişsin o apayrı bişey :)

Şimdi arkadaşım, tasarım sekmesi görme işi çok geride kaldı eğer bir front-end developer olacak isen bunun yerine live preview özelliği olan editörleri araştır. burada kastettiğim default live prev değil customize ederek ekleyebileceğin editörler, 2. olarak kodlama eğitimi verdiğim herkese söylediğim ilk şeyi hep aklında tut açtığın her elementi kapatman gerekiyor. bununla birlikte aradığın şey program değil IDE veya Code Editör diye geçiyor ve bahsettiğin Adobe Dreamweaver bir IDE (nedir bu ide ?).

IDE'nin ne olduğunu eklediğim linkten bulabilirsin, editöre gelecek olursak onuda aynı şekilde çözebileceğine inanıyorum.

Eğer yok abi ben hem back-end hem front-end yazacam ve back-end de PHP Kullanacam diyorsan : PHPStorm tam senin için yazılmış bir IDE.

Yok Ben PHP değil Ruby Yazacam diyorsan : RubyMine a bakmanı öneririm.

Yok be abi buda değil ben Python yazıyorum Diyorsan: PyCharm Kelimenin tam anlamıyla bu işin ehli.

Yine bilemedin ben javacıyım abi diyorsan : IntelliJ IDEA Bir IDE den fazlası senin için.

Hiç biri değil ben .NET yazıyorum diyorsan bunun için microsoftun cross-platform ideleri var ama sen onları sevmediysen : ReSharper a da bak bi derim.

Şimdi diceksin ki ya bunların hepsi ücretli, bende diyeceğim ki adamlar taş mı yesin o kadar kaliteli işi bedava yapamazlar ama tam o sırada öğrenci olup olmadığına göre değişiyor durum eğer öğrenci isen sana 1 yıl beleş. 1 yılda da 1 yıllık parasını kazanırsın heralde :) sen sormadan söyleyeyim bunların hepsi cross-platform.

Sen şimdi dersen abi yok ya bu IDE'ler çok ram yiyor ben editör istiyorum.

O zaman tartışmasız : VS Code, istediğin dile göre customize edebilirsin hemide,

Yok ya ben çok şey edemedim ona dersen : Bir Classic olan Sublime Text 3'te işini görür fazlasıyla ha bunu da istediğin dile göre Customize etmen gerekiyor ama.

Yok ama ben customize ile uğraşamam dersen GITHUB diye bi yer var orada istediğin dile göre customize fileları var indir kullan çiçek gibi olur.

Ha bu arada bunların hiçbirinde tasarımı göreceğin bir sekme yok, eğer o tarafı görmen gerçekten gerekiyorsa DWnin mac versiyonunu indir kullan gitsin.

Arkadaşlar dicek atom yazmamışsın ama ayıp oluyor diye, atomu yazmadım çünkü kendisi bir IDE kadar ram yiyor arayüzü çoh hoş emma ram canavarıdır kendileri. :)

İyi Forumlar.

Creatingz Creatingz Creatingz | Dijital Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Ajans
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 454 / 169
  • Ticaret 40, (%100)
Bilgisayarın özellikleri iyi ise Dreamweaver iyi degilse brackets

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al